Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

AnTuTu публикува ТОП 10 смартфона с най-добър пърформанс за 2015
#1

[Изображение: cRc8S7L.png]

Пърформанс класацията, която AnTuTu представя всяка година е една от най-популяните в смартфон индустрията. Преди пускането на V6.0, AnTuTu функционираше само за Android устройства, но след излизането на тази версия през 2015 година, AnTuTu вече функционира пълноценно и за устройства с IOS .

Линк към цялата статия -->


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
Аксесоари
#2

Мдааа, потвърждава следващия ми телефон... Smile
Нексуса колко е нещастен...

Choosing...
Цитирай
#3

На HTC One M9 с Андроид 6 резултатите са между 100000 и 120000. И тук не говорим за къстъм ромове, ядра и т.н., а напълно стоков.
Цитирай
#4

Това са резултати с Аtutu 6.0. Ако тези 100 000 са с някоя по-нова версия 100% резултатите ще са по-високи на всички утройства. Smile

Не знам коя е най-новата версия на антуту. Не го ползвам активно.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#5

Все още ми е странно човек да си избира телефона по антуту тест...но и това го има на белия свят.
Цитирай
#6

(2016-01-14, 14:04:12)tda написа:  Това са резултати с Аtutu 6.0. Ако тези 100 000 са с някоя по-нова версия 100% резултатите ще са по-високи на всички утройства. Smile

Не знам коя е най-новата версия на антуту. Не го ползвам активно.

Такива са резултатите с 6.0
Най-новата е 6.0.1


Цитирай
#7

Да. Тези тестове отдавана нямат значение. Нямам и идея дори, колко прави сегашния ми телефон. Иначе Nexus нека да са нещастни. Това не им пречи да са най - бързите телефони, въобще.


Много са относителни и променливи тези резултати. Ето stremac е направи 85000 с 6.0 бета ъпдейта примерно - https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1228811
Със сигурност, бетата е далеч от оптимизиран софтуер.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#8

Напълно съм съгласен. Аз знам колко прави моят телефон, но това е само от любопитство.
Цитирай
#9

Сопрете се бе! Ко нарипахте сите...
Ясно е това с бенчовете. Но нексуса пак е нещастен... Smile
Общо взето всичко с дракон 810/808/615 е смешно, сори. Smile

Choosing...
Цитирай
#10

Колеги.
1. Харесвайте си телефоните, без да ги изтъквате за най-добрите
2. Уважавайте какво са избрали другите и какво им харесва на тях и не ги обиждайте за този избор.
3. Дори и някой модел да има минуси, изтъкнете ги, но не ги заклеймявайте като боклуци, защото им липсва нещо или нещо им куца. Все пак имат и положителни качества, които са приоритет за някои хора и навеждат везната.
4. Всеки модел и телефон е сам по себе си хубав, удобен и практичен за някой. Не може пък всички да сме еднакви и хубави.

Това го казвам във връзка с бъдещи спорове...не само в тази тема.
Цитирай
#11

Нека да обсъдим - кой процесор е окупирал последните места на листа?
Респективно първите места?
Стига вече с това - ама това няма нищо общо как работи телефона. Да, така е. Някои пишат много по-качествен софтуер от други, факт. И някои телефони с много мощен процесор работят по-зле от телефони с посредствен такъв. Това е едно на ръка.
Тук идва едно "обаче". Скайп/фейс/вайбър - приложения, които повечето потребители ползват. За тях няма никакво значение, наистина така е. За този кръг от хора важното е телефона да работи просто "мазно" и това е. Отваря ли бързо фейса и камерата - живота е хубав.
Но от друга страна, от личен опит мога да споделя, че ексиносите са просто номер едно по температура и комфорт при интензивна употреба. Топ пърформънс независимо от продължителността на натоварването. Това просто не може да се промени и не зависи изцяло от софтуера. Зависи от способностите на самия процесор.
Ето точно тук, драконите за мен след 805-цата (дори може би 801) се излагат солидно.
Така че, нека не говорим за препочитания за телефони, но нека все пак отчетем, че има някакъв смисъл в тези бенчове. Те показват все нещо.

Choosing...
Цитирай
#12

Добре де, а как би коментирал как например тук 810 се излага. Tongue
След като драконите са най-зле, на какво се дължи този резултат? Оптимизация на софтуера или...?
Цитирай
#13

Абе нямат значение, пък всеки си пуска антуту на телефона...особенно като е нов. Във всеки раздел има тема за антуту бенчмарк и резултати на дадения телефон. Иначе сега викате да не гледаме антуту!?

Хем боли, хем сърби. Като излезе С6 всички викаха: ооооо ексиноса ги разцепва по производителност. Сега А9 ги смачка всички и с много голяма разлика (даже и нексуса) и се започна с: абе не ги гледайте тея бенчове.

Слон, съгласен съм с теб. За 2015 драконите се изложиха. Това са факти. Г4 си е супер телефон макар и да прави само 72к на антуту. И и винаги съм казвал, че ексиноса е много производителен чип.
Обаче А9 ги просто гази. Това не означава, че всички трябва да си сменим телефоните Wink .


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#14

(2016-01-14, 15:01:32)tda написа:  Сега А9 ги смачка всички ...
Обаче А9 ги просто гази.

М9 Blush
Цитирай
#15

Може ли да го пуснеш 3 пъти подред и после да ми постнеш резултата? Smile
И виждаш ли в коя категория блести процесора? В мултитаскинг.
Това скриин от твоя телефон ли е?

Choosing...
Цитирай
#16

Че си прав, че Exynos 7420 има голяма преднина, като ефективност (голяма производителност, ниска консумация), прав си. Qualcomm се позизложиха в това отношение. Но пак, тези тестове нищо не показват. Нито как ще ти работи телефонът в реално ползване, нито колко ток ще гълта. Ако става въпрос за Скайп/фейс/вайбър, то и с A53 ядра ще го ползваш без проблем. Ама ако са кофти написани, и с А72 ядра ще секат. И на Nexus 6P, нищо че е с 810, не му пречи да отвява всичко в бързина при всекидневно ползване. Просто батерията малко по - бързо заминава.

А и другото е по - важно за мен - откакто се научиха да ги манипулират тези тестове, изгубиха смисъл. Особено Антуту. Като гледам в Geekbench на мултикор колко са зле  i устройствата, а тук разцепват. Много е относително.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#17

(2016-01-14, 15:03:15)Sloona написа:  Това скриин от твоя телефон ли е?

Не. Ето от моя телефон.
Цитирай
#18

Боби говоря за чипа на Ейпъл. Smile

@GHOSTFACE взе ми думите от устата.

Ще помоля само веднъж: Без хейт към каквито и да е устройства. Ценете телефоните и ги обсъждайте в рамките не добрия тон!

Никой не е виновен, че Ейпъл са направили добър чип и са вкарали най-доброто 6 ядрено видео в Айфон 6с. Това да факти.

Всякакви спорове ще се санкционират!!!


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#19

Ясно. Моя грешка Blush Smile
Цитирай
#20

@е34v8, че той Айфона си бачка безотказно и супер мазно. А9 просто е много добър чип и софтуера е написан много добре. Ще ми се Гугъл да си вземат поука и да оптимизират софтуера, а не да се бълват устройства със 100 ядрени процесори и калпав софт, работещи като стар дизеляк!
Може би е въпрос на време това да се случи, но все още няма резултат.
Ейпъл показват как едно двувдрено процесорче в комбинация с добре написан и лек софтуер, върви без грешка. А не да тъпчеш 200 ядра и 20 РАМ.

Да спомена само, че сравнявах с един познат как се отварят игрите при Г4 и 6с. Е няма как да ви излъжа...при Айфона се отвяряха и вървяха много по-добре. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#21

Да де, но забравяш че G4 и S6 са с доста по - голяма резолюция на екраните. А9 е добър чип , в някои отношения много даже. Но тези точки не ги гледай на Антуту. Този тест отдавна е голяма измислица и така и не успя да сравни двете платформи. Има други тестове, които реално показват слабостите му. Мултикор резултатите му са по - слаби от сегашното поколение Android чипове, а те сега излизат новото, които направо го смазват тотално. Аз пък в моменти имам наблюдение върху един 6+S и на моменти хич не работи мазно, даже никак. Не знам какво са объркали Епъл там.

С калпав софт са G4 и S6. Nexus устройствата нямат нищо общо в работата.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#22

И аз имам наблюдения върху 6с и плюс версията и да ти кажа, хич не лагва. Даже ме кефят колко са мазни анимациите. А батерията на плюса....ех тази батерия.
А за мултикора може би си прав. Там нямам идея.

Твоето и моето устройство няма нищо общо с некса. 100% прав си. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#23

Личното ми мнение е, че Google никога няма да опримизират платформата до край, не че не могат, но по този начин ще поддържат жив интереса на общности като XDA. Дават поле за изява и възможности за разнообразие и къстъмизациии на платформата. Все пак печелят милярди от Open Source. Същото важи с пълна сила и за производителите на телефони, уж всичко е направено, но винаги имаш вратичка за да root-неш, custom kernel и т.н.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#24

Ами те девелоперите винаги ще имат причина и поле за изява (поне докато Android е open source) да доизпипат нещата или да добавят дадена функция, която липсва на телефона. Но малко от малко могат да се оптимизат нещата и да направят приложенията по-добри и ефективни. Аз само за нексус са признал къстъмите ( голяма част от къстъм софта за некс е много добре направен).Каквото и да флашвам все на сток се връщам. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#25

Както всяка година, така и тази AnTuTu представи класацията на устройставата с най-добро съотношение цена/производителност. Според тяхната класация лидерите са : Motorola, Oppo, iQOO, Nubia RedMagic и Black Shark.

https://www.antutu.com/doc/126358.htm

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)