Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi представи Redmi Note 3 Pro. Поредното отлично предложение на достъпн
#1

[Изображение: Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro1.jpg]





Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
Аксесоари
#2

Кой е по-добрия според вас ноте 3 или ноте 3 pro

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#3

Един приятел си взе Redmi Note 3 - 4000mAh батерия и се цедяла изключително бързо. Няма гугъл сървиси, има за въвеждане на Google Account, но не и опция за синхронизиране на контакти и всичко останало. Камерата също не струва. Разбира се има плюсове - фингър принта работи отлично, супер дизайн и визия на софтуера.

Китайските телефони според мен са само за деца - да ръчкат и да чупят. Не бих използвал такъв за редовен телефон. (Това си е мое мнение, много хора ги използват и твърдят, че са доволни, не споря.)
Цитирай
#4

Това не е проблем със синхронизацията и роома винаги можеш да си качиш нов роом стейбъл версия и да си качиш гугъл приложенията въпроса е кой как се държи все пак 2та телефона са със различни процесори.

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#5

(2016-01-14, 16:51:24)ddqnov написа:  Един приятел си взе Redmi Note 3 - 4000mAh батерия и се цедяла изключително бързо. Няма гугъл сървиси, има за въвеждане на Google Account, но не и опция за синхронизиране на контакти и всичко останало. Камерата също не струва. Разбира се има плюсове - фингър принта работи отлично, супер дизайн и визия на софтуера.

Китайските телефони според мен са само за деца - да ръчкат и да чупят. Не бих използвал такъв за редовен телефон. (Това си е мое мнение, много хора ги използват и твърдят, че са доволни, не споря.)

[Изображение: 2YOipaC.png]

Сега на кой да вярваме?

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#6

И аз се чудя на очите си ли да вярвам или на колегата по-горе. Батерията ми държи доволно, телефона е бързичък и камерата е прилична, като за цената си.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#7

Това pro е голямо попадение на Xiaomi ,  според мен.  Аз не съм фен на марката ,  даже напротив , малко резервирано съм настроен ,  главно заради софтуера (фен съм на чистия Андроид). Обаче ,  в този телефон са избрали много внимателно какво да използват. Корпусът е като този на Meizu MX5 ,  който изглежда супер , екранът е приличен ,  чипсетът и той и батерията е огромна. Ще чакам да излязат ревютата ,  защото някой път нещата н хартия са едни ,  а реално други. Но ако може да се вземе 32 гб версия за 200 - 250 долара ,  като нищо бих го пробвал.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#8

@ddqnov китайските телефони и XIAOMI са съвсем различни неща.
Батерията кара супер много на този телефон.
Гугъл сървиси имаш ако знаеш как да си инсталираш - достъпни са.
Ако търговецът му е пробутал телефона пълен с Bloatware като нищо може и да му се е точела батерията. По-добър телефон досега не съм имал лично аз.
Камерата с новите ъпдейти си е напълно нормална. Все пак всички щяха да плюят и тази на Redmi Note 2 (все пак са еднакви, но има и три различни сензора в различните модификации, може да е изтеглил късата клечка(може и да не може да снима))

По темата
Snapdragon-a e Шестядрен, ама е снапдрагон Smile
Общо взето разликата е 16мр камера и процесор, чакаме да видим глобалният ром дали ще е достъпен само за PRO Версията или всички притежатели на която и да е версия ще са щастливи


@e34v8
Разликата пак е 200 юана, което официално са около 60лв.
Redmi note 3 2/16 беше 899 при оповестяването
3/32 - 1099

Сега имаме 999 за 2гб версията, така че. 1199 ми е прогнозата.
Лошото е че буквално конвертиране на тези цени не върши работа, и магазините трябва хляб да ядат
Цитирай
#9

Ако си прав за и 32гб версия е 1200-1300 , то това са под 200$ и си е далавера.

М/у другото , направил съм грешка в статията , няма слот за сд карта. После ще я оправя.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#10

Ма за какво въобще обсъждате китайски телефони? Те са за деца.  Bu Crazy Tooth


Цитирай
#11

Закупуването на xiaomi телефон който няма официален глобален ром си е приключения.
От Redmi Note 3 на сам xiaomi заключват bootloader-а отключването му е кошмарно.Но е необходимост ако искате 100% работещи Google услуги .А ви трябват и сериозни умения за та направите network location да работи ето как.
http://www.miui.com/thread-1059822-1-1.html
http://en.miui.com/thread-2516-1-1.html
А от днес и нова скандална практика се налага .
After upgrading to MIUI China Developer ROM  6.1.14, Bootloader will be locked for Mi 4c and Mi Note Pro, just like Redmi Note 3. Here're related threads FYI
И така на татък ....... много дразнят феновете си нещо,кораба потъва ми се струва.
Цитирай
#12

Мнението ти е доста крайно, защото само половината от нещата са напълно верни.
Без да отключвам буутлоудъра си подкарах всичките гугъл услуги по официалния начин - сваляне на google installer През mi app store, локализирането работи перфектно(и на стейбъл 7.0.11.0 (с който пристигна телефона), и на 6.1.14). Отключих го просто за спорта и за разлика от всички останали не съм чакал за код дори.
Феновете 100% ще са раздразнени, но щом предлагат тул за отключване просто тези, които не разбират ще са по-защитени, а другите ще имат да си човъркат и играят повече, то си е и удоволствие флашването (поне за мен де)
Съветът ми все пак е да не се купуват чисто нови телефони, без да е излезнала някаква информация за по-нататъшната поддръжка.
Цитирай
#13

Аз говоря за локализиране по WIFI. Което работи но не точно защото ползва Baidu network location а не Google network location.
Цитирай
#14

Да, това локализиране работи безпроблемно, както казах и по-горе.
Това с байду нетуорк локейшъна важеше може би допреди година. Там наистина ми се е налагало да подменям файл в системната директория.
Сега си тръгва всичко нормално. Може проблем с permissions да имаш - изключи ги най-добре
Цитирай
#15

(2016-01-14, 20:32:50)suffer написа:  Да, това локализиране работи безпроблемно, както казах и по-горе.
Това с байду нетуорк локейшъна важеше може би допреди година. Там наистина ми се е налагало да подменям файл в системната директория.
Сега си тръгва всичко нормално. Може проблем с permissions да имаш - изключи ги най-добре

Ще си изневеря на принципа, за НЕ писане и четене тук, но Илийката ми показа темата и нямаше как, да не изкажа лично мнение.

@suffer, погледни това: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1715375

И после погледни това: http://www.miui.com/thread-1059822-1-1.html 

Нищо че е за V5!
Нещата не са се променили грам от тогава, като цялото това нещо важи с пълна сила за Кит. дев, Кит. стейбъл и за Глобал дев и стейбъл!
Както се изказах в Telegram канала с фенове на XIAOMI, в който Бешката така и не те добави, можем поне 10 човека с XIAOMI телефони да ти покажем как това позициониране НЕ работи, и най вече защото сме Ingress-аджии, които сме педанти на тема точно позициониране по WiFi/3G триангулация!  Cool
Цитирай
#16

Кажи освен в ингрес къде другаде мога да тествам за да ти докажа обратното.
Надявам се, че говорим за едно и също включенo позициониране на battery saving и локализиране само чрез wifi или мобилен нет
Приятелката ми е с redmi 1s и при нея това не работи.
Но от стейбъл  v5 мина на дев miui 6 и съответно miui 7.
Така че е омазана системата и я мързи да флашне глобал, с който го няма този проблем,така чеее ... Чакам уточнението.

И този спор не е за тази тема, за което се извинявам.


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай
#17

Добре, вземам си думите обратно за Xiaomi, но за измислените китайски си остава. : )

Ще кажа значи на моя човек да си свали google installer от mi app store, защото не разбира чак толкова да флашва друг ром, а и да си огледа наличния софтуер, защото ми се оплака сериозно от батерията, все пак заради нея го закупи.

И доста неща още научих за китайските телефони, дори и тези от скъпите на Xiaomi и MEIZU - яко четене, почти задължителен рут на устройството, свободно време и нерви.
Цитирай
#18

(2016-01-15, 07:47:55)ddqnov написа:  Добре, вземам си думите обратно за Xiaomi, но за измислените китайски си остава. : )

Ще кажа значи на моя човек да си свали google installer от mi app store, защото не разбира чак толкова да флашва друг ром, а и да си огледа наличния софтуер, защото ми се оплака сериозно от батерията, все пак заради нея го закупи.

И доста неща още научих за китайските телефони, дори и тези от скъпите на Xiaomi и MEIZU - яко четене, почти задължителен рут на устройството, свободно време и нерви.

Пак са пълни глупсоти това. Ако се приеме че няма БГ език, слага се глобал стейбъл и можеш никога да не го префлашваш, веднъж на месец два имаш ъпдейт който си минава гладко и си ползваш тела с кеф.

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#19

(2016-01-15, 07:47:55)ddqnov написа:  Добре, вземам си думите обратно за Xiaomi, но за измислените китайски си остава. : )

Ще кажа значи на моя човек да си свали google installer от mi app store, защото не разбира чак толкова да флашва друг ром, а и да си огледа наличния софтуер, защото ми се оплака сериозно от батерията, все пак заради нея го закупи.

И доста неща още научих за китайските телефони, дори и тези от скъпите на Xiaomi и MEIZU - яко четене, почти задължителен рут на устройството, свободно време и нерви.

Кажи му и да направи пълни фабрични настройк ако иска всичко да е точно. ?
Цитирай
#20

Всичко изглежда добре,само дано не се забавят с отключването на буутлоудъра че флаш феновете ще се раздразнят още повече.иначе мтк са зле ама поне си флашваме и на заключено
Цитирай
#21

Мен не ме интересуват флашвания на ромове искам да пуснат само глобалена стейбъл версия

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#22

лятото може и да те огрее,когато са пуснали вече redmi note 4,че даже и про варианта
Цитирай
#23

(2016-01-15, 21:47:08)Wild bear написа:  лятото може и да те огрее,когато са пуснали вече redmi note 4,че даже и про варианта

И в Индия за където го гласят с какво ще го продават до тогава?

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#24

Глобален бета Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)