Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Саморъчно рязане на МИКРО СИМ?
#1

Здравейте,


Въпроса ми е следния - Мога ли да си изрежа микро сим картата, защото новият ми телефон работи със нано сим, а не ми се чака 3 дена за активиране на номера от оператора(понеже смених оператора). Ще стане ли врътката или да си чакам 3 дена да си взема оригиналната нано карта от оператора?
Цитирай
Аксесоари
#2

Принципно, ще стане. В сервизите имат машинки за рязане на карти. Там ще ти я изрежат веднага.
Иначе изкарването на нова сим от оператор става веднага и ти активират новата сим за точно 2 минути.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#3

Нож е с 2 остриета! Рязаната карта може да искара 2 дни , може да изкара и 2 години. Имам случай 6 м. и после нова - 20 лв от оператора. Всеки си взима решението сам.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#4

(2016-01-14, 17:51:49)Refuse написа:  Здравейте,
Въпроса ми е следния - Мога ли да си изрежа микро сим картата, защото новият ми телефон работи със нано сим....
Може и пробваш, иначе за нова, ако ти е втора, ще трябва да платиш около 12-15 лв.

 
Цитирай
#5

Давай смело. Правил съм го с шаблон от интернет. Дори да не я изрежеш перфектно пак ще работи. Все пак за всеки случай си направи back up на контактите.

LG OPTIMUS ONE P500  - Cyanogenmod 7 (2.3.7) DEATH => Samsung Galaxy SIII Neo 5.1.1 (Resurrection Remix LP v5.5.9) rooted TWRP => Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon - MIUI Global Stable 9.2.1.0 => Samsung Galaxy S20 FE - Android 12
Цитирай
#6

Аз направих друго с две карти-една малка, и една голяма. Налагам с точност малката в/у голямата и режа по краищата с ножицата. Картата е перфектна, работи със доста телефони. От септември я карам с нея и си работи идеално. Само да имаш една по-голяма и в/у нея.
Цитирай
#7

До сега пари за смяна на карта не са ми искали, иначе новата се активира за няма и две минути.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#8

@Alex.stankov, пари на ръка  - не, сумата я начисляват в следващата ти месечна сметка.Smile

 
Цитирай
#9

Ако е от виваком и имаш вива клуб карта изкарването ти е 4 лв мисля беше , ако нямаш 13

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#10

http://adrimart.in/drop/sim.pdf

Ето с това съм изрязвал всякакви карти! Даже го отварям на тела и правя да е с размера на картата и режа :Smile Ако го принтираш ще ти е още по-лесно. Успех и нали знаеш поговорката: "Три пъти мери, един път режи!!!"

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#11

(2016-01-14, 20:53:05)NoMaD написа:  @Alex.stankov, пари на ръка  - не, сумата я начисляват в следващата ти месечна сметка.Smile

Един единствен път една девойка ми поиска 10 лева във Виваком, викам ОК, но като маркира пакета на касата се появи цена 0 лева и я получих безплатно. След това два пъти съм сменял във Виваком и два пъти в Мтел и никога не съм ми начислявали такса в сметката след това Smile

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#12

Става въпрос за втора-трета карта и т.н.

 
Цитирай
#13

А защо направо не си взе нано сим от оператора? Аз си пренесох миналия месец номера във виваком и направо ми дадоха нано сим като им казах, че ми трябва такава.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#14

(2016-01-14, 20:30:44)pepy1 написа:  Нож е с 2 остриета! Рязаната карта може да искара 2 дни , може да изкара и 2 години. Имам случай 6 м. и после нова - 20 лв от оператора. Всеки си взима решението сам.

Доста познати имам с рязани карти и някои вече ги търкалят по 2 години и още бачкат. Така или иначе ще дава 20 лв. ( в мтел е толкова за микро и нано сим май), може да пробва да я му я резнат в някой сервиз. А някои карти спират да бачкат предимно ако е надран чипа от често изваждане и поставяне на сима. Ако при рязането не е засегнат чипа, не мисля че има причина картата просто ей така да спре да работи.
В теленор ти дават карта с адаптери за различни видове (нормална,микро и нано сим).

Миналата седмица се видях с един познат, че си взимаше някакъв смартфон (престижио) и още си беше с две рязани карти на Виваком на 2 години.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#15

Да, така е, синът ми кара 18 месеца с рязана карта и продължава, а аз 6 месеца и после нова от мтел за 20 пари. На онзи етап ми се досвидяха 20 лв и я резнах, като имах 1 на ум за плащане на по късен етап - е дойде и той. Всеки си взима сам решенията, ние /форума/ даваме мнение, едни от личен опит - други от ЕЖК Lol По добре да се отреже и да се пробва, пък винаги може да се плати за смяната и.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#16

tda За да се направи ноно се режи и от чипа.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#17

Така...мерси на всички отзовали се.
Изрязах картата след като изгледах няколко клипа в ютуб и всичко е точно, картата работи. Не съм взел нано сим от оператора защото ми казаха че нямали в момента... Така или иначе не ми трябва да изкарва месеци, защото като ми дадът новата тази просто отива на боклука. Казаха ми че струвала 2лв. картата(вивател), но нямало да ми вземат пари защото си взех телефон от тях.
Цитирай
#18

Моята също е рязана, над година съм с нея и никакви проблеми.
В мтел иначе е 20 лв. Ако сим картата е фирмена я вадят безплатно.

Nokia e52 >>> Nexus 4 >>> Note 3 >>> Nexus 5X >>>
S7 Edge Android 7 Nougat Xposed 88.1

S9 [ROM][G96xF/DS/FD/N][ALEXNDR] * U8DTC5 * DevBase v7.3 * Encryption support
S21 256 no root


 
Цитирай
#19

(2016-01-14, 20:44:28)alisali1234 написа:  Аз направих друго с две карти-една малка, и една голяма. Налагам с точност малката в/у голямата и режа по краищата с ножицата.

Същото направих и аз преди 2 години с дейта картата на таблета ми. Все още си работи перфектно. Smile

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#20

@xn3k добре, че и ти го потвърди. По едно време си мислих, че съм само аз, единчни хора от форума и няколко мои познати с рязани работещи карти.
Вече станахме малко повече и се успокоих Big Grin .
Моята е рязана с машинка.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#21

Може би зависи и от типа на самите карти. Чиповете на микро и нано са абсолютно идентични като размер и позиция. Картите се различават само по "месото" около чиповете. Няма логика да не работят след рязане. При мини картите обаче чипа е по-голям и предполагам, че при тях може да има някакви проблеми след смаляване до нано.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#22

Проблема, е, че има едни доста стари карти на които чиповете им са маалко по големи от сегашните и наистина от едната страна трябва да се изреже от чипа. Но ако е точно изрязано ще си работи. Но тези чипове не са в обръщение вече 3-4 години може би. Все пак някой може да е с такъв.

И този дето твърди, че винаги 3-те оператора безплатно са му издавали карти...безплатно е, ако са на фирма. На физическо лице е друга бира.
Цитирай
#23

На мен от Теленор ми дадоха безплатно(взех един апарат на брат ми, та трябваше да сменяме картата, но апаратът не беше от Теленор) и доста се изненадах..

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#24

Аз също до скоро бях с рязана SIM (с машинка, моя лична), която ме изкара в този си вид повече от три години а самата SIM беше от 2005г. Но все ме глождеше нещо от вътре и в крайна сметка си взех нова карта от Мтел.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#25

(2016-01-15, 12:44:50)GH0STFACE написа:  Проблема, е, че има едни доста стари карти на които чиповете им са маалко по големи от сегашните и наистина от едната страна трябва да се изреже от чипа. Но ако е точно изрязано ще си работи. Но тези чипове не са в обръщение вече 3-4 години може би. Все пак някой може да е с такъв.

И този дето твърди, че винаги 3-те оператора безплатно са му издавали карти...безплатно е, ако са на фирма. На физическо лице е друга бира.

Аз също твърдя, че за смяна на карта в МТЕЛ и Теленор (с ВИВА нямам допирни точки) пари не се дължат - многократно тествано. От физически лица. Но са си правили устата разни консултантчета, да. Ако мине номера.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)