Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Най-вероятно няма да получим официален Android M ъпдейт на нашите моторолки,
затова явно ще трябва да си слагаме къстъм ромове.

Разгледах във форума на XDA developers и видях че има мнооооого, ама наистина много версии и релийзи и не мога да преценя кой да пробвам.
Вие кой използвате? Работи ли добре, има ли някакви бъгове?
Цитирай
Аксесоари
#2

Абе аз четох някъде преди нова година, че всички Мото Г щели да получат маршмелоу, но незнам колко е вярно това.

Samsung S21 FE 5G G990B/DS
Цитирай
#3

Първо поколение Moto G със сигурност няма да получи официално Android 6 (известно още като Android M) обновление. Само версиите от второ и трето поколение ще получат. И все пак, не можем да се оплачем от Моторола - бюджетният им телефон Moto G получи повече обновления от флагманите на много други компании Smile

Относно неофициалните ROM-ове с Android 6 - последно като четох все още имаше доста бъгове и някои неработещи неща за Moto G. Може би не е лоша идея, който е решил да обновява, да изчака още известно време за да ги изчистят.
Цитирай
#4

А има ли и смисъл от обновяване до Android 6, при положение, че Moto G-то няма слот за външна памет. Доколкото знам основния принос на новия ъпдейт е, че външната памет може да се ползва вече и като вътрешна.
Цитирай
#5

Не само това е включено във новия ъпдейт.Аз съм с Moto X 2014 и официален 6.0.Първото и много важно е Doze Mode,което пести батерия определено.Нови анимации,които са по-лекички,Google Now Tap и като цяло системата е доста по-бърза.Не откривам бъгове и грешки,работи една идея по-добре от Android 5.1 Lollipop.Има смисъл от 6.0 според мен.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#6

Като ми остане време мисля да пробвам това:
http://nxrom.us/

Изглежда обещаващо.

http://nxrom.us/motog.html
http://forum.xda-developers.com/moto-g/d...t-t3268555
Цитирай
#7

Определено NX си заслужава . Пробвай го , на Moto G2 върви супер

OnePlus 6T - 8GB - Mirror Black
Galaxy S7 edge - Black Onyx
Moto G2 [CM14.1] Galaxy S2[Stock ,rooted] 

Цитирай
#8

Дано да го направят за повече телефони
Цитирай
#9

Не се стърпях и го ъпдейтнах. Lol
Сравнително по-бърз стана. Има повече свободна памет и рам. На пръв поглед оплаквания нямам.
Преди като отворех скайпа всичко друго се затваряше, а сега си държи отворени 7-8-9-10 приложения и спокойно си превключва между тях без замисляне. Единствено ме дразни, че менюто вече е бяло и се скролва надолу. А толкова си бях свикнал да е черно и да се скролва надясно.
Не е голям проблем де, ще си сложа тема.

Едит: ето едно клипче да добиете някаква представа:
https://www.youtube.com/watch?v=uJuMTojknmM
Цитирай
#10

NX рома ли сложи?

п.с. Sorry видях впоследствие клипчето!
Цитирай
#11

И аз сложих NX рома. Засега нямам забележки, всичко върви много пъргаво. Само единия път като натиснах power бутона тъча не реагираше изобщо, но след рестарт се оправи.
Един въпрос към колегите с custom ромове...Какви приложения или програми използвате за персонализирането на телефона, като скриване на софтуерните бутони, заключването на екрана и т.н. Xposed ли е най-удачното? Още не съм съвсем наясно...
Цитирай
#12

Здравейте! Имам Мото G 1-во поколение. Излезе ми съобщение за нова актуализация на Android версия 221.201.2. Исках да попитам дали някой вече е актуализирал и как се държи телефона след ъпдейта?
Цитирай
#13

Това май е само security update. Няма да намериш никаква разлика, ако те дразни да го отбиваш всяка седмица го инсталирай.

Преди малко опитах да флашна NX ROM-a от сайта. Рекавърито ми връща съобщение, че този ром е за Android 6.0.1 и спира. Как по дяволите да флана NX ROM-a ?

Samsung S21 FE 5G G990B/DS
Цитирай
#14

В xda имаше пост, че  новия ъпдейт не може да ботне - стои на логото и това е.
П. П: Аз също исках да го флашна, много ми хареса, но... В крайна сметка флашнах Tesla - препоръчвам. Много добър и батерията се държи супер в момента съм на 50% и с 4.30ч. Скрийн. 
Факт!
А също нещо важно.: Аз съм на 6.0.1 и уточнява, че новия ъпдейт е за 6.0.1!

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#15

А има ли значение с какво рекаъри флашвам ? Защото в момента съм с с TWRP за GPE. ROM-a e Android L 5.1 GPE stock

Samsung S21 FE 5G G990B/DS
Цитирай
#16

Да трябва да си с най-новото за модела TWRP 3.0.0-0 XT 1032, Но не мога да кажа със сигурност за gpe рома дали Tesla го поддържа предполагам, че го поддържа. Провери в темата за Tesla в XDA за Motorola moto g.
П. П: Бутлоудъра ти трябва да е 41.18 и нагоре.

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#17

За NX rom-а аз го флашнах с twpr за moto g 2013, и наистина има проблем като се флашне gaps от сан та на nx rom. Аз си свалих мини версията за андроид 6 от opengapps.org и го флашнах и всичко пее. Рома е много добър и силно го препоръчвам.

Sent from my Moto G using Tapatalk
Цитирай
#18

(2016-06-25, 22:02:05)niun01 написа:  В xda имаше пост, че  новия ъпдейт не може да ботне - стои на логото и това е.
П. П: Аз също исках да го флашна, много ми хареса, но... В крайна сметка флашнах Tesla - препоръчвам. Много добър и батерията се държи супер в момента съм на 50% и с 4.30ч. Скрийн. 
Факт!
А също нещо важно.: Аз съм на 6.0.1 и уточнява, че новия ъпдейт е за 6.0.1!

Ами значи, след като е за  6.0.1 да не ъпдейтвам тогава, тъй като аз съм с 5.1.
Иначе тела ми не е руутван и изобщо не съм се интересувал как.
Има ли начин да забраня системния ъпдейт, поне да не ми изиза съобщението през ден?
Цитирай
#19

Имаше начин да не се показва непрекъснато ъпдейт, но съм забравил в момента как ставаше. Мисля, че се деинсталираше  едно приложение на моторола от телефона. И ъпдейт не се показва повече. Трябва да потърся как ставаше.
П. П: В горния пост говоря за NX Рома не за системен ъпдейт. Мото XT 1032   Е със 5.0.1 официален и няма да се ъпдейтва повече. Това,  което ще правиш след това е на твой собствен риск.

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#20

6.0.1 за moto g 2013 поне аз никаде не виждам да има официално !

Sent from my Moto G using Tapatalk
Цитирай
#21

И няма!

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#22

Сложих NX ROM 10.3.3 (последния към днешна дата) + opengapps micro. Всичко е супер, всичко работи, но имам един сериозен проблем - телефона не заспива, в статистиката на батерията показва че е винаги буден. При вас които използвате NX 10.3.3 (6.0.1) има ли такъв проблем ? Дали не е от opengapps ? Аз не сложих тези от NX, защото почти не използвам гуугълските, пък и заемат много място.

Samsung S21 FE 5G G990B/DS
Цитирай
#23

NX ROM 10.3.3 не съм пробвал, (имах мерак), но след горния пост ще се въздържа. За добро или лошо избрах Tesla, но и този ROM има бъгове, проблеми като горния няма, когато имаш пропуснат разговор телефона не показва нищо! Бях нагласи и лайт индикация-нищо! Някои приложения крашват, видиата в Chrome спират, ако решиш да ги превъртиш  напред или назад. Има дребни бъгчета с настройките, но се преживяват. 
Единствения плюс е уникалния живот на батерията. Без проблем ти изкарва 7.30ч. Screen
Звука също е много добър.
П. П: Аз също ползвам само open GApps на всички ROM-ове които съм флашвал. Нямам проблеми. Проблема е със ROM - a явно.

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#24

Реших проблема. Махнах Wakelock Detector-a, рестартирах и телефона започна да си заспива. За сега други бъгове не съм намерил.

Samsung S21 FE 5G G990B/DS
Цитирай
#25

Тази функция (Wakelock Detector), къде да я търся, ако се наложи?

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)