Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Засичане (лагване) докато играя
#1

Здравейте хора! Преди 3 дни си закупих чисто нов LG G4 и по принцип съм мого доволен, но с едно изключение. Да започнем с играта 8 Ball Pool която беше първата игра на телефона. Забелязах едно засичане от време на време но не ми направи чак такова впечетление. Днес си изтеглих Asphalt 8 само за да видя как се държи телефона. Не мога да кажа че засичаше, но опредлено нещо не беше както трябва. Може би вървеше с 15-20 FPS което не е нормално за този телефон. След това изтеглих CarX Drift Racing и резултатите бяха още по зле- нискo FPS и засичане от време на време. Моля ако някой знае как да го оправя да пише. Благодаря!
Какво направих: Изключих Game Optimizer от настройките на батерията.
Цитирай
Аксесоари
#2

И след като го изключи? На мен асфалт ми върви чудесно.
Цитирай
#3

аз игри не играя по принцип, но едната която играя и тя сече. Piano Tiles 2.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#4

Game optimizer е функция спестяваща батерията. Държи гпу-то на по-ниска честота и при игри телефона лагва...особенно тежки такива. След махане на отметката не би трябвало да има проблем.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#5

(2016-01-17, 13:08:17)tda написа:  Game optimizer е функция спестяваща батерията. Държи гпу-то на по-ниска честота и при игри телефона лагва...особенно тежки такива. След махане на отметката не би трябвало да има проблем.

И аз така мислех, но.... Добре, да кажем, че за Asphalt 8 може би си въобразявам, но за CarX Drift Racing определено се появява един FPS дроп в моментите когато започнете да "дрифтите" и започне да излиза пушак от гумите. Ако не е проблем, ще можеш ли да я изтеглиш и да видиш дали имаш същия пробле. Ще съм ти много благодарен Smile

(2016-01-17, 12:56:33)ge6on написа:  аз игри не играя по принцип, но едната която играя и тя сече. Piano Tiles 2.

Току що я изтеглих да я пробвам и нямаше проблеми при мен.
Цитирай
#6

game optimizer никога не съм го включвал. Самата игра не забива, просто няма синхрон между звукът и картината, а спец. за тази игра е много кофти.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#7

Пробвах я колега. Лагна ми на отварянето, но след това не. Имай предвид, че и самата игра може да не е оптимизирана добре.

При мен candy crush saga сага лагва само при отварянето. Докато я зареди и след това нямам проблем.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#8

фабрични настройки прави ли? не е нормално телефон с такива параметри да се затруднява с такива леки игри дори и с включен режим.
Цитирай
#9

Телефона не се затруднява. Игрите не са оптимизирани добре. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#10

(2016-01-17, 19:17:01)tda написа:  Пробвах я колега. Лагна ми на отварянето, но след това не. Имай предвид, че и самата игра може да не е оптимизирана добре.

При мен candy crush saga сага лагва само при отварянето. Докато я зареди и след това нямам проблем.

Добре, благодаря ти! Явно ще се примиря с лекото лагване. А да те питам само дали знаеш някакъв начин да слагам снимки в Facebook или да ги пращам по Viber без да се намаля качеството? Защото днесх направих няколко снимки и на телефона изглеждаха уникално, но после като ги изпратих по Viber качеството не се доближаваше на половина. Някакви съвети?
Цитирай
#11

Да... Може да ги качваш във flickr.com например и послед по фб или вайбър даваш само линка. Така ще може да се гледат снимките в цялата им хубост.
Всички чатове свалят качеството на снимките. За това е най-добре чрез линк към сайт за снимки.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#12

Цитат: А да те питам само дали знаеш някакъв начин да слагам снимки в Facebook
За сега единственият начин да качваш по-качествени снимки във Facebook е да го правиш през мобилната версия от многото браузъри. Така резолюцията е 2048х1152, а през приложението е 960х640. Ето разликата 1 2.
Цитирай
#13

(2016-01-17, 19:47:21)tda написа:  Да... Може да ги качваш във flickr.com например и послед по фб или вайбър даваш само линка. Така ще може да се гледат снимките в цялата им хубост.
Всички чатове свалят качеството на снимките. За това е най-добре чрез линк към сайт за снимки.

Мхм, благодаря ти!

(2016-01-17, 20:08:55)eksoldier написа:  За сега единственият начин да качваш по-качествени снимки във Facebook е да го правиш през мобилната версия от многото браузъри. Така резолюцията е 2048х1152, а през приложението е 960х640. Ето разликата 1 
Добре, благодаря. И това не го знаех Smile

(2016-01-17, 19:34:18)keyta123 написа:  фабрични настройки прави ли? не е нормално телефон с такива параметри да се затруднява с такива леки игри дори и с включен режим.

Какво имаш впредвид под фабрични настройки и как мога да ги направя?
Цитирай
#14

Другият вариант за пращане на снимки без загуба на качество е през чат програма е Telegram.
Цитирай
#15

Вайбър вече поддържа изпращане на файлове. Така снимката си е с перфектно качество.
Цитирай
#16

Така е, но във файловия мениджър на вайбър трябва да помниш имена на снимки, защото няма мини изображения... Става доста трудно, ако искаш нещо набързо да пратиш...
Цитирай
#17

Относно игрите, и аз мисля, че просто не са оптимизирани.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#18

Здравейте колеги,
И аз имам същия проблем като колегата е създал темата. Играй NFS No Limits. От три дни имам телефона и вчера реших да поиграя на играта но още с пускането установих, че върви някак различно и насича по време на състезанията. Имам база за сравнение с Lenovo Vibe Shot Z90 на който играх за последно буквално два дни преди да си взема G4 ката. Там макар параметрите на леновото да са доста по скромни играта вървеше много приятно, гладко и изглеждаше приятно за окото. Сега определено същата игра изглежда грубо и се усещат насичания което знам не е нормално за този клас телефон. Като цяло ще го преживея ако няма решение този проблем но си е нещо като престъпление да не можеш да ползваш този телефон!!
Цитирай
#19

Настройки/Пестене на батерия и енергия/Оптимизатор за игри . Изключи тая настройка и пробвай как е . При мен имаше ефект .

Xiaomi 13T Pro
Цитирай
#20

Колеги в момента имам Г2 и Г4, играя от 2 години само една единствена игра и преди няколко дни реших да я прехвърля на 4-ката, обаче изнанадка - играта върви много по-зле   отколкото на старото Г2 !? Викам си, че вероятно се лъжа, обаче пускам gamebench и наистина кадрите са едвам 20, по-малко отколкото при Г2. Тествам с 3-4 други игри, някои вървят гладко, но като цяло всичко е по-зле отколкото на Г2.
Чекнах в нета и действително на места се споменава, че за ситуацията бил виновен новия 6.0. Не че ми е фатално, но е смешно актуален телефон от висок клас да не ти позволява да изиграеш една игра ако решиш, в пъти по-слаби Леново и Алкател нямат никакви проблеми.

Отворен съм за всякакви идеи? Друг с подобен проблем?
Цитирай
#21

Спря ли "Оптимизатор на игри" в Настройки -> Общи -> Пестене на батерия и енергия?

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#22

Коя е въпросната игра please? Че тия, които аз играя не лагват.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#23

(2016-06-23, 18:06:15)zdravko959 написа:  Спря ли "Оптимизатор на игри" в Настройки -> Общи -> Пестене на батерия и енергия?
Да още в началото, никаква разлика не видях.
(2016-06-23, 18:23:29)m007 написа:  Коя е въпросната игра please? Че тия, които аз играя не лагват.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Dragons Rise of Berk e играта.  Играл съм я без проблеми на Алкател за 300лв, който на всеки тест ще изкара 4-5 пъти по-малки резултати. А Г4-ката ми изкарва колкото или повече
спрямо другите от ревютата, но какво от това?
Някъде бегло мернах, че при 6.0 в момента на включване на играта клока на GPU-то падал по някаква причина.

(2016-06-23, 18:06:15)zdravko959 написа:  Спря ли "Оптимизатор на игри" в Настройки -> Общи -> Пестене на батерия и енергия?
Да още в началото, никаква разлика не видях.
(2016-06-23, 18:23:29)m007 написа:  Коя е въпросната игра please? Че тия, които аз играя не лагват.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Dragons Rise of Berk e играта.  Играл съм я без проблеми на Алкател за 300лв, който на всеки тест ще изкара 4-5 пъти по-малки резултати. А Г4-ката ми изкарва колкото или повече
спрямо другите от ревютата, но какво от това?
Някъде бегло мернах, че при 6.0 в момента на включване на играта клока на GPU-то падал по някаква причина.
Цитирай
#24

Сега я инсталирах. Не ми лагва. С последния ъпдейт на Андроид 6 съм V20h. И сменено дъно.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#25

По принцип е възможно докато няма прогрес да върви по-леко, след това обаче има десетки пъти повече движещи се елементи.
Аз съм V20d, това по-стара версия ли трябва да бъде?

Иначе ето така изглежда трагедията:
[Изображение: Screenshot_2016_06_23_20_04_24.png]
При Г2 показва 5-6 кадъра отгоре които явно са достатъчно за да върви почти перфектно. За Г4 е нормално да се цели към 30 с тоя хардуер....на теория Smile

https://www.reddit.com/r/lgg4/comments/4..._in_games/
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)