Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с изскачащи реклами
#1
Exclamation 

Здравейте в момента съм с галакси с6 и андроид лолипоп 5.1.1. Проблема е че много често след като отключа дисплея на телефона ми се включва браузъра с новината че съм спечелил iphone 7  или имам опасен вирус който трябва да изчистя или не знам си какво, понякога зарежда гугъл плей на дадено приложение от сорта на  freeprints или uber. Понякога това се случва дори и докато работя с телефона при стартиране на камерата например. Приятелката ми е с галакси с5 с андроид 5.0 и има същият проблем. Единствената защита която имаме е KNOX не съм инсталирал нищо друго за почистване и поддръжка понеже не им вярвам на тези приложения. Моля за помощ и съвети, благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Като за начало изчисти кеша на браузъра.

 
Цитирай
#3

Проблема най-вероятно идва от някое приложение,което е инсталирано на скоро.Ако го откриеш добре,ако не най-лесно се решава проблема с връщане на фабричните настройки.А най-добре е руут + Adaway и забравяш за досадните реклами.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#4

Току що изчистих кеша на браузъра и на телефона, ще разгледам приложенията и ще махна излишните. Adaway ще го инсталирам, но руут не знам как да направя, но ще прочета ако се наложи за момента няма да го правя.

благодаря за бързата реакция и съветите ще ви държа в течение
Цитирай
#5

Разгледай ето тази тема https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=78439 Smile
Програмата Adaway,а и други подобни не работят бе да е руутнат телефона.Как се руутва,разгледай в разделите на съответния телефон има теми,как става.Но щом не знаеш,какво е руут първо прочети преди да правиш,каквото и да е.А и въпроса е не да махнеш излишните приложения,а поне тези след които са се появили рекламите,махай ги едно по едно,за да разбереш,кое прави мизериите.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#6

Adaway малко бави браузера, най-добре е рут и Lucky Patcher и забравяш за всякакви реклами дори и в самите приложения!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#7

Днес прочетох малко за руутването на телефона и разбирам, че има доста рискове като например "Ако по време на извършването й нещо се обърка например, много лесно можете да brick-нете вашия смартфон или таблет. Казано по-просто – можете да блокирате вашето Android устройство, превръщайки го в безполезен къс пластмаса и метал." или "root-ването означава и край с гаранцията на вашето устройство." "след всеки ъпгрейт на Андроида пак трябва да го рутваш" и именно това ме кара да НЕ ИСКАМ да го руутвам не ми се поема риск за 1000+ лева само за да се отърва от рекламите сигурно има и друг начин. Все пак телефон от такъв клас би трябвало да има някакви защити, според мен проблеми от този сорт с такъв апарат са недопустими. Ако някои може да ми даде съвет който не е свързан с руут ще му бъда задължен.
Цитирай
#8

@nasinceto, класът на телефона в случая няма отношение към защитата му - всичко зависи от приложенията и начин на работата с тях от потребителя.Smile

 
Цитирай
#9

Вече изтрих приложенията които не използвам и спрях нотификациите на останалите изчистих кеша на браузъра както и му махнах настройките по подразбиране. Сутринта направи опит да влезе някъде, но понеже нямаше браузър по подразбиране не успя. Това обаче не е пълно решение на проблема. Остава да ресетна телефона, но много не ми се иска
Цитирай
#10

Като се появи въпросния банер - задръж пръст върху него и после натискаш буквичката "i" и от там ще те препрати към приложението, което показва въпросния банер - даваш му Uninstall и по същия начин и на S5 на приятелката ти.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#11

(2016-01-18, 12:45:31)centur написа:  Като се появи въпросния банер - задръж пръст върху него и после натискаш буквичката "i" и от там ще те препрати към приложението, което показва въпросния банер - даваш му Uninstall и по същия начин и на S5 на приятелката ти.
Ще опитам Smile
Цитирай
#12

@nasinceto, за какъв браузър става въпрос - стоков или друг?Smile

 
Цитирай
#13

Google Chrome
Цитирай
#14

@nasinceto, пробвай със стоковия за същия проблем тогава.Smile

 
Цитирай
#15

(2016-01-18, 12:55:00)NoMaD написа:  @nasinceto, пробвай със стоковия за същия проблем тогава.Smile
Ще пробвам да го използвам, но работата е там че тези реклами не излизат само когато съм в браузъра, те излизат и след като отключа екрана или когато стартирам приложение. Автоматично се отваря браузъра или гоогъл плей с препратка към някой сайт или приложение което да изтегля
Цитирай
#16

@nasinceto, едно приложение, което спира рекламите и не изисква root - дано помогне: https://play.google.com/store/apps/detai....blockthis

 
Цитирай
#17

(2016-01-18, 14:11:27)NoMaD написа:  @nasinceto, едно приложение, което спира рекламите и не изисква root - дано помогне: https://play.google.com/store/apps/detai....blockthis
Инсталирах я и откри един проблем. Дано да го е поправила.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)