Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Facebook и Messenger крашват на чисто нов телефон
#1

Здравейте, преди седмица взех на жена ми HTC Desire 626G. 
Има-няма 10 програми сложени в телефона и Facebook и Messenger взеха да крашват.
Без да ги отваря изписва че проложението не отговаря.
Някакви идеи?

honor NEM-L21 (7lite), Nougat 7.0
SAMSUNG GT-N8010 (GALAXY NOTE 10.1), Jelly Bean 4.1.2
Аксесоари
#2

@Marky, като за начало пробвай с по-стари версии на приложенията.Smile

 
#3

Тук ще споделя програмата Фейсбук и как става без да се ползва досадния мениджър и огромното място което заемат и използването на Рам когато работят тези две приложения ,но за целта трябва Рут на телефона за да може да се сложи заместителя на Месанджера...
1) Триете Фейса отивате в Гугъл плей стора задавате от настройка забрана за ъптейд на приложения ..
2) Инсталирате Фейса от архива и заместителя от архива и вече няма да ползвате месанджер съобщенията ще си пишете директно от Фейса...


http://dox.bg/files/de?a=46f5cfd184
#4

Проблема ти не е от телефона,а заради едно от най-бъгавото и едно от най-ползваното приложение за андроид,това за фейсбук Smile Месинджъра е същата боза,особенно последните версии.Затова малко по-стар фейс (примерно версия 49.Х.Х.Х,има си всички екстри) с месинджър v1.0,който се слага за да лъже системата,че го има,но не се ползва,чиста работа Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
#5

(2016-01-19, 14:31:56)Dilqnps написа:  Тук ще споделя програмата Фейсбук и как става без да се ползва досадния мениджър и огромното място което заемат и използването на Рам когато работят тези две приложения ,но за целта трябва Рут на телефона за да може да се сложи заместителя на Месанджера...
1) Триете Фейса отивате в Гугъл плей стора задавате от настройка забрана за ъптейд на приложения ..
2) Инсталирате Фейса от архива и заместителя от архива и вече няма да ползвате месанджер съобщенията ще си пишете директно от Фейса...


http://dox.bg/files/de?a=46f5cfd184
Несъществуващ файл ми дава през Tapatalk
#6

(2016-01-19, 14:31:56)Dilqnps написа:  Тук ще споделя програмата Фейсбук и как става без да се ползва досадния мениджър и огромното място което заемат и използването на Рам когато работят тези две приложения ,но за целта трябва Рут на телефона за да може да се сложи заместителя на Месанджера...
1) Триете Фейса отивате в Гугъл плей стора задавате от настройка забрана за ъптейд на приложения ..
2) Инсталирате Фейса от архива и заместителя от архива и вече няма да ползвате месанджер съобщенията ще си пишете директно от Фейса...


http://dox.bg/files/de?a=46f5cfd184

Линка не работи.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
#7

Явно не четете. Линка, който е дал колегата, е за изтриване на файла, а не за сваляне.
Попаднах на този сайт, дано ти свърши работа - Facebook old versions.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
#8

Ето линка качих го в 4shared.. вътре съм качил 24 версия със заместителя на месенджера ..Тествано е на Андроид 5.1.1 за по стари версии пишете ако не тръгне...Ще кача!!
Заместителя работи само до версия 29 на фейса тази която съм качил е модната ...Ако от време на време иска ъптейд откажете го и ще се върнете обратно в фейса..

http://www.4shared.com/rar/vX3Hd5j3ba/Facebook.html
#9

Ей не се научихте къде да ги качвате тези файлове! 4shared иска регистрация за да се сваля! За щастие имам такава. Тези, които нямат, можете да свалите архива от ТУК

Следващия път си качи файловете ТУК.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
#10

Здравейте, колеги!
От няколко дни имам странен проблем, който не мога да разбера дали е свързан с Facebook приложението или Messenger. Когато вляза в Facebook приложението и отида в раздел съобщения ми показва, че нямам съобщения и ми дава бял фон, а имам няколко съобщения във входящата кутия. Ако вляза директно в Messenger-a няма проблем, съобщенията са си там. Версията на Facebook, която използвам е 30 и въпреки, че е стара, нямах никакви проблеми досега. Интересното е, че една приятелка използва същата версия на телефона си и няма този бъг. Явно проблемът касае профила ми, а  не версията на приложението. Изчистих няколко пъти кеша, деинсталирах го и отново го инсталирах, но без резултат. Качих и последната версия на Facebook, но там няма раздел за съобщения, а в дясно е разположена иконата на Messenger-a и при натискане директно прехвърля в него, т.е. премахната е опцията за преглед на съобщенията в самото Facebook приложение. Ето и снимка, за да стане по-ясно за какво говоря.


Прикачени файлове Миниатюри
   
#11

Първото, което ми хрумва е, че версията на фб не е съвместима с версията на месинджър. Нали в началото ни задължаваха да инсталираме месинджър, иначе не можехме да изпращаме съобщение. Явно следващата простотия е, че не можем да си гледаме съобщенията през фб, нали последната версия както ти казваш директно те праща в месинджър. Пробвай с по стара версия на месинджър.

Sony Xperia M4 Aqua [Android 5.0] 
#12

Благодаря за отговора. Пробвах и пак не иска.
#13

Ако н ти е рутнат телефона го рутни сложи си тази версия която съм дал по горе и си ползвай на воля тази версия работи безотказно от време на време излиза прозорец за ъптейд но отказвам и така си я ползвам от бая време!!!
#14

Dilqnps, благодаря, но не ми се занимава с рутване. Смених версията на Facebook с една от последните и проблема се разреши, но ми стана интересно защо го прави това само при мен и реших да споделя да видя дали и някой друг се е сблъсквал със същия казус.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)