Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TDD vs. FDD версии
#1

TDD версията е някъде 15-20 долара по-евтина от FDD версията в Топ Уан. Доколкото разбрах и двете версии работят в България, но за да работи 4G на TDD версията трябва да се инсталира специален РОМ, докато FDD версията си работи хардуерно както си е. Правилно ли съм разбрал и заслужава ли си да се дадат 20 долара повече за FDD версията?
Цитирай
Аксесоари
#2

Не си разбрал правилно, всичко работи с всички ромове!
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1187971
П.П. Кажи на продавача изобщо да не сменя рома, искай го с оригиналния.
Цитирай
#3

(2016-01-19, 13:37:54)milstan написа:  Не си разбрал правилно, всичко работи с всички ромове!
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1187971
П.П. Кажи на продавача изобщо да не сменя рома, искай го с оригиналния.

Благодаря, обаче пак не ми стана ясно. Значи като си си купил TDD версия е дошъл с някакъв неоригинален ром, който китайския търговец е сложил и с него е имало проблем с 4Г-то? После си си сложил седмичния ром и всичко се е оправило?
А с какво тогава FDD е по-добро от TDD че е по-скъпо?
Цитирай
#4

FDD и TDD са различни технологии на работа на 4G, в Европа се използва FDD, а в Китай TDD.
Цитирай
#5

Не съм имал проблеми с рома от продавача, но го махнах, защото не му знам произхода и какво има сложено в него. Освен това за него няма ъпдейти.
Цитирай
#6

(2016-01-19, 14:40:15)m.martinov написа:  FDD и TDD са различни технологии на работа на 4G, в Европа се използва FDD, а в Китай TDD
Е, значи си трябва FDD.
Цитирай
#7

За да няма изненади в бъдеще е така.
Цитирай
#8

Хардуерно и двата телефона са еднакви......фирмуера на комуникационната част е различен.....за да поддържа различни честоти.....няма значение какво взимаш......и сега и в бъдеще
Цитирай
#9

Моя е TDD-LTE с карта на Глобул (Теленор) и постоянно ми показва отгоре - Telenor BG 4G (допреди ден два пишеше Globul 4G )
Цитирай
#10

Понеже не съм напълно убеден дали моя е TDD или FDD, поствам снимка на етикета на кутията направена с телефона. И ако може да ми кажете дали има друг начин да разбера това?

http://postimg.org/image/x4tobl4rn/
Цитирай
#11

Това не е ли Prime версия. Те са само FDD.
Цитирай
#12

Днес отворих телефона и като махнах батерията видях че и там пише - TD-LTE (това е същото като TDD-LTE -поне от това което прочетох в някои сайтове)  , но както казах телефона си работи на 4G мрежата на Теленор в града, а на село работи на 3G . В един (не български, но какъв точно беше не помня - май китайски) сайт видях снимка на която при тази версия  са дали, че поддържа и двете - TDD-LTE и FDD-LTE - затова и се чудя...

Ето тази снимка имах предвид - [Изображение: 21kf9sm.jpg]

Както и да е - поне знам че не си пращам отпечатъка на пръста в Китай или другаде - както е при Redmi 3
Цитирай
#13

(2016-01-19, 17:51:01)svetlio10 написа:  Хардуерно и двата телефона са еднакви......фирмуера на комуникационната част е различен.....за да поддържа различни честоти.....няма значение какво взимаш......и сега и в бъдеще

Така да се намеся и аз в темата. Към момента дори и фирмуера за комуникация е еднакъв и към момента независимо дали телефона е TDD или FDD се поддържат и TDD и FDD едновременно. Така, че към момента каквото и да се вземе ще работи еднакво добре и в Китай и тук. За в бъдеще обаче е загадка, тъй като не се знае каква изненада ще ни сервират от Китай ... Та нагледахме се със заключения бутлоудър на редми ноут 3, сега с ъпдейт ще се заключат бутлоудърите на още няколко телефона от марката и не се знае дали и кога ще дойде ъпдейт който ще заключи честотите и TDD да си стане само TDD, както и дали ще има опция да се отключи ... Та в този ред на мисли всеки сам си приценя дали си заслужава да даде 20 долара повече ...

А и колега TD-LTE не е същото като TDD ... Има едни цифрички под него те са важните ... 2015052 e TDD, 2015051 e FDD 2015712 e Прайм който е само FDD ...
Цитирай
#14

Току що прегледах инженерното меню на моя - Redmi Note 2 prime  2015712  - и както и очаквах се оказаха активирани и двете и TDD-LTE и FDD-LTE бандовете (те са си написани и на кутията)

Ето - преписано директно от инженерното меню на моя (предполагам се знае във форума с кой код се влиза- да не го пиша)  -

LTE Mode

FDD-LTE   - Band 1, Band 3, Band 7

TDD-LTE  - Band 38, Band 39, Band 40, Band 41      

- Всички тези са маркирани със зелени тикчета  в инженерното меню на моя.  Освен тях са маркирани и честотите на които работи в GSM и в UMTS режимите.

(Да допълня само че кода го взех от форума на **** . И като влезем в EngineerMode  отиваме в меню - Band Mode  - там са изброени много бандове, но само някои са маркирани - както писах)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)