Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Екрана се пуска в джоба
#1

За разлика от предишните модели, екрана на Z5-цата постоянно се вклучва в джоба когато е включена 'tap to wake up screen' функцията.

Много е досадно. Докато ходя чувам как набирам цифри на emergency dialer. някой път ще набера някой, пък да не говорим че харчи ненужно ток...

Накрая я изключих тази функция... въпреки че ме кефи.

при вас така ли е?
Цитирай
Аксесоари
#2

С Z5 compact нямам такъв проблем. Да не би да си пуснал опцията за работа с ръкавици и от това да е по-чувствителен дисплея?
Цитирай
#3

И при мен на Z3 Compact е същото постоянно ми се отключва в джоба и за това я спрях. И на мен ми е удобна тази екстра, но от сони не са я доизпипали и аз я спрях.
Цитирай
#4

Имах го тоя проблем при тройката, много досадно и неприятно, и поради тази причина не съм го активирал на петицата.
Цитирай
#5

Всъщност нали именно двойния допир до екрана активира светването на дисплея?
Без допир с плът на крака например, а само с допир до платове или други тъкани, едва ли ще се активира дисплея сам, което да предизвиква някаква реакция.
Едва ли ако дисплея не допира тялото, това ще доведе отново до не планувани действия от телефона.
Изключително удобна функция иначе, която до момента не е безпокояла телефона излишно, като навика ми е да прибирам устройството с екрана навън.
Вероятно това е и причината за неволното стартиране на приложения или друго при някои от потребителите с този "проблем".

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#6

без значение какво го допира,самото почукване активира дисплея,при Z3 е по същия начин и понеже го нося в задния джоб се активираше постоянно,просто не е доизмислено добре да се активира само от допир на пръст(кожа)

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#7

Аз до сега Z3 не съм го отключвал в джоба за година и нещо с активирана double tap функция...и го нося с екрана към бедрото във всякакви панталони и анцузи.
Цитирай
#8

Значи си един от малкото. При други телефони съм ползвал тази функция само при сони създава проблеми и при малкия и при големия z3. За z5 нямам наблюдения, но едва ли е по различно.
Цитирай
#9

аз мога да потвърдя, че 2 те ми Z3-ки не са имали проблем с тапването. А винаги е била включена опцията. Z5 буквално до тоалетната да отида и започвам да чувам как се набира някакъв номер на emergency dialer...

както и да е, сензора за пръст е мн як. не се кефя да ми гледат телефона. Преди се е случвало някой да ми запомни ънлок конфигурацията. ма сега нема шанс.
Цитирай
#10

Моя също се отключва, затова просто започнах да го слагам с гърба към бедрото ми (аз си нося телефона в джобовете на панталоните) Така не ми се налага да спирам функцията, иначе винаги го слагах всеки телефон с дисплей към него
То това не е проблем. Нормално е, все пак почукваш екрана докато ходиш
Цитирай
#11

Не е много правилното място, но бърз въпрос:
Има ли някаква (и ако да - каква?) разлика при батерията с/без пусната функция?
Цитирай
#12

Няма разлика
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)