Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на custom ROM Android 6.0.1 (Marshmallow) на Galaxy S4 LTE (I9505)
#76

Аз сложих CM 13 днескашния на моята S4-ка ,но забелязвам че за 1-2 паднаха 20 процента а съм гледал едва 2 минути нещо в интърнет другото време телефона беше неактивен.Някакъв съвет?Нещо което съм пропуснал да спра?

Samsung Galaxy S10
Цитирай
Аксесоари
#77

1. Влез на Wi-Fi > Advanced > махни отметките на:

* Scanning always available
* Avoid poor connections

2. Изключи NFC.
3. Премини на 3G режим (по подразбиране е на LTE, т.е. 4G), ако нямаш 4G покритие от оператора.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#78

Искам да питам - трябва ли да ъпдейтна буутлодера и модема за да флашна този ром и да нямам проблем с wi-fi? В момента съм ето с тази версия,като незнам дали е последната-прилагам скрийншот.
[Изображение: 14022162408bea995c7e886ef37fab3c.jpg]

LG G2 16GB with OrionOS -2.2
Цитирай
#79

И аз бях със същата версия за M-Tel - няма да имаш никакви проблеми.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#80

Благодаря, ще го руутна после и ще пробвам някой ром

LG G2 16GB with OrionOS -2.2
Цитирай
#81

Имам един въпрос: Защо ми липсва cast бутона в youtube ? Пробвах да използвам и истински chromecast при един приятел, но пак го няма. Опитах се да използвам опцията от панела "Предаване", но пък тогава предава целия екран...
Цитирай
#82

Няма как да пробвам дали работи, защото на Philips-а (Smart TV) вкъщи няма Youtube приложението (не знам как изобщо изчезна още миналата година ... връщах фабричните настройки на телевизора, но така и не се върна youtube приложението им, нито го има в опциите за изтегляне).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#83

Кой от двата rom-a препоръчвате? cm13 всякаш не ми харесва колко гладко работи телефона. Другия по оптимизиран ли е спрямо този.
Цитирай
#84

(2016-02-28, 14:32:07)plamend93 написа:  Кой от двата rom-a препоръчвате?  cm13 всякаш не ми харесва колко гладко работи телефона. Другия по оптимизиран ли е спрямо този.

AOSP работи по-гладко и плавно спрямо CM13, но е малко по-постен от към някои допълнителни функции.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#85

Resurection Remix как е ? Пробвал ли си го ?
Аз засега държа малко тъуиза, че допреди няколко дена бях с Нексус 5 и ми поомръзна малко чистия андроид, но се чудя дали да флашна пак някои ром от тези на Albe95 с портове от С6 ил Ноут 5 или AOSP

LG G2 16GB with OrionOS -2.2
Цитирай
#86

RR е много претрупан от към функции (повече от CM), но е по-бърз от CM (почти на едно ниво са с AOSP). В началото ми хареса, докато си го настройвах до момента, в който не можех да отворя външната карта памет през вградения файлов мениджър, колкото и да се мъча, след което го разкарах.
Albe95 с разните му портове не съм пробвал само като видя TouchWiz и ми призлява.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#87

А иначе с ES File Explorer вижда ли се външната карта памет

LG G2 16GB with OrionOS -2.2
Цитирай
#88

(2016-02-28, 15:46:50)Pepifness написа:  А иначе с ES File Explorer вижда ли се външната карта памет

Не съм пробвал, но от тогава насам има и по-ново издание на RR и вече може да са го отстранили проблема, но не съм тествал новия RR от февруари.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#89

Не го подвеждай, ВИЖДА СЕ. Даже само с него успявам да копирам неща от флашка на телефона и обратно.
Цитирай
#90


Да, вижда се, с вградения файлов мениджър,одеве го флашнаш. Да видим в последствие дали ще иззникнат някои бъгове.

П.С.

12 часа след флашване на рома се появи един бъг, но достатъчен - това че се "губи" СИМ картата. 
Изписва ми "Моля ,поставете СИм карта и рестартирайте" , риових се  видях че и при други хора се появява този проблем. 
Писах в ХДА,да видим дали някой ще ме посъветва нещо.
Ако не ,ще пробвам СМ или АОСП после.

LG G2 16GB with OrionOS -2.2
Цитирай
#91

Така, не знам дали това го срещам само аз. Когато е включен режима за спестяване на батерията (паднала е под 15%) и се опитам да извърша малко по-тежка операция, например си чатя във Viber и се опитам да отворя камерата телефона се изключва. Предполагам не му стига мощ.  Big Grin
Цитирай
#92

На мен така ми се беше изключил, когато беше на 5% (като мине автоматично на енергоспестяващ режим) и бях стартирал Asphalt 8 да видим колко ще издържи, но след 1 - 2 минути просто угасна, докато играя.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#93

Download link: Download AOSP-JF-6.0 - AOSP-6.0-20160314-jflte.zip

20160314 - Beta 6
MD5 - 7c256c5fd2dece2a2a9d3ba5baa7ca9e
  • Kernel
    • General code update
    • Ramdisk: cleaning and some small opimisation
    • FS / BLOCK / PROC / CPUFREQ / eCryptfs / FUSE / FS Drivers : Sync with 3.10 tree
    • Fixed kernel wakelocks list on Better Battery Stats
  • ROM
    • TEST: handle lid/smartview covers in a different way (ported from AOSP master) --> Reverted because actually HallMonitor doesn't work properly on MM, but
      this allow us to let all 3rd party apps handle the cover window like stock ROMS
    • TEST/WIP: Enable MIDI support
    • Bluetooth: stop bluedroid debugging + toned down more bt logspam
    • Bluetooth: removed not used feature on jflte device tree
    • Sepolicy: fixed a denial
    • jflte: remove obsolete crda service
    • Bluetooth: updates/fixes from upstream
    • RIL: fixed data after a reboot without the need of reboot the modem
    • CameraWrapper: small fixes
    • Added call recording feature
    • BootAnimation: improvements, added support to play a music during boot/shutdown animation
    • Vold: fixed exfat/ntfs support and handle things on ROM side
    • f2fs-tools: update to v1.6.0
    • Hopefully fixed random soft-reboot when formatting an sdcard as adopted storage
    • Camera: switch to SnapdragonCamera from CAF + CM updates
    • Bluetooth: general fixes from Master branch
    • Small fixes on APNs
    • Vibrator: drop legacy code and sync with upstream
    • libhardware/libhardware_legacy: fixed some warns
    • tinyalsa: fixes for call recording
    • Camera: ported some fixes from caf and from upstream
    • ffmpeg: update to v3.0
    • native/bluetooth: fixed a lot of clang warnings
    • Bluetooth/core: fixes from AOSP master branch + reduced disable delay
    • CameraWrapper: disable clang
    • Bluetooth: ported some fixes from CAF
    • Bluetooth: Hopefully fixed "Cannot play song" error
    • Fixed "Unknown Number" or "Private Number" in call log for some providers (option under Settings --> Other --> Cellular Networks)
    • WiFi: fixed 5Ghz not working for some variants
    • Bluetooth: ported more fixes from upstream and CAF
    • system/extras: fixed a lot of clang warnings and a couple of potential memory leaks
    • system/core: fixed some warnings + small updates from upstream
    • Launcher3: Small updated/enhancements + speed up animations + added MM wallpapers
    • Update sources to Android 6.0.1 release 22
    • Accept underscore and tilde in web URLs
    • Fixed calendar fields comparison (Month was compared with the day and vice versa)
    • inputflinger/EGL: cleaned warnings
    • Added Ad-Hoc WiFi support to framework
    • WiFi: merged fixes from SonyMobile/Intel/Xiaomi devs (pending on upstream)
    • libhardware/libhardware_legacy: reverted not needed changes
    • Small fixes for DHCP
    • Updated APNs
    • Base: more updates from upstream
    • Bluetooth: ported various fixes from CAF
    • BootAnimation: New custom bootanimation!! BIG BIG THANKS TO @gadget! (xda)
    • Small fixes after r22 merge
    • SnapdragonCamera: small fixes
    • art: improved speed when optimizing apps at first boot

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#94

Има ли начин да направя иконите в AOSP по-малки ? Също, може ли някой да ми предложи и някоя смислена тема ?
Цитирай
#95

(2016-03-16, 01:05:06)alchniq_123 написа:  Има ли начин да направя иконите в AOSP по-малки ? Също, може ли някой да ми предложи и някоя смислена тема ?

Сложи Nova launcher - там са значително по-малки и можеш да ги оразмеряваш както ти харесват.
От Layars не си ли хареса нещо?

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#96

(2016-03-16, 02:06:36)centur написа:  Сложи Nova launcher - там са значително по-малки и можеш да ги оразмеряваш както ти харесват.
От Layars не си ли хареса нещо?
Зарежи... След като bootloop-на няколко пъти се върнах на CM.
Цитирай
#97

С новата beta имах един розов екран на смъртта (не е нещо фатално, но иска рестарт със задържане на бутона за включване/изключване) + 2 рестарта (за 2 дни) при свързване на USB кабела в режим File Transfer, но не винаги, а само когато му е кефнало всичко замръзва и се саморестартира та реших днес да сложа CM13 (от 15.03.2016) - за сега освен, че харчи повечко ток спрямо AOSP други проблеми не съм имал с CM13.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#98

Пробвах различни разработки, но за сега тази ми върши работа.

Цитат:Optimized CyanogenMod 13

Писането на латиница е като да пишеш с лaйна по стените. Чете се, но не е красиво.
Цитирай
#99

(2016-03-16, 16:46:29)centur написа:  С новата beta имах един розов екран на смъртта (не е нещо фатално, но иска рестарт със задържане на бутона за включване/изключване) + 2 рестарта (за 2 дни) при свързване на USB кабела в режим File Transfer, но не винаги, а само когато му е кефнало всичко замръзва и се саморестартира та реших днес да сложа CM13 (от 15.03.2016) - за сега освен, че харчи повечко ток спрямо AOSP други проблеми не съм имал с CM13.

Добре, мислех си, че само аз имам проблеми с батерията.
Цитирай

Днес ще го изпробвам и ще пиша. Телефона работеше много стабилно с предишната версия, при нормално натоварване около ден и половина(на ден: общо 1:30-2ч разговори, общо 2ч вкл интернет). Някой да е изпробвал портнати custom rom-ове от Ноте 5 и С6 на С4-ката? След флашването, телефона се стартира след около 15минути и съответно големия минус е, че нямах обхват. Нужна ми е смяна на боотлоадера и модема, но нещо не се получава. Ако някой има време да пише да помогне.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)