Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отключване с отпечатък
#1

Гледам че няма тема за този сензор. Нека всеки да сподели впечатленията си.

Лично аз се кефя и го ползвам. 

Накъде четох че на гугъл нексусите имат сензори които се само-обучават. Тоест слагаш пръста накриво, не го приема, но ако до 1 секунда има успешно отключване, сензора запомня и първия опит. Нашия модел има ли го това?

Също така споделете ако има тарикатски апликаций които се ползват с пръстовия отпечатък?
Цитирай
Аксесоари
#2

Е незнам дали се само-обучава, но при активирането те кара да изместваш пръста си за да запомни колкото се може по-голяма част от него. Иначе и аз го ползвам и съм много доволен.
Цитирай
#3

Много добре работи екстрата. Почти винаги отключва апарата коректно. Спремо Note 4 е много по добре измислено. Докосвам с прст power бутона и се отключва. При Note 4 трябва да плъзгаш, плъзгаш и ... може и да се отключи.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
#4
Smile 

От няколко дни съм активирал този сензор. По принцип ако си свикнал да заключваш апарата е много по удобно така , вместо да пишеш пин или да рисуваш фигура. Обаче при мен се загуби функционалноста на " функционалния " калъф ( онзи с прозорчето) Smile . Вече при затваряне или отваряне не ми излиза часът или друга информация , а трябва да го отключвам всеки път. Също така при почукване на дисплея не се събужда а трябва да си слагам допълнително и пръста.
  Иначе ако не ти е зацапан много пръста си работи коректно сензора.
Цитирай
#5

при мен ако ми е дори леко мокър пръста и не го чете. Сигурен съм че с ъпдейтите, от Сони ще подобрят работата значително. Ако добавят самообучение ще е много яко. Така и 5% когато не се отключва от първия опит ще се коригират.

Определено айфона и самсунгите с тия бутони ниско долу са по кофти. за сензорите на гърба не мога да говоря защото не съм ползвал.
Цитирай
#6

Ползвах го 2 дни като си купих телефона преди 3 месеца. След това го деактивирах и нямам никакво желание отново да го използвам. За мен това е най-безполезната "екстра".

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#7

Би трябвало в 6.0 да се подобрят още нещата
Защото ще се поддържа от самата операционна система
В момента това е изцяло продукт на Сони
Цитирай
#8

Аз нямам такива големи проблеми. Да, не винаги го засича, но обикновено ако не стане веднага, на втория или третия път хваща. От купуването му (когато излезе на пазара модела) до сега май-много 1 или 2 пъти да съм стигал до PIN.

p30 pro
Цитирай
#9

(2016-01-21, 20:02:33)xn3k написа:  Ползвах го 2 дни като си купих телефона преди 3 месеца. След това го деактивирах и нямам никакво желание отново да го използвам. За мен това е най-безполезната "екстра".

Аз съм "принуден" да я ползвам тази екстра
Защото в противен случай трябва да ползвам ПИН - ползвам корпоративно услуги на Google, които без заключване с ПИН не работят

...но самото отключване работи перфектно
Цитирай
#10

Да, в твоя случай явно е полезно. Smile И да, самия скенер работи без забележки.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#11

И аз го ползвам от няколко дни насам, точно защото е на бутона за заключване и отключване на телефона и всъщност (макар че досега не съм ползвал комбинации и слагал кодове на предишните устройства) сензорът на Сони не е лишен от удобство. Освен че е разположен удобно - работи много добре. Недостатък е че при мокър пръст не разпознава, но и това не е болка за умиране. След третия неуспешен опит се появява питане за ПИН и проблемът е решен (стига да не сте си забравили кода).

Sony Xperia Z5 Compact Yellow
Цитирай
#12

Най-хубавата екстра в телефона,работи перфектно,любимо ми е жената как потропва с пръсти нервно по масата ама няма влизане.
Цитирай
#13

аз се научих да внимавам как го натискам защото колкото и да го програмирам под всякакви ъгли, все не работи винаги.

трябва да го направят да се самообучава. Когато има грешен опит и веднага след него успешен, грешния трябва да се добавя към същия пръст.
Цитирай
#14

Всичко е с цел сигурност
Не може да не са се сетили, но...
Цитирай
#15

От 3 дена съм собственик и аз на този телефон! Въпросът ми е при вас как се отключва екрана : натискаш бутона и после чете отпечатък или само допирате пръст и се отключва?

Sony xperia tablet Z + Sony xperia Z2 black на жената + Sony xperia Z5  black graphite никога повече! Huawei mate 9 4/64GB 
Цитирай
#16

Първо натискаш бутона.
Е, може и да почукаш два пъти екрана, но нестава само с докисване на бутона да ти разчете отпечатъка.
Цитирай
#17

Благодаря мислех че само моят е така!

Sony xperia tablet Z + Sony xperia Z2 black на жената + Sony xperia Z5  black graphite никога повече! Huawei mate 9 4/64GB 
Цитирай
#18

При мен в 90% от случаите като натисна сензорния бутон се получава леко извибрирване и се появява схемата за отключване. В единичните случаи, когато се получи отключването с отпечатък, видях, че по средата на екрана отдолу иконката катинарче се е сменила с иконка отпечатък. Но в повечето случаи си стои катинарчето и винаги ми показва схемата, с която да си отключа телефона. Защо така се получава?

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#19

Това след като ъпдейтна ли?
Изтрий отпечатъка и го настрой пак
Цитирай
#20

След последния ъпдейт, да. Преди това не съм настройвал отпечатък.

Изтрих го, пробвах наново, но си е все същото. Кратка вибрация и се появява директно схемата за отключване още от първия опит. Интересното е, че ако натисна копчето с друг пръст, само вибрира без да се появява схемата.

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#21

Не те разбрах
Как преди това не си настройвал, а в единични случаи си го отключва с отпечатъка?
Цитирай
#22

Преди последната актуализация не го бях ползвал никога пръстовия отпечатък. Smile

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#23

Ако не е настроен няма как да го ползваш
Тогава отключваш с плъзгане, парола, схема
Цитирай
#24

Явно не ме разбра. Имах предвид, че преди последната актуализация не съм ползвал отпечатъка. Настроих го след като актуализирах до 32.2.A.0.305 и нямам наблюдения дали преди това е работил или не.
В момента съм го настроил и както казах, в 90% от случаите се случва кратка вибрация и се появява директно схемата за отключване. В останалите 10% когато явно работи, виждам и иконката с пръстов отпечатък (по средата на заключен екран) на мястото на катинарчето, което си седи по принцип. Въпросът е защо не е активно отключването с отпечатък винаги, а се активира директно схемата?

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#25

А когато излезе схемата и ако пробваш пак с отпечатъка какво става?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)