Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Flyme OS 4.5.4.4R for Z2 Pro
#1

Попаднах на това в XDA форума,все още не съм го флашнал,и се колебая. Ако някой от вас реши да го пробва,нека да сподели мнение.

 
Flyme OS [5.1.1]

XDA Info

How to install :
1.go to recovery (TWRP recovery or cwm recovery)
2.wipe , or Factory reset 
3.Flash ROM
4.Reboot
5.Done
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз веднага го пробвах, стабилна е, няма бъгове, работи бързо, има много свободна рам, някакъв хибрид между CM12 и Miui и определено е по-добра от CM12. Който ще инсталира трябва да е с петицата и се прави само ресет иначе няма да запали, чака се около 5/6 минути.

Единственото, което ме спира да не остана на нея е, че xposed не работи иначе всичко друго е наред, при разговор се чува ясно и силно, нета е повече от добре, няма прекъсвания като в CM12, екрана е ярък с добри цветове, не е "орязан" като в петицата. Има си български, превода не е пълен, нещо като в CM12. Друго не се сещам, ако има питайте.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#3

Свързването с не-смарт телевизор работи ли.
Цитирай
#4

Е това не го пробвах.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#5

А въобще някой успял ли е да го свърже, доколкото знам не е възможно. Съжалявам, че питам в грешната тема.
Цитирай
#6

(2016-01-21, 07:12:30)Ивайло69 написа:   Друго не се сещам, ако има питайте.

Аз имам да питам няколко неща,понеже днес мисля да се занимавам да го сложа.

1.Има ли някакви проблеми по време на флашването,защото като чета в XDA форума,един е срещнал проблем с ''Unable to mount''?
2.Google Play магазина и Google Service включени ли са в рома,или трябва да се флашнат след това?
3.След като има липсващ превод на български,нали на английски ще се показва,надявам се да не са китайски йероглифи?
4.Камерата как е като качество?
5.И живота на батерията?
Цитирай
#7

Няма проблеми при флашването, не се прави wipe на system/data а само ресет, гугълските неща се флашват след това, което не е на български е на английски, камерата е като на стоковия ром, батерията не знам, не съм го държал много.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#8

Благодаря! По късно през деня,или утре, ще напиша и мои отзиви.

ПС: Флашнах,зареди рома,и когато избирам език в началото,пише че настройките спират принудително,и няма как да продължа напред. Използвам twpr рековъри,там ли да бъркам нещо?
(след рома флашнах и гугъл пакет за 5.1.1)
Цитирай
#9

Последно с него ли си?
След като флашнеш рома не трябва нищо друго да флашваш. След като зареди рома един път после можеш да флашваш каквото искаш.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#10
Photo 

Ще започна отначало,че да не се оплитаме много.
Като тръгнах да инсталвам Flyme ,в twrp рековърито зададох Factory Reset,както ми каза. Флашнах рома,и веднага след това флашнах и gapps пакет. След 6-те минути зареждане,първата стъпка бе да избера език. След като избирам език,в момента в който цъкам ''Напред'',настройките спираха принудително,и не можех да продължа напред. (отбелязвам,че WizardSetup-а беше с потребителския интерфейс на Google,заради пакета който флашнах). Понеже бях заклещен в това меню,влязох отново в twrp,и направих грешката да wipe-на всичко. Естествено, като опитах  да флашна Flyme-а,даваше грешка. През QFIL възстанових K920_ROW_S126_140825_qpst.7 (само него  имам под ръка). Актуализирах търпеливо до Лолипоп, отключих отново Bootloader-а ,сложих twrp, дадох само Factory Reset, и флашнах Flyme-а, този път без gapps-а. След като рома зареди,този път потребителския интерфейс на WizardSetup-а си беше на Meizu, след което нямах проблеми.

Мойте виждания.
Понеже нямах Google Play магазина,и Google Service,в раздела на Meizu разбрах,Flyme има някаолко китайски маркета. През единия от тях (App Center) ,се изтелгя Google Installer. Той слага всичките необходими неща,като магазина,услугите,синхронизацийте.

Задал съм език на системата - български. 80% от рома остава английски... Но задам ли китайси да бъде езика - нямат пропуск...

В рома има вграден SuperSu,който  е на китайски език!! (няма значение аз какъв съм задал на системата -англ.,бълг,...). Заместих го лесно с KingRoot.

В рома има няколко приложения,който са си на китайски,но след като  има роот - в кошчето (заедно и с техния маркет,от който си дръпнах  Google-a.

Живота на батерията е осезаема при  мене. RAM-та пак си е заета голяма част,но работи значително по бързо,отколкото стоковия.

При  рестарт,часовата зона се настройва на неква друга... Но в момента в който съм свързан с нета,се сверява наново.

P.S. Дайте ми някоя по-висока версия за флашване през QFIL да имам под ръка,че мойта много ниска,много време ми отнема да актуализирам.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#11

detail P.S. Дайте ми някоя по-висока версия за флашване през QFIL да имам под ръка,че мойта много ниска,много време ми отнема да актуализирам.

https://docviewer.yandex.com/?url=ya-dis...a527b130c5

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#12

Звънилката на Леново ли е или на Флайми (мейзу). т. е. като те търсят или набираш номера, като в стоковия ром на леново ли е, или различно? БТ, ако е чисто флайми, има flyme tools за него, с някой модули от exposed пригодени да работят, може да се пробват.
Цитирай
#13

Xposed не работи.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#14

Цитирай
#15

(2016-01-24, 22:19:23)tolostoi написа:  Звънилката на Леново ли е или на Флайми (мейзу). т. е. като те търсят или набираш номера, като в стоковия ром на леново ли е, или различно? БТ, ако е чисто флайми, има flyme tools за него, с някой модули от exposed пригодени да работят, може да се пробват.

Звъненето си беше различно. А за набиране, ако имаш предвид звуците, когато да набираш номер - незнам, защото ги изключих веднага когато персонализирах настройките.
Цитирай
#16

Останах два дена с него, много бърз ром, но батерията на четворката е по-добре. Дано има ъпдейти, това е най-добрия ром до момента от "сготвените".

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#17

От см12 някой да го е флашвал?
Пак ли само Factory Reset се прави?
Цитирай
#18

Да, само ресет.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#19

Ивайло69 този S246 за ROW ли е, че аз досега qfil S246 само за CN съм виждал?
Цитирай
#20

Разбира се.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)