Анкета: Притежавате ли Xperia Z5 Compact - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да!
100.00%
7
100.00%
Не, но обмислям покупка!
0%
0
0%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Преброяване на притежателите на Xperia Z5 Compact
#1

Нека тук да се преброят настоящите притежатели на SXZ5c, а очакваме и бъдещи такива да се включат.


Цитат:Би било добре, освен глас в анкета да напишете в пост примерно:

1. Модификация на телефона: E5803, E5823
2. От къде сте закупили телефона (Страна/Магазин)
3. Цвят
4. Коя година и седмица е произведен телефона - вижда се върху стикера с фабрична информация, който се намира под слота на SIM картата. Просто го изтеглете. Пр. 15W42 (2015 година, 23-та седмица)
5. Кой е къстъмизейшън номера на телефона (customization no. - той показва за кой пазар е произведен)
NB! Как да проверим този номер: Влезте в сервизното меню, като наберете в дейлъра * # * # S E R V I C E # * # * (*#*#7378423#*#*). Service info > Software info и гледате Cusomization Version във формат XXXX-XXXX

Тази информация би била полезна за бъдещи потребители на телефона, както и за следене на софтуерните ъпдейти

Броя на притежателите и активните потребители във форума може да определи дали да се отвори отделен раздел за модела!
Цитирай
Аксесоари
#2

Пуснал съм тема в раздела за Z5 с предложение за единен раздел за семейството Z5. И без това са доста постни с ограничен брой теми разделите на Sony, за това не мисля че е удачно да се делим. Още повече, че Z5, Z5 comp. и Prem. са почти напълно еднакви.

Иначе за анкетата от мен Е5823, сив.
Цитирай
#3

Сив,Теленор Е5823.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
#4

И аз да се включа Smile само незнам колко още ще го изтърпя този телефон..
Бял Е5823, купуван е от магазин в София, на кутията пише Полша и Словакия(предполагам за там е правен), стикер нямам(купих го 2ра ръка и може би предния собственик го е махнал)
Цитирай
#5

Брой те ме и мен. Z5 compat

Galaxy s6 lg g4
Цитирай
#6

E5823, от Теленор, сив, 16W05.

Sony Z5 Compact.
Цитирай
#7

Sony Z5 Compact E5823 черен, закупен от интернет магазин, м. април
Цитирай
#8
Thumbs Up 

Sony z5 compact E5823 Виваком
Цитирай
#9

Притежателите на конкретното устройство, освен публикация тук, нека да гласуват и в анкета в началото на темата, която ще обобщава и броя им.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#10

Да се похваля, и аз преминах на Z5 Compact от няколко дни. Rock

1. E5803
2. България / gsmelite
3. Жълт
5. 1298-5153-R5C

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#11

Регистрира ли му IMEI номера в сайта на Sony да видиш има ли гаранция. Защото с тоя Арабски софт...да не увиснеш?
Цитирай
#12

Уау, стреснах се и го регистрирах, както каза. За щастие ми изписа, че е в гаранция до 14/10/2017. Tummenupp

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#13

Супер. Поне една година имаш.

Sent from my Leo toy using Tapatalk
Цитирай
#14

soki, нов ли ти е телефона или втора употреба? Виждам, че гаранцията ти е една година. При мен се получи същия парадокс с два от телефоните и не разбирам каква е причината. Днес звънях в Sony България, направиха проверка и не можаха да ми дадат смислено обяснение. Според тях гаранцията си е 2 години, но не знаели защото на двата ми телефона е една!?!?!?! Някой има ли представа?

[Изображение: 8b1dc239a6f92e13.png]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#15

Хах, вчера в радостта си, че телефона ми все пак е в гаранция, явно не съм обърнал внимание, че всъщност е само 1 година. Blush
Нов е телефонът, би трябвало да е 2 години, както казваш. Нямам представа защо е така. Дали да опитам и аз да се свържа с тях?

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#16

Да, звънни и ги питай. Както се вижда на моя шот, двата XPERIA X от лятото са в гаранция до 2018, а XZ са до 2017!?! Наистина не разбирам. Дали пък магазините не подават грешна информация към Sony?

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#17

Ето какво ми отговориха от Sony:


Цитат:По повод Вашето запитване, бихме искали да Ви информираме, че Sony mobile предоставя две (2) години гаранция от датата на покупка за продукти, закупени от нашите официални партньори в България: мобилните оператори, "Технополис" и "Техномаркет".
Проверката по IMEI (352190070677763) номер на Вашия Xperia Z5 Compact показа, че устройството е произведено за продажба в Обединени Арабски емирства. 
В случай на свободен внос на наши продукти, предназаначени за други пазари, продавачът осигурява гаранцията.
Обърнете се към продавача за допълнителна информация.

Объркващо... Е, аз ако примерно съм си го взел от Обединени Арабски емирства, за тях 1 година ли ще е гаранцията? Unknw_mini

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#18

Това, което са ти написали е така. Sony Mobile покрива гаранцията само на официалния внос. На сивия се поема от продавача. Това обаче според мен не би трябвало да има значение, защото явно търговеца подава информация за продажбата и ако той е обявил 2 години, защо в тяхната система излиза 1? Аз това не разбирам?

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#19

Гаранцията в междунараден мащаб е една година, на ЕС е приета да е две, оттам идва разликата.

Sony Xperia Z1 Comapct Black
Sony Xperia Z5 Green
HUAWEI P20 Midnight Blue 
Цитирай
#20

(2016-10-18, 19:09:10)soki написа:  Ето какво ми отговориха от Sony:



Объркващо... Е, аз ако примерно съм си го взел от Обединени Арабски емирства, за тях 1 година ли ще е гаранцията? Unknw_mini

Правилно са ти отговорили. Само в ЕС е 2 години гаранцията. Щом е извън ЕС, е 1г.

@xn3k, интересно защо твоите телефони са с 1 година, след като са от Sony Center? Няма да се учудя, ако и те са предприели "Сив внос" Smile
Цитирай
#21

С графитения компакт съм, закупен от Технополис. 1298-7258_RC7(пише
Customized CE1). По-надолу пише memory card not found?! А аз имам такава.
Цитирай
#22

Сони Център и Сони България са две отделни дружества
Гаранцията на телефоните купени от Сони Център не се покрива от Sony Mobile
Цитирай
#23

(2016-10-19, 07:53:16)GH0STFACE написа:  @xn3k, интересно защо твоите телефони са с 1 година, след като са от Sony Center? Няма да се учудя, ако и те са предприели "Сив внос" Smile

Хахахаха... вярно може да е сив внос!  Lol

Само единия ми е от Sony Center, другия е от Технополис. И двата са CE1.  Unknw_mini
Както и да е, в гаранционната карта си пише 2 години и това е по-важно.  Cool

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#24

(2016-10-19, 09:59:46)Sev написа:  Сони Център и Сони България са две отделни дружества
Гаранцията на телефоните купени от Сони Център не се покрива от Sony Mobile

Разбира се, че са различни. Но защо да не се покрива? Моя телефон е от Sony Center и е с 2 години гаранция от Sony България!
Цитирай
#25

Така казаха Сони България
Може сервиза да е същия, но друг плаща сметката
...което нас не ни бърка
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)