Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Странен рестарт на телефона
#1

Здравейте,закупих си телефона преди около 2 седмици,но от няколко дни на два пъти ми направи много странни рестарти.Докато играех на една игра няма и 10-15 мин. телефона блокира и се рестартира сам.След това застана в така да се каже "desktop"режим и дори не ми поиска примерно код на сим.Апликациите които бях отворил преди това си стояха ,все едно бях излязъл със среден бутон от играта,телефона не беше загрял или използван много време,някой имал ли е подобен проблем ?

Samsung galaxy s8 midnight black
Цитирай
Аксесоари
#2

Най вероятно се е включила защитата, която пази апарата от прегряване.
Нищо обеспокоително. Аз също играя игри, но никога не е загрявал до такава степен.

        
Цитирай
#3

Много странна работа,че толкова ли лесно да загрява,като се сетя стария ми nexus какво е виждал горкия и не ми е правил проблем,този уж е с много по-добър хардуеар а за 15-тина минути да дава фира,не е много добре

Samsung galaxy s8 midnight black
Цитирай
#4

Не мисля, че е от прегряване, защото щеше да му изкара съобщение, че телефона ще се изключи за да предотврати прегряване. Колега, кажи коя е играта да я пробвам и аз. Играл съм по 1:30 часа на реал рейсинг 3 и не ми е прегрявал. Дори лятото, в най-големите жеги, с включен IGO в колата ми изкарваше само предупреждение, че е засечена висока температура и ме подканваше да изключа апарата, но не се саморестартирал. Сега при някакви си 22-25° стайна температура не би трябвало да се стигне до прегряване, освен ако за това не е виновно някое некачествено написано приложение.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#5

(2016-01-22, 18:14:28)vargala81 написа:  Не мисля, че е от прегряване, защото щеше да му изкара съобщение, че телефона ще се изключи за да предотврати прегряване. Колега, кажи коя е играта да я пробвам и аз. Играл съм по 1:30 часа на реал рейсинг 3 и не ми е прегрявал. Дори лятото, в най-големите жеги, с включен IGO в колата ми изкарваше само предупреждение, че е засечена висока температура и ме подканваше да изключа апарата, но не се саморестартирал. Сега при някакви си 22-25° стайна температура не би трябвало да се стигне до прегряване, освен ако за това не е виновно някое некачествено написано приложение.
Аз ползвам NAVIGON и ако работи 2 часа и при мен загрява и телефона се изключва.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#6

Здрасти,играта е Darkness Reborn,на стария ми нексус съм играл по 3,4,5 часа понякога и то дори на 3g,телефона пареше направо,но въпреки това не ми е правил такъв проблем,интересното е че това ми го прави на g3-то последната седмица,а телефона не се усеща да е топъл,а и съм играл 15-тина минути и го прави само на тази игра,днес примерно не ми е направил проблем,а съм цъкал около 40 мин.,иначе през другото време всичко си е наред за сърфиране,фейсбук и т.н.

Samsung galaxy s8 midnight black
Цитирай
#7

Здравейте,

За да не отварям нова тема ще използвам тази, за да задам въпросът си. Ако някой сметне че не е местото тук ще отворя нова.

И моят телефон се рестартира (855 32 гб). Не играя игри. С Lolipop съм. Случвало се е да не се рестартира 2-3 седмици, но и да го прави 2 пъти едно след друго използвайки различни приложения. Рестарирал се е докато скролвам Chrome, използвайки чат и мейл клиенти, навигации. Миналата седмица го дадох на сервиз - преинсталираха го и го ми го върнаха. След като го взех инсталирах 23 приложения наведнъж заедно с теми, шрифтове и т.н. Отворих messenger поразцъках го и - рестарт. След като се включи отворих viber поразцъках и ... пак рестарт. Това беше вчера - до сега не се рестартирал. 

Ще видя как се държи weekend-a. 

Въпроса ми е - след изброените неща след преинсталация дали има някаква вероятност това да е нормално?

Благодаря

5x32
Цитирай
#8

(2016-01-22, 18:51:28)alek75 написа:  Здравейте,

За да не отварям нова тема ще използвам тази, за да задам въпросът си. Ако някой сметне че не е местото тук ще отворя нова.

И моят телефон се рестартира (855 32 гб). Не играя игри. С Lolipop съм. Случвало се е да не се рестартира 2-3 седмици, но и да го прави 2 пъти едно след друго използвайки различни приложения. Рестарирал се е докато скролвам Chrome, използвайки чат и мейл клиенти, навигации. Миналата седмица го дадох на сервиз - преинсталираха го и го ми го върнаха. След като го взех инсталирах 23 приложения наведнъж заедно с теми, шрифтове и т.н. Отворих messenger поразцъках го и - рестарт. След като се включи отворих viber поразцъках и ... пак рестарт. Това беше вчера - до сега не се рестартирал. 

Ще видя как се държи weekend-a. 

Въпроса ми е - след изброените неща след преинсталация дали има някаква вероятност това да е нормално?

Благодаря

А като ти се рестартира бързо ли отново влиза stand by,защото при мен е така и даже не ми иска код на картата просто рестартира много бързо за около 10-тина секунди  там с логото това онова и си застава в stand by заедно с всички приложения които съм отворил

Samsung galaxy s8 midnight black
Цитирай
#9

Моя телефон преди се изключваше при слаб обхват и трябваше да махна батерията за да тръгне. Занесох за гаранция и ми смениха така наречената дънна платка. От тогава и при мен се случва това с рестартите примерно докато играя Angry Birds 2. Рестартира се без да иска пин код. Преди когато се изключваше никога не ми се е случвало да се рестартира. Явно хардуера си му е доста бъгав. Рестартите ми се случват и с 5.0 и с 6.0 Android.

LG G3 32GB
Цитирай
#10

Интересна работа,още повече че моя е един от последните произведени до момента 12/2015 ,а с какъв софуеар ти е телефона,моя си дойде фабричен v21a-twn-xx и не съм имал ъпдейти,не питам за друго,ами да не би да е заради него

Samsung galaxy s8 midnight black
Цитирай
#11

vladimirangelov, играх Darkness Reborn 36 мин. и не се рестартира. Ще продължавам да пробвам, играта ми хареса. 1 или 2 бързи рестарта и аз съм имал с 5.0 Lollipop, но беше много отдавна. Веднага след инсталирането на 6.0 Marshmallow и връщане на backup-а от google акаунта (инсталиране на около 36 приложения) + инсталиране на приложенията на LG от център за обновяване, докато течяха инсталациите ми се рестартира. От тогава до сега не ми се е рестартирал, а мина почти месец.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#12

(2016-01-22, 20:04:48)vargala81 написа:  vladimirangelov, играх Darkness Reborn 36 мин. и не се рестартира. Ще продължавам да пробвам, играта ми хареса. 1 или 2 бързи рестарта и аз съм имал с 5.0 Lollipop, но беше много отдавна. Веднага след инсталирането на 6.0 Marshmallow и връщане на backup-а от google акаунта (инсталиране на около 36 приложения)  + инсталиране на приложенията на LG от център за обновяване, докато течяха инсталациите ми се рестартира. От тогава до сега не ми се е рестартирал, а мина почти месец.

Smile Да играта е много яка за който обича такъв жанр,два пъти ми се е рестартирал последната седмица и то само когато я играя,иначе през другото време си го ползвам нормално и не се е случвало,всичко друго си работи нормално

Samsung galaxy s8 midnight black
Цитирай
#13

Сложете си и двамата Marshmallow-a, може да се оправи.

Samsung Galaxy S23 8/256 Phantom Black | Samsung Galaxy S8 Orchid Gray 64GB LG G3 16GB Titan LineageOS 14.1 | ZTE Blade Q 
Цитирай
#14

С Убубнту съм... :Smile До колкото разбрах за сега няма решение. А не ми се инсталира Win ...

5x32
Цитирай
#15

Здравейте. Проблема при мен беше батерията. Телефона е на една година, когато започнаха рестартите. Виждаш батерията на 30 %. Когато се рестартира показва 15 примерно. Не подлежи на гаранционна замяна. Гаранцията е 6 месеца на батерията. Следзамяна с нова проблема се реши. За 4 месеца само един редтарт. Преди не се траеше.
Цитирай
#16

При мен не мисля че е от нея,батерията се зарежда и разрежда абсолютно нормално,зарежда за около 1:40 мин. и след това в зависимост от ръчкането си изкарва прилично,рестарта се появява само в определено приложение (за сега),с фейсбук,слушане продължително на музика в youtube,както и продължително сърфиране в браузера не ми го е правил този рестарт

Samsung galaxy s8 midnight black
Цитирай
#17

Ако имаш възможност смени батерията. В алиекспеес са доста евтини. Неоригинални, но те и в БГ откъде си сигурен какви са. Моята я взех втора ръка Муген. http://www.mugenpowerbatteries.com
Това е сайта от където е купена. Тук са 4 пъти по скъпи. Ментак от алито също ще свърши работа за проба. Смо така ми се реши проблема. Първо рестартваше на CSR RACING. После постоянно. Сега не.
Цитирай
#18

Колега @dwd оригинална батерия за G3 може да се поръча от няколко онлайн магазина. Няма смисъл човека да си купува менте. Не е скъпа самата батерия. Цената и е около 40 лв. Не си мисли, че тук в нашата родина се продават само ментета. Важното е да се знае от къде точно да се търси.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#19

В технотата и в дайс.бг ОЕМ батериите са около 40 лв и поне знаете, че са оригинални.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#20

40 min. Играх Darkness reborn и нямаше никакви проблеми. G3 16GB 2Gb ram.

Samsung Galaxy S9 
Цитирай
#21

Проблема първоначално се случваше, когато батерията сригне примерно около 30 %. След рестарта гледам 15%. 15 са фира някъде. Такъв беше моят проблем. При вас може да е друго. Да не си купувате батерии и после да ме псувате....
Да спомена само, че телефона ходи в сервиз в София ( по гаранция). От там казаха, че е в час и сигурно се дължи на бтерията. Не минава по гаранция, защото са минали 6 месеца...
Цитирай
#22

Здравейте! Същият проблем. Рестарт за кратко, пуска се без пин-код, син екран ... всичко точно :-) Телефонът беше преди месец в сервиз, заради жълти петна по дисплея и отново рестарт. Върнаха ми го със сменена антена, дисплей и 50 лв. за нова батерия.
Сега отново е там, тъй като само две седмици работи нормално ....
Ще пиша като ми го върнат за диагнозата...
ПС: Не съм слагал външен софтуер и всичко е ъпдейтнато до последната версия от Мтел

LG G3 16GB
Sony Xperia P
HTC Disere - Android 2.2
Цитирай
#23

Наистина ми е странно, позвам телефона вече година и седем осем месеца, никога не съм имал горе споменатите проблеми. Моят апарат е от първите. Като се замисля имах рестарти скоро, но това беше защото сложих custam kernel, след като си поправих грешката нямам никакви рестарти. Аз играя от години Heroes O&C и никога не съм имал рестарти. Никога не ми е зарявал, като ,,котлон" въпреки, че се е зареждал по време на игра.
Дано след сервиз и вие да нямате повече горе споменатите проблеми. Хубав ден на всчики !!!

        
Цитирай
#24

Колеги,

Вчера взех телефона от сервиза. Сменено е дъното на телефона. Естествено има и нов IMEI.

Дано се е оправил. Съветвам колегите, да го занесат в сервиз, особено ако е гаранционен.

Поздрави

LG G3 16GB
Sony Xperia P
HTC Disere - Android 2.2
Цитирай
#25

При мен пак се рестартира. И то когато го отключвам. Беще2 пъти в сервиз и двата пъти го преинсталираха. Втория път помрънках малко, но си го взех. 2 седмици без рестарт и после в един ден 2 един след друг, както казах при отключване. Утре пак ще ог давам.

5x32
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)