Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Firewall за Xiaomi
#1

То е ясно че гугъл ви чете всичко в телефона, но все пак трябва да сложим някаква защита нали? Засега съм с Adguard ( прави VPN с телефона и филтрира от там) , но за в бъдеще обмислям и други варианти. Слагал съм на предишния си таблет Android Firewall( и като блокирах гугъл и други адреси тогава китайския таблет заработи 2 пъти по-бързо).  Та въпроса е какъв файъруол ползвате или сте оставили всичко в телефона ви да бъде обща собственост?
Цитирай
Аксесоари
#2

Не смятам ,че има какво още да се изисква от към бързина. Ако имаш проблем с някоя игра ,не мисля че допълнителен Фаервол ще ги оправи.
Цитирай
#3

Firewall-а не ми трябва за игри. Телефона е доста бърз и нямам оплаквания в това отношение. Въпроса ми беше съвсем друг и който си е слагал файъруол знае за какво говоря.

Всеки Смартфон се свързва с едни адреси в интернет и там някъде в има едни хора дето ти гледат всичко в телефона ! Въпроса е как да им ограничим тази възможност (защото да ги спрем е малко трудно...)
Някои хора си слагат даже лепенки на камерите на лаптопите за да не ги следят, но как да сложиш лепенка на предната камера на телефона си.... И въпреки всичко може да се ограничи следенето...

Да речем че имаш Windows 10 на компютъра си - забелязал ли си с колко адреса в интернет се свързва компютъра ти при всяко отваряне на Windows explorer? (не говоря за internet explorer)
Цитирай
#4

Единствения начин да не ти гледат всичко в телефона е да не ползваш телефон. А, ако искаш и компютъра да не ти следят, не ползваш интернет. Ако си готов на тази стъпка действай. Ако ли не, не се вкарвай във филми и си ползвай спокойно телефона и компютъра. 21 век е какво да се прави.
Цитирай
#5

Частично решение: TOR за андроид, мисля че се казваше ONION browser, и при всяко свързване ти пренасочва трафика през някакво IP произволно избрано от планетата. Така че, все пак е нещо...Абе пиши в Google play "TOR" и последвай лучените кръгчета...

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Redmi 1
ACER Iconia Tab A200, ACER Iconia B1-710
Цитирай
#6

И какво ще му помогнат в случая лучените кръгчета?

...
Дупки много не можеш да ги запушиш ... пробвай NoRoot Firewall ... горе долу бива ... пък и host файла можеш да барнеш ако си с рут ...
Цитирай
#7

(2016-01-26, 21:52:59)bodonance написа:  И какво ще му помогнат в случая лучените кръгчета?

...
Дупки много не можеш да ги запушиш ... пробвай NoRoot Firewall ... горе долу бива ... пък и host файла можеш да барнеш ако си с рут ...


Пробвал съм я на китайски таблет - добра е, но се оказа че първо тези които я правят са много съмнителни и второ прави връзки с айпи-та в Израел (поне такъв спомен имам, а има и ревюта които показват как се свързва със съмнителни сайтове без да го показва).

TOR също не върши никаква работа - поне по отношение на Windows версията му.

Освен това ми направи впечатление че Xiaomi-то беше с включена VPN като го купих ( има такава опция и беше включена) - неизвестно с кой и къде...( това е преди да му инсталирам Adguard - който също прави VPN и прекарва всичко през нея - поне така пише...) - Adguard обаче не се включва всеки път със стартирането на телефона и се налага ръчно да я включвам - когато не забравя да го направя... ( но това е така при повечето firewall-и които съм пробвал)
Цитирай
#8

Пробвай с пост № 4 в темата. Сигурен съм , че ще помогне.
Цитирай
#9

Да видях какво си писал и за съжаление явно си прав... Все пак е добре мисля да има някакъв файъруол - поне до някаква степен да се ограничат различните приложения да контактуват с който им падне...

Когато направих това с компютъра си - почна едно често сканиране от различни предимно неизвестни източници (защото ползват проксита на гугъл и тем подобни за да се крият...)

Иначе телефона е супер - дори открих че има някои по-добри програми от вградените в него - например за заснемане на видео - Cinema FV-5 1.52  (платената версия).
Цитирай
#10

Не е ли достатъчно да спреш от пермишън настройките дадените програми да не ползват камерата и звука. Като гледам там 80% имат достъп до тях
Цитирай
#11

(2016-01-27, 09:46:52)redsys написа:  Не е ли достатъчно да спреш от пермишън настройките дадените програми да не ползват камерата и звука. Като гледам там 80% имат достъп до тях



Добра идея, но аз искам да видя с какви айпита се свързва телефона и да ги забраня (хич не са малко...) - избора от файъруоли обачe не е голям и повечето вършат наполовина работа... Пробвах на един китайски таблет Android Firewall - версия която не се открива лесно и се оказа изхвърлена от Гугъл Плей Магазин - защо ли(китайския таблет се оказа че се свързва постоянно с различни айпита на гугъл).... Даже пише че има филтриране на ipv6 - може би трябва да я пробвам и на този телефон....
Цитирай
#12

Досега пробвах няколко firewall-a, като при това всички правят VPN връзка и филтрират всичко през нея - но при всички ми направи впечатление че докато работят, програмата IP Tools показва че телефона е свързан с няколко ай-пита едновременно...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)