Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Вирус в телефона моля за идея.
#1

Здравейте. Аз се казвал Ангел и съм нов във форума. Имам следния проблем: Закупих си телефон Irulu U2 ползам го известно време след което започна сам да инсталира приложения и да се рестартира. Стартирах фабричните настройки на телефона  и проблема се реши , но след пускането на Wi-fi проблема пак е на лице започна сам да инсталира приложения рестартира се като цяло  не може да се използва. Предполагам това е някакъв вид вирус, но просто не знам как да се справя с него. Ако някой може да ми помогне по някакъв начин съвет или идея. Другото което търся е Custom Rom  за този телефон просто може би проблема си е в самия Андроид моля за помощ.
Цитирай
Аксесоари
#2

Имах същия проблем на леново 606. На сервиз стоков ром и е 6.Ако можеш и сам още по добре.     всичко друго опитах само това е спасението.успех.другият път внимаваи какво инсталираш.

| Z3
Цитирай
#3

Модела е рядко срещан, но при руснаците има всичко. В линка който ти давам има и стоков , и custom ROMs. Стоковите се флашват с Flashtool, а custom - през custom Recovery.
За телефона информацията е тук . Ако имаш въпроси за работа с Flashtool, виж тази тема. Успех.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#4

Явно този телефон си е с вградени вируси,но се оправя
Цитирай
#5

Пробвай първо с някоя антивирусна,може пък да го хване!
Цитирай
#6

Оправя се ама трябва да се рутне телефона
Цитирай
#7

Здравейте,отидете в гогле плей,тапнете на настроики-после на автоматично актуализиране на приложенията и свожете телефона на опцията без автоматично актуализиране на приложенията.Мисля че заради това се получава така с телефона.Явно е свожен да актуализира приложенията през Wi Fi.На такава функция телефона пуска да се ъпдеитват веднага едно след друго приложенията и в даден момент явно нещо се бъгва заради това и телефона се рестартира.

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай
#8

(2016-05-07, 11:11:12)veniо написа:  Явно този телефон си е с вградени вируси,но се оправя
В телефона да има вградени (стокови) приложения - да, но да има и стокови....вируси!? Това е нещо ново за мен...

Sent from my MI4W

 
Цитирай
#9

Има. Китайската версия на Lenovo S90 си идва с такива, самичко си тегли квото му падне. Няма триене, няма оправия без смяна на ROM-вируса си е в самата OS, не е някое .apk да го махнеш, а си е направо в systemui.apk и темподобни core приложения , нужни за нормалната работа на OS. Със смяна на ROM нещата стават ОК. Хич не се чудя, май вече квото идва от китай си тегли само и си показва реклами.
Цитирай
#10

@alisali1234, между "..си идва с такива..." и "...самичко си тегли квото му падне.." мисля, че има голяма разлика, като във втория случай си има начини просто да не бъдат инсталирани.

 
Цитирай
#11

Да така е.Ако на един телефон не му се разреши автоматично да си прави актуализации в гогле плей той няма как сам да ги ъпдеитва приложенията.За теглене на нови приложения пък е необходимо да се натисне на изтегляне,после да се съгласи човек с дадените изисквания на приложението което то има за да се инсталира на телефона.

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай
#12

ВВМ ,гадината си сваля и си инсталира каквото и хареса,без изобщо да те пита каквото и да е!Нищо не натискаш,просто си лягаш с 4 приложения ,когато станеш,паметта е вече пълна(ако си бил на включен нет)!!Дори ми е попадал апарат,на който всичко е с отложен старт-проверяваш дали е инсталирало нещо,докато си бил в нета,всичко е чисто,спираш връзката,и след 5-10 мин.-хоп,нова китайска гадина лепната!
И да,по-голямата част от гадините са заложени в рома,колкото и фабрични настройки да правиш,пак са там,само смяна на ром е спасението!
Цитирай
#13

(2016-05-19, 12:53:00)BBM написа:  Да така е.Ако на един телефон не му се разреши автоматично да си прави актуализации в гогле плей той няма как сам да ги ъпдеитва приложенията.За теглене на нови приложения пък е необходимо да се натисне на изтегляне,после да се съгласи човек с дадените изисквания на приложението което то има за да се инсталира на телефона.

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Не си ме разбрал. Няма разлика, аз искам да кажа, че си идва с вируси/и и само си тегли и инсталира. Смисъл-свързваш се с WiFi примерно, ровиш се малко из фейса и след 5 мин. гледаш изтеглено и инсталирано от някъде ново приложение, което дори го няма в Play. Последно ми дойде някакво за теглене на клипове от Youtube директно (а такива са забранени в магазина). Онзи ден ми изтегли пък 9apps store. То така си тегли на поразия. И на HSPA/LTE го прави. И повярвай ми, не те пита. Big Grin Big Grin
Цитирай
#14

Имах абсолютно същия проблем с телефона на щерката, казваше си каквото иска докато телефона нацяло блокира (cubot p9). Първо го рутнах с надеждата да изтрия там де що има - пак се инсталират разни вируси. Оправих го със нов rom и flash tool програмата. Интересно е, че нямах инсталиран USB driver, а при изключване на телефона сам си отвори com port 37 и се флашна до стоков rom. След което всичко си тръгна нормално Smile
Цитирай
#15

След като ви притеснява инсталация на тези "вируси" в телефона, пробвайте някоя антивирусна тогава.

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#16

Няма антивирусна за андроид, която да изтрие вече качили се вируси във system папката. Аз ги виждам, когато е рутнат телефона, могат да се трият ръчно, но има скриптове, които са много добре маскирани. Най - сигурното е flash. Сега ме притеснява мисълта дали на външната sd card няма да има някой червей. В момента съм я махнал, но тия дни като имам време ще се чудя как да я проверя по Windows, не знам дали изобщо ще стане. Някой ако знае, да казва Smile
Цитирай
#17

Здравейте,всичко казано до тук е характерно в общи линии и за моя телефон CUBOT P9.За съжаление намирам трудности при намиране на необходимите файлове за флашване.Мисля,че това е единствения начин да си реша проблема с Ваша помощ.(досега не съм го правил...) .Всичко останало не действа.Благодаря предварително.Поздрави
Цитирай
#18

Реших си проблема,чрез флашване. ВСИЧКО Е НАРЕД с изключение на това ,че размера на вградената памет намаля на половина.4GB-2GB.Не знам къде бъркам- (един ром,втори ром....)
,но резултата ме удовлетворява-за първи път ми е.Телефона е на един приятел и не знам от къде си го е купил.Направи ми впечатление,че преди да го преинсталирам-в системните стартови приложения,имаше едно-което беше с еротичен характер.Приложение което не може да се забрани и деинсталира.Може би ,това е било причината.След флашването-това приложение го нямаше.
Благодаря на Всички от форума и сайта.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)