Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

телефон до 500-600лв,може и втора ръка
#1
Exclamation 

Здравейте
Регистрирах се тук, след дълго време следене на мненията ви. Неведнъж сте ме спасявали  Wink
Имам Самсунг Галакси С3 и го ненавиждам. Постоянно ме изхвърля от приложения, почти всеки ъпдейт на приложение влошава поне закратко,отказва ми тъч-а на моменти, блокира , бави се страшно много, вайбър не иска да ми отвори вече над месец, рядко мога да вдигна на някого, защото не се получава плъзването, изобщо пълен боклук е. reset-ван е,редовно го почиствам, не го претоварвам, и пак. Да не коментирам, че над 2 часа с включен нет не издържа. Отказа ми home бутонът и нямам намерение да инвестирам в нов и батерия 

Та затова-търся нов. Момиче на 22, важни са ми камерите-предна и задна и това да не забива! Също така искам телефон,  не таблет или грозна тухла , малки ръце и огромен телефон не е добря комбинация Big Grin 
  Замислям се  и за ябълка, но не и за прозорецSmile Освен за снимки, си ползвам телефона за книги,писане  (не чат) и за гледане на мачове онлайн. Нямам намерение да го root-вам (руутнала съм стария, но не ми се занимава повече) 
Бюджетът е 500-600 лв. Като цяло съм се спряла на I-phone 5s втора употреба (3аради нежеланието ми дa се затормозявам с рестартиране, вадене на батерия,  блокиране по поне 2пъти на ден), но тъй като не следя достатъчно телефоните, съм отворена към предложения. Само да не забива .......... Нямам повече нерви  Bu

P.S, който забравих да спомена: До 5 инча или  5.2 в краен случай, само ако наистина е много хубав телефонът  Big Grin  Но тези note-ове няма шанс
Цитирай
Аксесоари
#2

http://smartphone.bg/smartphones-lg-G4s_H735-W8
Екстра е.
Цитирай
#3

Ако не си роб на марките и искаш най-доброто за парите, редовни ъпдейте, нови екстри - вземи Xiaomi Mi4 или Redmi Note 3, ако искаш по-голям. Ако не те притесняват китайците, вземи Xperia Z3/ Compact,  пък ако искаш да се "кьориш", iphone винаги е било добро решение.
Цитирай
#4

Айфона не е лош модел за нуждите , които си изброила .
Аз бих ти препоръчал да разгледаш в ютуб модела ZTE Nubia Z9 mini ( малък и удобен модел с 5" (FHD) , камера 16мп задна и 8Мп предна , красив дизайн и страхотен хардуер .Излиза колкото айфона , но е по-нов модел (а е и нов )
Цитирай
#5

Като чуя "момиче, на което са й важни камерите и да не й забива телефонът", се сещам само за Айфон, хах.

И понеже доскоро бях с 5S, да ти кажа: ще трябва да го зареждаш често. Това е големият минус, естествено съобразен с това в какво състояние е батерията.

След него:

- Xperia Z3 Compact - може би най-добрия малък Андроид, не лош дизайн (стъкло)

- HTC One M8s - малко по-голям, но мощен (алуминиев и удобен). В момента съм с HTC и съм много доволен, а моят дори не е флагмън (Desire 820)

- Galaxy A3 (2016) - тук не гарантирам за забиването, заради TouchWiz-a на Samsung. Но дизайнът е чук (стъкло - Gorilla Glass 4 отпред и отзад)

- Nexus 5 - ще спестиш 200лв. и ще имаш супербърз смартфон с чист Андроид.

Ако аз бях с този бюджет бих взел IPhone 5S или Motorola Moto X (2014), Nexus 6, които не ти предложих, защото са големи.
Цитирай
#6

G3 2ра употреба с гаранция би трябвало да се намери.
Цитирай
#7

@dessexc, за тези пари и с поръчка онлайн - Xiaomi Redmi 3.Smile

 
Цитирай
#8

Ако те дразни в с3-ката само че забива му сложи един късъм ром базиран на сток андроид и ще литне(без бъзик)...иначе Sony Xperia Z1 Compact нов е към 550 и ще ти свърши работа.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#9

(2016-01-24, 09:30:37)XeLiX написа:  Ако не си роб на марките и искаш най-доброто за парите, редовни ъпдейте, нови екстри - вземи Xiaomi Mi4 или Redmi Note 3, ако искаш по-голям. Ако не те притесняват китайците, вземи Xperia Z3/ Compact,  пък ако искаш да се "кьориш", iphone винаги е било добро решение.

Ами точно с оглед на софтуерна поддръжка айфонът е често предпочитан,защото години след това телефонът ти получава редовни ъпдейти навреме. но никога не са ми се давали 1000 и над лева за телефон (не разбирам тез високи цени), а и честно казано от първия самсунг с андроид съм му свикнала на вида и не съм се замисляла за иос. Затова с тези редовни ъпдейти Ми4 ме заинтргува, ще ги видя тия китайци, но съм малко резервирана. Имала съм леново и престижо и определено съжалявам за покупките  Big Grin  Ако наистина са сполучливи, защо не.

Не мисля, че според поста ми може да се реши, че "робувам на марки", казала съм ясно кои неща ме интересуват-камерите, да не е голям (иначе директно 6+  и едно lg  ми беше харесало, ама са огромнитези 5`5) и ДА НЕ ЗАБИВА.. не ме интересува има ли ябълка или патладжан, просто ми писна да се занимавам постоянно с телефона. Искам си един, да си го ползвам 2 години поне и да съм спокойна. С3-ката ми за 2 години вече за нищо не става, а около 600лв за мен не е малко за телефон  Smile 

П.С  note 3/4 на Samsung са страхотни, но са огромни. Redmi Note 3 ми е много голям, до 5 инча-5.2,  другите сега ще ги огледам по-обстойно. БлагодаряSmile
Цитирай
#10

Взимай айфона и си свиркай. Ако успееш да намериш 6 ще е супер, но с този бюджет, трудно

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#11

Ама като си вземеш iPhone-a си вземи и една лупа с теб, че с тоя дисплей :Д
Може би 6-цата си е оферта, ако го намериш.
Шегата на страна - Z3/Z3 compact? Втория със сигурност ти е в бюджета(втора ръка), първия май и той, ама всичко зависи от офертите.
Добра батерия, стилно телефонче, читава камера, Андроидът им също е доста добре..

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#12

Ако искаш яки камери и никаккъв лаг тогава Хайоми Mi4 или Айфона.Ако искаш пак яки камери за лага не гарантирам Huawei p8.

XIAOMI MI5S..
Цитирай
#13

То дори аз се замислих за тоя P8, намирам оферти опакован чисто нов по 600-620 лв в Olx.

А относно темата, хората го казаха, Сонито, Айфона, mi4 или може дори ако се намери някое Meizu като Metal например. Big Grin

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#14

Meizu Metal е за китайския пазар и е орязан от към ъпдейти. Даже няма интернационална версия.Хайоми Mi4 или Айфона
Иначе по темата Хайоми Mi4, Мейзу МХ4 или Айфона.
Като Айфона ти го препоръчвам само, защото ти е между изброените.
Цитирай
#15

Погледнах ги в интернет всичките, а с някои имам и досег покрай приятели.  Благодаря ви на всички!

Xperia z3 compact ми харесва,  нооо ще проверя познати с такъв доволни ли са и дава ли бъгове
Zte nubia z9 mini много ми харесва на хартия и външен вид, трябва да погледна повече и него
htc не ми допадат. знам,че са добри телефони и се харесват, но просто на мен не. Бяха ми купили преди време техен , който на 2-я месец му се развали екранът, от мтел отказаха да ми го приемат гаранцонно и така. Не.
galaxy  повече никогаааааааааааааааааа!! не искам да се занимавам пак с телефона и да троша нерви, имам твърде много неща и занимания, за да прекарвам отново цял уикенд в опити да си включа телефона и да пропускам важни обаждания. Не съм по технологии и бърникане просто (на самсунга преди два месеца му блокираха google play services,всичко с гугъл свързано не отваряше, настройките също не се отваряха, touchwiz бъгваше, никое приложение не ми отваряше, не зареждаше кодовете, отказа ми хоум бутонът, т.е не мога и трикчето с 3-те бутона, изключваше се сам, прегряваше, изобщо голям зор видях и ми гръмна главата. Никога повече от тия боклуци самсунг.Нииииикогаа,даже  последният да ми харесва,не)

nexus 5 много ми харесва, но приятел с него не хваща обхват почти никъде и се налага да го рестартира. Не искам повече да го мисля глупавия телефон и поне веднъж на ден да се налага да го рестартирам......... 
g3 отдавна го бях харесала, както и айфон 6 плюс, но толкова огромен телефон не ми е удобно. Бях с на приятел айфон 6 плюс една седмица и съм меко казано възхитена, но не е за мен 5`5 инча е за мъже, не за момичета с миниатюрни ръце . Иначе щях g3  да си взема без да пускам тема, фаворит ми е
huawei p8 отдавна си го набелязах, много, много ми хареса, но пак много оплаквания чувам за лагове.  НЕЕЕ 
Xiaomi не ми вдъхват доверие. Роднина има бизнес в Китай и прекарва там по 6-7 седмици годишно, миналата година си е донесъл XIaomi 3, не знам какъв е, но не е ползван и ще ми го подари. След всичките ми нерви и проблеми със скапания телефон с стискам палци да се получи между мен и китайчето  Big Grin . Не знам бих ли си го купила, но след като е подарък, не пречи да го пробвам. На харизан кон зъбите не се броят хаха . Ако и тази марка не ми харес или бъгва, взимам Айфон или xperia,или нещо друго препоръчано и така. Дано не се случи!  Вие какви наблюдения имате за  Xiaomi Mi3?  Струва ли си да го пробвам или направо да си купувам друг? 
Цитирай
#16

Аз си сменям често телефоните от години. Единствения, който се задържа около година е Xiaomi Mi3. Пиша това в смисъл, че телефона е много добър и безпроблемен. Доста приятели също изпробваха модела, някой още са с него и всички са адски доволни. Има вероятност да е с китайски РОМ, но минаването на глобален (с всички гугъл приложения и повечко езици) е детска игра. За без пари е направо печалба от тотото. Изпробвай го поне месец и после си пусни пак тема, ако случайно не ти хареса, но ме съмнява.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#17

One Plus X
239 € - чисто нов.

LG G2 16GB
Цитирай
#18

Ще ти кажа за Huawei P8. Няма никакъв лаг. Не знам кой те е излъгал, ползвам го и си работи перфектно. Според мен няма да съжаляваш, ако избереш него. Не говоря за Lite версията, защото не я използвам.

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
#19

(2016-01-24, 19:31:48)dessexc написа:  Xiaomi не ми вдъхват доверие...
Определено си в грешка, ако на телефона му няма нищо, със сигурност ще останеш доволна от тази марка. Cool

 
Цитирай
#20

Mi3 ката е много добър телефон , проблема е че е на вече 2-3 години и незнам как ще е софтуерно .Тук някой с този модел би могъл да каже потдържа ли новия софтуер , с кой ром е най-добра работат му и такива неща Smile)Иначе марката е една от най-добрите (изобщо).
Цитирай
#21

@dessexc, явно си попаднала на дефектно HTC...виж все пак M8, мисля че ще ти хареса, златистият особено е много красив, а и влиза в твоя бюджет.
Цитирай
#22

@djokando, много си е добре в този план - заедно с MI4 очаква голям ъпдейт до Marshmallow и той.Smile

 
Цитирай
#23

Според мен китайците са страхотни,някои,де, стига да ти се занимава с персонализиране. Почетох доста вчера за ми3 и ме спечели,само това е минус. 
Аз лично не искам телефонът ми да е на български,винаги ги правя на английски, на френски и испански също съм имала
Ако в ми3-то си има английски, се надявам да не се налага да карам някого да ми инсталира ром  (не съм склонна да рискувам да пипам нов телефон сама, не ми се отдава )
Нямам търпение вече, а как седи въпросът с хубави кейсове,май само ибей е вариант.... Sad
Цитирай
#24

(2016-01-25, 19:17:39)feedback написа:  @dessexc, явно си попаднала на дефектно HTC...виж все пак M8, мисля че ще ти хареса,  златистият особено е много красив, а и влиза в твоя бюджет.

Много е красив, погледнах го, ама камерата не ми изглежда особено по-добра от на с3 по сравнения
Наистина имам психическа бариера с Htc
Цитирай
#25

(2016-01-25, 19:51:30)dessexc написа:  ....а как седи въпросът с хубави кейсове, май само ибей е вариант.... Sad
Защо? Има и други варианти, Али, например. По-голям избор и достъпни цени.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)