Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Сравнение между ALE-L21(EU) - ALE-UL00(CN)
#1

Здравейте,
Тук ще се опитам да обясня и опиша всички разлики, между тези два софтуера! (да макар и на пръв поглед различни модели)
Да започна с това, че от както имам телефона, съм инсталирал всички фърмуери за дадения модел(ALE-L21(EU)) включително и бета версиите на андроид 5.1.1. Онзи ден реших да опитам да превърна моя ALE-L21(EU) в ALE-UL00(CN) и съответно слагайки му софтуер за тази локация C00B230
   
За проблемите при смяната на локацията и инсталирането на новия фърмуер, няма да пиша, защото това е отделна тема. НО какви бяха изненадите, когато за пръв път подкарах китайския РОМ, ще се опитам да напиша в следващите редове.
Както всички знаете той идва без услугите на гугъл и без нито едно негово приложение! Това обаче е проблем, както за мен, така и за всички нас, решили да минат през подобна гимнастика. Реален минус. Лошото е че това беше единствения минус на РОМ-а, който много лесно беше решен с програма за автоматично инсталиране на всички услуги на гугъл и сега ще опиша до тук аз какви плюсове видях и открих!
Разходка из менюто настройки ми показа първите разлики и ползи от китайския РОМ
       
Но това не бе всичко, каква бе изненадата ми, когато влязох в настройката за мобилни данни! Ми имаше РЕАЛЕН брояч на изразходвания месечен трафик и настройка за пакета, който ползваме към оператора!
         

Меню звук!

[Изображение: Screenshot_2016_01_24_14_40_44.png]

Меню режим на батерията, допълнителен нов режим

[Изображение: Screenshot_2016_01_24_14_41_21.png]

Меню интелигентна помощ новост, която още не съм тествал и коментираните тук [b]Touch Plus, меню, което скрива софтуерните бутони!!![/b]

[Изображение: Screenshot_2016_01_24_14_42_04.png]

[Изображение: Screenshot_2016_01_24_14_42_33.png]

Функцията Driving Mode!!! Много полезна, при шофиране!

[Изображение: Screenshot_2016_01_24_14_45_40.png]

[Изображение: Screenshot_2016_01_24_14_45_52.png]

Функцията Диагностика на хардуера!

[Изображение: Screenshot_2016_01_24_14_46_22.png]

[Изображение: Screenshot_2016_01_24_14_46_30.png]

[Изображение: Screenshot_2016_01_24_14_46_44.png]

[Изображение: Screenshot_2016_01_24_14_46_55.png]

И накрая Разширените възможности на камерата, плюс някои ефекти Smile

[Изображение: Screenshot_2016_01_24_14_47_19.png]

[Изображение: Screenshot_2016_01_24_14_48_16.png]

Рисунка със светлина!

[Изображение: Screenshot_2016_01_24_14_47_43.png]

От всичко видяно и тествано до момента, моите лични заключения са, че китайския софтуер е класа над всички европейски, които се предлагат до този момент!
Цитирай
Аксесоари
#2

Доста изчерпателно си посочил разликите. Мислех, че единствената разлика е в това, че китайската версия е без услугите на Google.
Най-голямата изненада беше камерата. С режима "Супер Нощ". Да си пробвал случайно? Как стават снимките? Както при P8?
Цитирай
#3

@sokkoban, има ли в китайския ром Huawei Market?

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#4

За това ли става въпрос?
       
Цитирай
#5

Да, за това става въпрос. Знам, че е неприятно с йероглифите, но пробвай да инсталираш услугите на Google оттам, както е описано в тази тема. Има си своите предимства - автоматична актуализация и оптимизация на гугълските апове от Huawei. От опит го споделям, а не да се правя на китайско говорящ Wink

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#6

Доколкото разбирам дори и да излезе Marsmallow за нашия пазар евентуално ще бъде като тяхния Lollipop 5.0.1 ,а можеби тяхната версия 6.0 пак ще е по добра.

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай
#7

тъкмо се бях навил да сменям региона на моя HONOR 7 PLK-UL00 , пък то се оказа ,че е с по-добър софтуер , защото всичко .което sokkoban е открил в китайската версия аз си го имам и го ползвам... хм май ще се откажа
Цитирай
#8

Мале колега sokkoban, този път надмина себе си Big Grin Сега се чудя и ме е яд - с какво ние европейците сме по-низши, че да ни е по-орязан телефона от на китайците Big Grin Ц-ц-ц... Искам да питам обаче - при положение, че съм с китайската версия, освен Гугълските истории, има ли нещо друго, което да е орязано или несъвместимо с нашия стандарт? Като честоти на мрежа и тн.т. В смисъл, имам в предвид, че ако се смени софта с китайски и се инсталнат Гугълските сервиси, от там нататък може ли да си се ползва апарата съвсем пълноценно? И още един въпрос - ако е с китайската версия, не би ли трябвало да получаваме и да сме облагодетелствани от малко по-чести ъпдейти?


П.П.: Гледай да не го брикнеш накрая, че ще си голяма загуба за раздела Big Grin

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#9

Да започна отзад напред! Smile
Казват, че китайските локации получавали ъпдейти поне на два месеца, дори всеки месец!
Аз самият го сложих, само и единствено заради EMUI 4.0 Android 6.0 (довечера, ще пусна снимки и тема специално за това)
От тези два-три дена през които ползвам китайския софтуер, не съм забелязал никакви проблеми, заради смяната на локация!
Провеждам разговори, достатъчно дълго, както и по вайбър. Браузвам в нета и върша всичко, както и преди със европейския софт
И на последно място проблема с гугълските приложения, има много добро решение описано от колегата в раздела за P8 Smile

Цитирай
#10

относно новия режим на батерията- endurance , държа да отбележа, че android 6,0 на моя хонор, няма такъв....та се чудя да не е новия режим -DOZE
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)