Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Брик след слагане на miui?
#1

Здравейте много се надявам някой да помогме! ! Та така да започвам изках да сложа нов ром изтеглих ми 7 влязах във recovery мод инсталирах го и тел се рестартита и ми изписа зареждане на приложенията чаках да се включи но уви чаках над час. Рестартирах телефона и се стартира излезе ми иконката Mi и логото на андройд. От тук напред не изка да се включи. Sad)


Прикачени файлове Миниатюри
   

صثقفعSamsung Galaxy S7 Blackصثقفع
Цитирай
Аксесоари
#2

Taкаа...Първо ни кажи от коя версия на Андроид идваш. После - с кое recovery си?
(2015-05-09, 19:29:58)dp4u4umi6ev написа:  Рекавърито трябва да е задължително Philz!!!
>>PHILZ<<
Не опитвайте с TWRP защото телефона може да изпадне в циклично рестартиране/bootloop или да загубите имей и мрежа евентуално.
...
За тези които са на 5.0.2 и искат да сложат рома трябва ви :
JB Bootloader
KKBaseband
Ето как става!
BlackBone
Аз днеска минах от CloudyG2 3.3 към MIUI V7 пак. Предния път обърках нещата и оплесках всичко , но този път всичко премина гладко.
1. Флашнах буутлоудъра ( изтеглен от първи пост)
2. флашнах бейсбанда (пак от първи пост)
3. Филз рековъри (пак от първи пост), като го флашнеш през TWRP трябва да му дадеш да се рестартира в рековъри иначе ще стане мазало. 
4. Даваш му Wipe Data/Factory reset ,Clean to Install a New ROM
5. Инсталираш ром-а и следваш инструкциите в Арома. 
Всичко беше наред днеска. Веднага го ъпдейтнах до последната 5.9.5 версия

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#3

От 4.4.2 към миуи 7 TWRP използвях тази програма!

А няма ли да се оправи ако върна стоковия ром?

صثقفعSamsung Galaxy S7 Blackصثقفع
Цитирай
#4

То затова е настъпила мотика!
Виж, не виждам смисъл да се връщаш на стоковия ром. Просто инсталирай Philz recovery-то както колегата @BlackBone е написал Wink.
Цитат:3. Филз рековъри (https://cloud.mail.ru/public/9LxL/v1JnveBji) , като го флашнеш през TWRP трябва да му дадеш да се рестартира в рековъри иначе ще стане мазало. 
4. Даваш му Wipe Data/Factory reset ,Clean to Install a New ROM
5. Инсталираш ром-а и следваш инструкциите в Арома.

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#5

Как да го дам в рековери ? Като не се включвя?

صثقفعSamsung Galaxy S7 Blackصثقفع
Цитирай
#6

Нещо не те разбирам...Телефена въобще ли не пали? Ако е така - лошо!
По принцип можеш да влезеш с комбинация от бутони - задъжаш Power + -Volume бутоните. След като светне логото на LG, ги пускаш и ги натискаш отново.

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#7

Като задържа за включване и намаляне на звукат и да вляза в рековеру не става нищо пак се стартира

Пали но стига само до логото на MI и андройд. Smile сега се включи и ми изписа някеи неща mi ll error country и ми изписва whistone спря да работи?

В dowload mode влиза

صثقفعSamsung Galaxy S7 Blackصثقفع
Цитирай
#8

Задържаш намаляване и Power, до поява на лого, пускаш ги и двата и веднага пак натискаш и задържаш, до поява на следващата опция. Вероятно ще те пита дали да форматираш, потвърди с Power бутона и ще те вкара в рековери, там вече инсталирай Филз или каквото си решил

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#9

Значи оправих телефона като му сложих направо стоковия ром Smile Тръгна перфектно (: Мерси много все пак.

صثقفعSamsung Galaxy S7 Blackصثقفع
Цитирай
#10

Я,сподели как точно се оправи-може някой друг да изпадне в подобна ситуация

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#11

Със програмата Lg flash tool изтеглих точния стоков ром за моя модел. Ако някой му трябва ще го дам слагаш KDZ във програмата и инсталираш. Телефона трябва да е в DOWLOAD MODE. Kdz файла трябва да е в папката на Lg flash tool задължително Smile чакаш до 100% и си готов. Моя лг въобще не се включваше и заради това пробвах по този начин. Този метод може да доведе до брик Smile ! И задалжително трябва да сте админстратор на компа иначе ще спре самата инсталация и ще си хардбрикнете тела ): успех !

Има и специална тема която пише точно как става самата инсталация (:

صثقفعSamsung Galaxy S7 Blackصثقفع
Цитирай
#12

Ами то и тема как се слага MIUI има с описание ама...
Важното, че си го подкарал.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#13

Така де. Идеята беше да опишеш как точно си се оправил с брикът, че стигаше до поява на лого, ама карай, както казва колегата по-горе: Нали си се оправил…

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)