Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Помогнете да избера - Samsung Galaxy J5 или Motorola MOTO G3
#1

Колебая се между двата телефона. Самсунга е с по-добра батерия и повече RAM, моторолата пък е с чист Андроид и е водоустойчива, а и като марка ми се струва по-надежден. Давайте съвети Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Моето, а и не само моето субективно мнение е, че Самсунг, ако не е Ноут или Galaxy S-серия, трябва да се прескача... Но това са мои предубеждения. Винаги ще избера моторола пред самсунг, най-малкото за да се откроявам сред морето от самсунги навън...

Some folks are just too dumb to have a smart phone..
Motorola Moto G3 6.0.1
Цитирай
#3

Ако 8gb на Мотото не са ти проблем (което не мисля,чеще е така), го взимай.

Но те съветвам да е нещо с повече памет.
Цитирай
#4

Хм Самсунга е с повече рам и двойно повече вътрешна памет.От друга страна пък моторолата е с чист андроид,ъпдейт до 6.0 и е водоустоичива.Така че,ти прецени кое е по-важното за теб.Ако 8гб. памет,от който 5гб, са за ползване не са ти проблем и не обичаш да инсталираш доста приложения и големи игри,вземай Моторолата (казвам ти го като фен на Самсунг).

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#5

Вътрешната памет не е проблем. Значи плюсовете на самсунга според моя вкус са батерията (особено това че е сменяема) и повечето RAM, а на моторолата по-добрия процесор, чистия андроид и водоустойчивостта. Отделно от това нямам голямо доверие на самсунг като качество на изработка и трайност на апаратите. Пропуск според мен е и липсата на индикатор за пропуснати повиквания и съобщения
Цитирай
#6

Хехе.. какво му мислиш тогава. Взимай Мото-то.

Но аз все пак не виждам как ще ти стигнат тези 5GB за приложения.. ти си знаеш.

А от къде ще купуваш и до колко пари по принцип?
Цитирай
#7

(2016-01-29, 20:30:33)lilon написа:  Пропуск според мен е и липсата на индикатор за пропуснати повиквания и съобщения
Да, доста тъпо е да сложиш LED индикатор и да не може да го ползваш за известия. Дали някой освен Моторола може да го направи.
Цитирай
#8

Е 5 GB са малко, но нали има слот за карта памет.
Не съм решил откъде ще купувам, но цената и на двата телефона е около 360-380 лв.
(2016-01-29, 23:40:10)newb написа:  Да, доста тъпо е да сложиш LED индикатор и да не може да го ползваш за известия. Дали някой освен Моторола може да го направи.

Това за индикатора беше за самсунга
Цитирай
#9

Не се занимавай с компания която за 2 години се продаде 2 пъти, и сега е КИТАЙСКА!
Вземи си телефон с ВЪТРЕШНА памет, не със слот, защото този слот ще ти служи само да си качваш снимки и музика.
Тез 8гб са за никъде. 5+ ти е Андроида само, като качиш Фейса и Месинджъра към него, 2 игри и си до там.
Не виждам нищи лошо в J5

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#10

(2016-01-30, 02:00:36)ИванМатин написа:  Не се занимавай с компания която за 2 години се продаде 2 пъти, и сега е КИТАЙСКА!

Егати доводите, хахаха ..

За паметта си прав иначе, трябва да е поне 16GB.
Цитирай
#11

(2016-01-29, 23:42:38)lilon написа:  Това за индикатора беше за самсунга
На Самсунга може да активираш индикатора за известия с приложение от магазина, а на Моторолата не.
А това за чистия Андроид не разбирам защо го изтъквате като някакво предимство. Дайте дефиниция на чист Андроид. Каква е разликата спрямо мръсния?
Цитирай
#12

TouchWiz - дефиниция на мръсен Андроид.
По темата: Двата телефона са сходни, избери кой ти харесва повече на външен вид и го взимай. Добър довод е и цената, който е по-евтин Smile

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#13

Samsung-а ! Smile Wink Smile Smile
Цитирай
#14

Този J5 не бих го избрал, много пласмасов е . Бих заложил на moto3 или на moto x 2014

| hTC Explorer 2.3.5 =>| hTC Sensation =>| iPhone 4s 16GB =>| Samsung Galaxy Note 2 16GB =>| Samsung Galaxy S4 Black Edition => Sony Xperia Z1 => Samsung Galaxy A5
Цитирай
#15

(2016-01-28, 01:02:01)lilon написа:  Коле*ая се между двата телефона. Самсунга е с по-добра батерия и повече RAM, моторолата пък е с чист Андроид и е водоустойчива, а и като марка ми се струва по-надежден. Давайте съвети Smile

 Самсунга е с по-добра батерия и повече RAM,с много по добра камера.Амолед дисплей. 90% от приложенията ти позволява да прехвърлиш без рут на външната памет. С приложението Prof Remander предната светкавица работи като индикатор за пропуснати повиквания и съобщения
Правилния избор е  Samsung Galaxy J5

Chinese Commission for Consumer Protection
Цитирай
#16

Аз бих си взел Мотото, но 16гб със 2гб рам.
Изглежда много добро телефонче.
Освен това е водоустойчив и ще получи ъпдейт до Маршмело...другият надали.

***Самсунга не е ли Галакси серия или Ноут серия...малко...

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#17

Взех самсунга. Много се колебах и накрая сменяемата батерия надделя. Благодаря на всички за помощта. Впрочем доста ми е труден андроида, досега винаги съм бил със симбиан и работата беше много лесна. Може би ще свикна. Поздрави на всички Smile
Цитирай
#18

Честито ,да си го ползваш със здраве.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)