Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да рестартирам забил G2
#1

Имах малък заряд в батерията около 1-2% 
Някой ми звънна и телефонът се изключи.
Прибрах се и го включих в зарядното появи се логото на LG започна да се зарежда но не иска да се включи.
Мислих че като се зареди до над 5% ще се включи но в момента е на 47% и пак неще.
Изваждам зарядното на дисплеят батерията  продължава да се движи все едно се зарежда но не качва проценти.
Работи само POWER бутона  който светва или загася екрана.
Задържането му не води до нищо.
Задържам power + down  и пак нищо
Ако можех да махна батерията лесно ама....
Дайте идеи.
Аксесоари
#2

Ами може да се пробва да се вкара в download mode и след това да се спре и пусне нормално . Не съм сигурен че ще стане , но може да се пробва . А за recovery mode трябва да се задържи power + vol. down и като се появи логото се пускат бутоните и се задържат пак ....
#3

Натиснах  power + up и взе че стана не знам защо но се включи.
Процентите на батерията бяха стигнали 60

За следващите такива случаи  как се вкарва в download mode?
#4

За download mode се задържа само vol up и се свързва с кабелът с usb към компютър . Стартира ли нормално телефона ?
#5

Да, всичко е наред сега. Изключих го и го включих всичко си стартира нормално.

Имам един друг дребен  но дразнещ проблем.
Изтрих си всички контакти от сим картата и от паметта на телефона.
След това ги импортирах от предварително  направен бек ъп.
Но понякога когато отида в указаталя няма нито един номер  
Менюто с пропуснати и проведени разговори също е празно. След няколко влизания и излизания в указателя /посредством зелена слушалка/ всичко си идва на мястото телофонни номера и пропуснати и проведени разговори.
#6

Така като те "слушам" телефона ти има нужда от Hard reset, сменял ли си скоро версията на Андроид, или някоя друга подобна интервенция? Ако да, замисли се за ресет. Ако ли не, тези грешки не са типични, и има нещо омазано-първа проба, за по-лесно: ресет.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
#7

(2016-01-28, 19:31:55)veso99 написа:  Така като те "слушам" телефона ти има нужда от Hard reset, сменял ли си скоро версията на Андроид, или някоя друга подобна интервенция? Ако да, замисли се за ресет. Ако ли не, тези грешки не са типични, и има нещо омазано-първа проба, за по-лесно: ресет.


Не от както е купен не са му връщани фабричните настройки нито  е сменяна версията на андроида седеше си стоков.
Във меню актуализиране на софта имах индикация  за ъпдейт която си седеше около година без да  я пипна до днес.

Току що го ъпдейтнах мислих че ще качи по нов андроид но си остана 4.4.2
#8

Може да се пробва да се изчисти кеша на phone в settings -> aplications -> all .... Но ако продължи да дава подобни проблеми може да се направи 1 hard reset. Според мен когато не е искал да се включва батерията се е разредила много ( предполагам де ) и заради това евентуално да е трябвало да се изчака ... Ако и така не се получи като се изчисти кеша на phone , може да се направи 1 rest ...
#9

Ок благодаря .
Ако започне да дава тея проблеми по на често  ще го ресетна.

А всъщност коя е последната версия на андроид за този телефон която може да се ъпдейтне през  центъра за обновяване на телефона?
#10

Няма проблеми .
Андроид 5.0.2 lollipop . Но ако се ъпдеитне телефона до lollipop ще е нужно задължително reset ...
#11

(2016-01-28, 20:06:17)Machiavelli написа:  Няма проблеми .
Андроид 5.0.2 lollipop . Но ако се ъпдеитне телефона до lollipop ще е нужно задължително reset ...

Е да ама не иска да се ъпдейтва до 5.0.2
Как да го накарам да покаже че има такъв ъодейт пуснал съм му автоматично проверяване ама досега не е намерило нищо
#12

Има важна тема за 5.0.2 . Но според мен е по-добре да прочетеш малко информация преди ъпдеита към 5.0.2 . Много потребители се оплакват от загрявания , бавна камера , battery drain и други . Иначе се ъпдеитва през LG PC SUITE за по-лесно . Повече инфо за 5.0.2 -> https://forum.androidbg.com/showthread.p...74&page=47
#13

Аааа да си седи така тогава .
Благодаря за помощта на всички.
Хубава вечер Ви желая.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)