Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Имам проблем с копчето за включване.Като го натисна за се отключи,екрана святка със закъснение.Това се получи от както направих системните ъпгрейди.Има ли вариант да се премахнат въпросните такива.Въведох фабричните настройки-не се получи нищо.От рековери менюто дали ще стане.Имах желание да опитам и от там,но не успях да стигна до него,тъй като не успях да стигна до там.Ако някой има идея,нека пише.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ВСИЧКИ!
Цитирай
Аксесоари
#2

Влизане в Recovery
  1. Изключете телефона.
  2. Натиснете клавиша за намаляване на звука и копчето за включване.
  3. Изчакайте 2 - 3 секунди.
  4. Без да отпускате клавиша за намаляване на звука и копчето за включване натиснете копчето за увеличаване на звука.
  5. Без да отпускате клавишите изчакайте да влезете в режим Recovery.
Преписано и преведено от тук .

Същата история е и с телефона на майка ми. Няма възможност да се оправи оттам, но го давам за сведение, за да го има във форума. Може да послужи на някого. Лошото е и че все още няма възможност за руут-ване.
Цитирай
#3

(2016-01-29, 11:01:25)NikolaiRG написа:  Влизане в Recovery
  1. Изключете телефона.
  2. Натиснете клавиша за намаляване на звука и копчето за включване.
  3. Изчакайте 2 - 3 секунди.
  4. Без да отпускате клавиша за намаляване на звука и копчето за включване натиснете копчето за увеличаване на звука.
  5. Без да отпускате клавишите изчакайте да влезете в режим Recovery.
Преписано и преведено от тук .

Същата история е и с телефона на майка ми. Няма възможност да се оправи оттам, но го давам за сведение, за да го има във форума. Може да послужи на някого. Лошото е и че все още няма възможност за руут-ване.

Ми ако се преинсталира дали няма да се оправи?
Цитирай
#4

"Ми", пробвай. Не мога да взема чужд телефон за опити и да докладвам тук. Правиш някакъв backup и ресетваш.

Редакция: Сега видях, че си питал за преинсталиране а не за ресет, а и горното го писах в антракта на един концерт. Ето ти линк към ROM-a. Долу има и тема за обсъждане. Сигурно има обяснено точно как се инсталира (но е на руски). Предполагам, че ще се справиш. Линк към него и обяснения как става има и в линка в предишния ми пост.

http://lenovo-forums.ru/files/file/1019-...51021_row/
Цитирай
#5

(2016-01-28, 20:09:25)tiroriro написа:  Имам проблем с копчето за включване.Като го натисна за се отключи,екрана святка със закъснение.Това се получи от както направих системните ъпгрейди.Има ли вариант да се премахнат въпросните такива.Въведох фабричните настройки-не се получи нищо.От рековери менюто дали ще стане.Имах желание да опитам и от там,но не успях да стигна до него,тъй като не успях да стигна до там.Ако някой има идея,нека пише.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ВСИЧКИ!

Ще трябва да изчакаме нов системен ъпгрейд, докладвано е на Леново, защото има проблем навсякъде при тези които са обновили с последния ъпгрейд.
Интересното е, че това е единствения подобен бъг досега, според потребители.
Пробвах с връщане на фабрични настройки, с хард ресет, но не става.
Временно решение е "Power Button to Volume Button" от Google Play, като му се дава "Enabled"и само се маркира "Boot", a "Screen Off" не се маркира и след това бутона работи.
Ако се ползват програми за почистване, трябва от време на време да се натисне "Enabled".Странно е, но работи и екрана се отваря почти веднага.
При моя телефон има и друг проблеми:
 1. Бързо разреждане на батерията, преди последния проблемен ъпгрейд от 7 MB за 24 часа падаше с 10 процента с  около 10 мин. разговор и 20 минути интернет и две SIM карти, а сега само в стендбай без разговор и интернет пада с 30 и повече процента.
2. Понякога при прослушване на рингтон от Zedge Андроид се срива и телефона се рестартира.
Цитирай
#6

Здравейте, понеже на скоро закупих на баща ми като подарък леново а 1000, и той иска на всеки контакт да бъде различен рингтон, но не откривам как да го направя , някой би ли ми казал изобщо има ли го като опция. Благодаря!
Цитирай
#7

И при мен се получи това със забавеното светване, след системния ъпгрейд. Също забелязах на няколко пъти, че по време на разговор не ми гасне екрана като доближа телефона до ухото си. След повторно отдалечаване и доближаване се оправя.
Цитирай
#8

(2016-02-03, 06:22:49)eltehno написа:  ... Също забелязах на няколко пъти, че по време на разговор не ми гасне екрана като доближа телефона до ухото си. След повторно отдалечаване и доближаване се оправя.

При мен тоя ефект го имаше още в самото начало, но разбрах че тоя модел няма датчик за близост, а угасването става чрез допир на екрана.
Сега при това забавяне може да се забавя и гасненето, но когато се допре екрана той угасва.
А проблем с батерията има ли, защото при мен вече спада с 30 процента само на стендбай с две сим карти за 8 часа и го зареждам от около 20 до 22 часа, и сутрин от 05.30 до 07.00 за да издържи до вечерта.
Цитирай
#9

Нов системен ъпгрейд от 1 MB е вече наличен.
Засега изглежда добре, няма забавяне при включване, а за батерията ще видя утре дали издържа както преди проблемното обновяване.
Цитирай
#10

Аз не съм забелязъл да ми пада така батерията. НО , не държа постоянно включени нито Wi-Fi, нито мобилни данни.
Преди малко сложих новия ъпдейт. За сега не мога да кажа как е , още ми се актуализират приложенията.
Цитирай
#11

След 24 часа работа телефона работи добре, батерията се държи както преди проблемния ъпгрейд.
Възможно е обаче да има други проблеми при използване на определени функции на телефона които аз не ползвам или не са ми проблем.Например на други места чета, че на някои хора им е проблем големината на шрифта при входящо повикване, защото е по-малък или при включване на външни колонки телефона не ги разпознава и се чува само от високоговорителя на телефона, а външни слушалки ги разпознава.Това за по-малкия шрифт е отправено като проблем към разработчиците на Lenovo и ако решат, че може да се промени вероятно ще го оправят.
Цитирай
#12

Вече има и руут, но не успях да се справя. Разпознава се от компютъра, когато е под Андроид, но в буутлоудъра и в рекавърито нямам успех при спазени всички указания.
Цитирай
#13

http://www.apkmarket.org/2015/12/kingroo...droid.html
ето kingroot става за всякакви телефони, това е apk файл така че се тегли на телефона след като го инсталирате влизате в приложението, ще провери дали има руут, ще изпише, е няма, и ще поиска да руутне, натискате root now или каквото изписваше и изчаквате докато руутне. дано да съм ви помогнал.

П.С. НЕ Е НУЖЕН КОМПЮТЪР ЗА РУУТ С ТОВА ПРИЛОЖЕНИЕ
Цитирай
#14

Камерата на A1000 как ви се вижда? Баща ми е с такъв служебен и камерата е под всякаква критика без значение дали е хубава светлината или не.
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай
#15

Да, камерата е смотана.
Цитирай
#16

Благодаря! Мислех, че може би е нещо софтуерно, но явно си е дълбоко хардуерно още при направата Big Grin
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай
#17

здравейте,имам леновоА1000 от няколко месеца,до онзи ден бях много доволен от батерията ,държеше близо 4 дни но от няколко дни взе да пада много бързо.едва издържа ден.зареждам го само с оригинално зарядно ,само 1-2 пъти със зарядно за самсунг ц 4,възможно ли е да се е прецакала батерията или проблема е друг.моля помогнете.дайте съвет,не съм пипал никакви настройки ,нито приложения съм активирал.благодаря предварително
Цитирай
#18

Прегледай в мениджъра на приложенията, да няма някой да работят постоянно.

Иначе, днес сутринта имаше нов ъпдейт. Вече шрифта на надписа за входящо повикване е буквално огромен. Най-сетне са го оправили и това. Браво на тях. Сега вече едва ли ще си сменя телефона скоро. Smile
Цитирай
#19

Здравейте..Днес купих на майка ми този телефон...всичко е добре само дето не мога да му намеря къде му са мелодиите.Открих как на всеки контакт да слагам мелодия,НО не мога да открия от къде се задава основната мелодия на телефона . Бихте ли споделили,къде да ги търся.Благодаря предварително .

Sony Ericsson X8 White - Android 2.3.7 GingerDX-v029 > HTC Desire X Black - Android 4.1.1 > LG G2 Black
       Попитай Google преди да задаваш глупави въпроси!  ...надпис на тениска
Цитирай
#20

Здравейте, от седмица съм с Леново А 1000. Камерата се оказа добра. Обаче при мен проблем има с дисплея. При разговора не се изключва, дори когато го изключвам, той пак се включва, при което явно натискам бутони. От другата страна или не ме чуват, или направо разговорът прекъсва. Въпрос на настройки ли е? Претърсих настройките няколко пъти, но не открих подходящи.
Цитирай
#21

Телефона няма датчик за близост.Трябва да се допре дисплея до ухото и тогава дисплея угасва, но ако се отдалечи отново светва и тогава неволно се допира някой бутон, примерно се изключва микрофона.

Sent from my Lenovo A1000 using Tapatalk
Цитирай
#22

Благодаря за отговора! А можете ли да ми да кажете, как да свържа телефона с PC. Дава ми, че не е свързан. Четох, че трябва да се свалят драйвери, но не разбрах -  на телефона или на PCto да се свалят? И ако може линк за тези драйвери.
Цитирай
#23

Здравейте,наскоро ми се наложи да направя видеоклип с Lenovo A1000 преди това не бях снимал клип и забелязах, че микрофона се изключва когато не се говори близо до него,получава се така че звукът прекъсва. Телефонът е ъбгрейднат два пъти. Така ли си е направен или това е вследствие от последният ъбгрейд. С връщане на фабрични настройки и хард ресет не се оправя.
Цитирай
#24

(2016-05-15, 23:56:59)poly18 написа:  ...Четох, че трябва да се свалят драйвери, но не разбрах -  на телефона или на PCto да се свалят? И ако може линк за тези драйвери.

Драйверите трябват за PC-то, за може да разпознава устройството ти.

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#25

Имам Леново А1000 за мен е идеален но този шрифт ме тормози винаги трябва с очилата да гледам на кой звъня и кой ме търси помогнете как да го направя по-голям
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)