Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(SD) Xiaomi Redmi Note 3. Какво мислите?

И пак не е оправен лага през cardboard приложението за VR

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Аксесоари

Теглиш целият Ром, не само ъпдейта, после теглиш модифицирания boot.img за този Ром. После влизаш в TWRP инсталираш Рома, след което без да  рестартираш флашваш boot.img, след което и SuperSU .Аз така ъпдейтнах. Иначе при руснаците има ръководство за ъпдейт през ТWRP, което е  по-различно.

На мене ми се наложи да я правя тая процедура още след fastboot(EDL) инсталацията, точно по начина който си описал за да тръгне ROM-a. То и аз от руски сайт чета и тегля, ама не намирам линк за пълна версия 7.2.3.0, а само за 7.2.2.0 така, че пусни един линк за теглене на пълната версия моля те.
Smile  Странно boot.img за 7.2.3.0 Global има, а линк за ROM-а не намирам.
P.P.S - намерих го - просто в шапката още не са го качили.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2

Като влезеш в ъпдейтъра, натискаш 3те точки горе и даваш Download update и ти тегли целия Ром около  1ГБ

Е добре де няма ли някой, който до опише стъпка по стъпка как се флашва PRO версията? Както примерно suffer направи за Mediatek версията? Със Flash Tool и/или Инсталация на TWRP recovery директно през телефона?

XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO 6/128

Колега ето ти линк към руски сайт където е дадена кратка инструкция на флаш през TWRP.

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry48836336

А това е линк към загалавната страница на същия сайт - има всичко което те интересува за ROM-овете за този телефон, описание на fastboot(EDL) метод за флашване... и всичко друго за което се сетиш.

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=729572

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2

Явно аз не съм се изразил правилно, за което се извинявам. Моя телефон го флашвам постоянно, но със сигурност има хора, на които не им е лесно да го правят, четейки от чуждоезични форуми. И именно за това предложих, ако някой има възможност да обясни подробно в нашия форум.

XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO 6/128

Някви идеи как да сменя локалните настройки на BG без root (Global Stable)?  Ако ли не имали вариант да руутна без да си изгубя OTA-та?

Не виждам root инструкция, която да не изисква TWRP recovery и респективно отключен bootloader.
Taка че няма как да побългариш глобал Stable На този етап

Чудя се каква е причината да има опция за държави като Ботсвана, Гана, Фолкландските острови,  Кабо Верде и т. н.  а България, Франция, Германия да отсъстват?

BTW Mi лаунчъра ми е твърде скучен нещо та за сега си карам с това и съм доволен:




Колкото до локалните тва приложение трябва да свърши работа но без root не става. https://play.google.com/store/apps/detai...morelocale
Sent from Xiaomi Redmi Note 3 PRO

Те са в Европа, и тъй като няма официален пазар, не смятат че трябва да ги има като региони.
В девелопърската версия има Македонски Wink

(2016-04-17, 09:37:56)Stormrage написа:  Някви идеи как да сменя локалните настройки на BG без root (Global Stable)?  Ако ли не имали вариант да руутна без да си изгубя OTA-та?

С MoreLocale 2 става и без Руут. 
През Adb пишеш

adb shell


pm grant jp.co.c_lis.ccl.morelocale android.permission.CHANGE_CONFIGURATION

Аааа супер... То си го пишело в инструкцийте на програмата, но кой да чете Big Grin Мерси много!

Здравейте,преди няколко дена ми пристигна телефончето,обаче не задържа избрани контакти,днес ги правя и утре ги няма ,та пак наново .И днес го пускам а то му се сменили дата ,час ,година ,нета е изключен  през това време .С глобалния  е .

Ааа оня глобалния ли,всичко ясно,като бял ден

Абе то ясно ,ама какво да го правя ,купи си от китаец телефон и чакай ядове

човече напиши поне какъв ром е- напр моя е 7.2.5.0,твоя какъв е?
китайски бил....ядове дрън дрън

Виж точно коя версия ти е софтуера, ако е нещо различно от официалния ще трябва ръчно да си сложиш global stable, ако не държиш на българския

Значи  MIUI Global 7.2.3.0 (LHOMIDA)    стабилна 
                         
Android       5.1.1 LMY47V

Камерата най-добре се представя със стейбъл ли ? И с ъпдейтите, ако е зле се подобрява ? Също така про-то с два сензора ли е за камерата или само при обикновения е с два ?

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Dual Image Sensor processor (ISP) това го има само в тази версия на телефона (Snapdragon). Снимките сa си едни и същи разлика от ROM-а съществена не съм видял, виж от приложението което ползваш е друг въпрос. И все пак снимките са си средна работа. За някой като мен са си доста добри като ги съпоставя с предишния китаец, за други не толкова... Достатъчно снимки има качени в темата та всеки може сам да си прецени за себе си устройва ли го качеството.

Е никой ли няма идея защо е така?

Ами според мен най-новата Global stable e 7.1.8.0 Всяко по-ново е нормално да е бъгаво, защото е някакъв измислен ром или нещо базирано на китайска версия, но омазано

Добре ,нещо по старо ли да му  кача или да се надявам на ъпдейт? За 7.2.3.0 май не съм чел да е толкоз зле.

Aко имаш българско меню не се надявай на ъпдейт, защото не си с официален ром.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)