Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(SD) Xiaomi Redmi Note 3. Какво мислите?

(2016-04-20, 15:14:45)Devol написа:  
(2016-04-19, 17:41:32)Devol написа:  Значи  MIUI Global 7.2.3.0 (LHOMIDA)    стабилна 
                         
Android       5.1.1 LMY47V
Добре ,нещо по старо ли да му  кача или да се надявам на ъпдейт?
Изглежда че си си официален stable такъв с какъвто сме повечето тук и нямаме такива проблеми. Странно, че за пръв път чувам някой да е получил телефона с официален GLOBAL Stable а не с някви бъгави custom-и набутани от продавачите.

Все пак провери Android Scurity patch level ... ако е 2016.02.01 и ако нямаш BG език като опция за локализиране значи наистина си с официалния.


Провери всички синхронизации дали са включени. Логнал ли си се с Mi account и google account?

Отвори Accounts>>> Other Accounts>>> Google виж акаунта дали ти е синхронизиран коректно ако кръгчето е зелено значи последната синхронизация е минала успешно...

Къде въобще си нагласил да ти съхранява контактите? SIM, Google Account?
Аксесоари

Version: V7.1.8.0.LHOMICL (MIUI7) e последния официален Global Stable, така че @Stormrage, не изглежда да е с официален. Или ако е с официален е със спрян ъпдейт, защото официално за сваляне стои само и единствено 7.1.8.0.

Общо взето остава да се види дали има български и тогава ще разберем на 100% къде е проблема

Мне бъркаш.  7.2.3.0 е official nightly version ъпдейта които получихме повечето които бяхме със 7.1.8.0. За това го няма в сайта защото просто е nightly build. В miui.com има няколко теми по-този въпрос някой дори бяха получили 7.2.2 преди това при мен скочи направо на 7.2.3.0 LHOMIDA

Sent from Xiaomi Redmi Note 3 PRO

Все тая, човекът си имаше някакво оплакване, аз затова съм длъжен да провера и докато не видим за българския... няма какво да обсъждаме повече
Все пак нямам този телефон и нямам право да споря. Гледам само какво има официално за сваляне.
Това Nightly, което казвате е ако сте се регистрирали за бета тестери или са ви пуснали ъпдейт до 7.2 но после са го спряли поради някаква причина

Не съм се регвал за Beta Test. Единственото съществено което добавя този ъпдейт е опция за заключване на приложения със сензора за пръстов отпечатък. Може би затова са бързали да го пуснат иначе трябваше да се ползва Third party App. Куче рома с който пристигна първоначално беше с доста стар sеcurity patch затова може също да го ползва като ориентир.
[Изображение: c2b0097caa43a5ac280e6913f5ab23b6.jpg]

Здравейте колеги. Да се включа и аз в дискусията. Тъй като съм флашвал абсолютно всичики налични ROM-ове за този телефон, по причини които съм споменал в други теми съм констатирал следното:
Единствената читава версия с която телефона ми не е имал почти никакви проблеми (или ако е имал те са в рамките на нормалнатo) е Gllobal Stable v7.1.8.0 - работи напълно безпроблемно.
ОТА излиза някакъв ъпдейт с размер 192MB до v7.2.3 - аз реших да изтегля пълната версия на Global Stable v7.2.3.0 и да я флашна - отново се омазаха нещата - за това съм писал в други теми.
Така, че колега @Devol послушай ме и няма да сбъркаш. Изтегли си fastboot(EDL) версията на Global Stable v7.1.8.0 флашни си я  по начина описан тук (може да се флашне и при заключен bootloader):

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthr...%2B3%2BPro

И си стой на нея.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2

@Stormrage Мерси, но имах предвид за сензора на камерата, при обикновения са на съни и още някой, а при про-то знам, че е на Самсунг. Въпроса ми беше дали е само на Самсунг или има и друг, както при обикновения май и дисплеите бяха различни.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Samsung S5K3P3 е сензора за всички PRO-та. За екраните вече не мога да кажа.
Аз нямам забележки и към двата Global Stable-а 7.1.8.0 и пача 7.2.3 всичко си работи like a charm ..

Значи синхронизациите са ок а няма български и благодаря на отзовалите се, а и контакти има и на двете места.

И след рестарт изчезват така ли? Фабрични пробвал ли си? BTW при мен наистина е била повредена сд картата с новата е пушка 64gb[Изображение: 8f009e2491e6efaffec72cba0a562a94.jpg]

Sent from Xiaomi Redmi Note 3 PRO

Ами работата е там,че не всеки път става така .От как писах онзи ден за сега няма проблем ама до кога ли.

Здравейте колеги. Гледам тук:

http://en.miui.com/a-234.html

е излязла fastboot версията на Global Stable v7.2.3.0 LHOMIDA. Има ли някой да я е флашнал във fastboot варианта и че да сподели впечатления.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2

Тъй като вградения рекордер на разговори записва с меко казано отвратително качество дори при максимални настройки се принуждавам да ползвам това
https://play.google.com/store/apps/detai...llrecorder . Само че явно има някакво ограничение в MIUI защото не мога да наглася да записва в SD-картата. Смисъл избирам пътя уж го приема но щом проведа разговор отново пътя е сменен към вътрешната памет?

Oт киткат нагоре по подразбиране е заключено писането във външна сд карта. Може и тук да е такъв проблема. Оправя се с root най лесно

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=3354682 някой пробвал ли го е...?

Sent from Xiaomi Redmi Note 3 PRO

Искам да питам и на двата слота ли sim1 и sim2
пдържат 4G

(2016-04-27, 07:46:29)esm написа:  Искам да питам и на двата слота ли sim1 и sim2  
пдържат 4G

Да, проверено. Само че, засега, на Теленор не бях много впечатлен отскоростта (аз съм в София).

От около две седмици съм с телефона. Благодаря на всички, които ми помогнаха при поръчката.
Дойде с това
Android v. - 5.1.1. LMY47V
MIUI v. – 7.1 Stable
7.1.20.0 LHOCNCL

Предлага ми ъпдейт до V 7.2.3.0 LHOCNDA Stable

Има ли смисъл да го сменям?

Проблеми, които съм забелязала към момента:
 1. На третия ден някъде, докато отида до работа, телефона се беше рестартирал. Държа си го в чантата и може да са се натиснали копчетата, но беше и доста топъл.
Това го направи само веднъж.
 2. Понякога, когато аз набирам, и отсрещната страна вдигне не чувам нищо отначало - първите 5-10 сек. След това всичко е наред.

И ако може да ме ориентирате от къде да заключа китайски приложения, които не съм изтрила.

Redmi Note 3 Pro

А от къде е закупен телефонът?

Sent from my MI 4W

 

От TopOne

Redmi Note 3 Pro

[Изображение: 9b2af9375c4644b7a1d7f2b1dcb38052.jpg]

Отзиви?

Sent from Kenzo via Tapatalk

Оо, още го нямам, нямам търпение да го получа!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro, MIUI Global V8.2.4.0 (MHOMIDL)
Samsung Galaxy S III, stock Android 4.3 XXUGMK6




Отзиви, ми както и преди това,  всичко ми е ОК. Oсновна разлика е, че можеш да снимаш със скенера, и при двете камери.

btw,  С модифицираното Recovery "TWRP-COFFACE (3.0.0) - No patched boot.img required" вече не е нужно да се флашва пачнат boot.img

Някой има ли проблем със сензора за близост,ка то провеждам разговор дисплея не угасва и постоянно натискам нещо.Правя му факткор ресет и се оправя за няколко дена и после пак става така.Кепен е преди седмица и нещо от магазин във София с 2г гаранция.Версията на софта е 7.1.99.99. И сигурно трябва да се смени фирмуера.Някой с подобен проблем.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold 

Може наистина да е от къстъм ROM а да е.

Sent from my MI4W

 
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)