Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Странна аномалия при опит за зареждане.
#1

Както стана ясно от една друга тема, телефонът ми изключи от самосебе си и сега не желае да се включи отново.
 При опити за зареждане от компютъра ми се случва това?
  
Измерих с мултиметър волтажа на батерията и показваше 3.2 волта.
Отрязох едно старо зарядно и двата края на кабелите ги държах свързани половин час за батерията и напрежението се вдигна до 3.6 волта, но отново не се включва.
 Свързах го с УСБ кабел и го сложих да се зарежда.
НО започна да се наблюдава нещо доста интересно.
Отначало не отмервах времето но щом го включа, пъхайки кабела втелефона се чува карактерният сигнал издаван от Windows7 при конкетване на телефона, но след определено време се чува и сигнала за изваждане, кратък интервал и процесът започва отново. Телефонът сто неподвижно и въпреки това си мислих, че е от разширената букса.
Но ето че се усъмних и отмерих времето. 
45 секунди след сигнала за свързване се чува този за изключване. След това 50 секунди отново се чува сигналът за конектване и така след 45 секунди отново този за откачане на телефона от компютъра. Държах го така цяла нощ, естествено си изключих тонколонките на компютъра, но на сутринта НИЩО. Отново не иска да се включи.
Някакви идеи?
Каква е причината да се плъгва и ънплъгва през такива интервали.
Цитирай
Аксесоари
#2

От къде знаеш че проблема е в батерията мой човек

NOKIA 6610,NOKIA 6233,Samsung i5500,ZTE V970,Prestigio 5044 > Lenovo P70> Xiaomi Redmi 5 Plus 64/4 gb
Цитирай
#3

От отговора, който получих в предишната ми тема разбрах, че проблемът който се появи непосредствено преди да се изключи телефона си е чисто софтуерен.
Става въпрос за този проблем, при който на екрана се появява съобщение от рода на: "За съжаление процесът com.android.phone, android.process.media или нещо от този тип.
Предполагам, най лесният начин да разбера какво се е прецакало е да намеря сходна батерия и да пробвам с нея, но УВИ не познавам хора с А536 или с такова Леново, че батерията да се същата като на А536.
Цитирай
#4

Ти пак си знаеш твоето че от батерията... .. Ако телефона ти е в гаранция а и да не е  го занеси да ти го оправят не да се правиш на майстор... Защото може да са много неща щом е станал "тухла" батерията я слагам дори на последно.. Софтуерен проблем много вероятно много... Но може и да е хардуерен защото на миналия ми телефон със стоков ром нито съм го рутвал нито нищо така стана и излезе че вътрешната му памет флаш е изгоряла и няма оправия само с нова платка демек нямаше смисъл да се прави... И защо си пуснал 2 теми забога... Също напиши с две думи телефона ми стана тухла и каквото и да правя не тръгва и нищо не съм правил... Какви са тея романи пълни с ненужни приказки пак ти казвам не е от батерията почти съм сигурен. Лека вечер. 

NOKIA 6610,NOKIA 6233,Samsung i5500,ZTE V970,Prestigio 5044 > Lenovo P70> Xiaomi Redmi 5 Plus 64/4 gb
Цитирай
#5

То, че са романи, романи са, но явно нито ти, или който и да е било други ги е чел.
На два пъти съм споменал, че преди половин година пукнах тъча, а на практика това означава, че вече не е в гаранция, и няма смисъл да ходя да се правя на ударен в Технополис.
Какъвто и софтуерен проблем да да е, все пак би трябвало телефона да покаже поне някакви признаци на живот при задържане на home бутона и този за усилването нали? Но такива признаци не дава.
А волтажа на батерията беше 3.2 волта, при зададени 3.7, така че затова помислих, че батерията се е свръх изтощила, а поради калпавият ми усб порт не може да даде контакт като хората и да се зареди.
Цитирай
#6

Абе прати го на леново България бе... Кой ти говори за технополис или техномаркет....... Прати им го да го видят и си плати да ти го оправят ако си струва разбира се.... Колкото и теми да пускаш тука телефона няма да се оправи сам ако искаш резултат казах ти какво да направиш

NOKIA 6610,NOKIA 6233,Samsung i5500,ZTE V970,Prestigio 5044 > Lenovo P70> Xiaomi Redmi 5 Plus 64/4 gb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)