Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кой къстъм ром ползвате.
#26

(2016-02-09, 21:38:26)BackL написа:  Да може да бъде направен бекъп с twrp, а пък относно това, че нямало български език, не е точно така, в повечето имаше, но си прав за това, че винаги има по някой бъг, на мен лично ми пречи това, че като си сложа картата памет в текефона, той почва да става тромав, а в нея са ми всичките неща, а на китката го нямам този проблем
Мисля че проблема с СД картата може да се оправи като я форматираш, но щом са ти там работите, по добре не рискувай защото все пак не съм сигурен. А и друго може ли да кажеш кои ромове си пробвал които имат БГ меню и какви бъгове си им откривал освен този със картата памет ?
Цитирай
Аксесоари
#27

Няколко пъти съм я форматирал, но не се оправя, като цяло се убедих в едно нещо, че андроид лолипоп не е за нашите устройства, оня ден минах през магазин на виваком и разгледах нексус 5х ,мога само да кажа, че никой ром па камоли стоковия не се приближава до това колко приятно върви и колко си е бърз, знам че все пак е чист андроид, но просто ме впечатли, а при мен китката горе-долу се доближава до това ниво, така че си правя изводите...

Относно бъгове, които съм откривал: не точно показване на процентите на батерията, подаване на сигнали за грешки при натоварване от игри да кажем и внезапното им затваряне, малкото рам, случвало се е само да съм минимизирал браузъра докато пиша нещо и като го пусна отново, след 10 секунди да кажем, той да се е затворил, а снощи съм заспал с включена онлайн игра и като станах сутринта, екрана се беше изгасил, но играта не се беше затворила (киткат крафт с037 с който съм сега) , в някои ромове има неуписуем лаг щом се натовари, чак да не можеш да си влезеш в началния екран... ,това е общо взето, може и да съм пропуснал нещо, но в монента не се сещам, а това за ромовете които съм пробвал, трябва като съм малко по свободен да ги потърся и да и ги напиша, че и без това поста стана твърде дълаг...
Цитирай
#28

знаете ли, казаха ми, че нашия телефон е с версия 4.4.4 и за това няма как лолипоп да върви нормално. вярно ли е това?
Цитирай
#29

(2016-02-10, 19:53:40)Stiliyan03 написа:  знаете ли, казаха ми, че нашия телефон е с версия 4.4.4 и за това няма как лолипоп да върви нормално. вярно ли е това?

...добре са ти казали, ОБАЧЕ....чисто нов телефон, първо включване и хоп...и телефона стартира с лолипоп...без сим карта, без интернет или data....ей така си тръгна направо. И как е с киткат си няма идея. За сега върви с попа, има малко бъгна, нищо сериозно. Има и ъпдейт който чака но никой не кава има ли идея какъв е и какво е...Та сега си карам така.

Lenovo A6000, Prestigio Multiphone 4300 DUO, Samsung Galaxy Grand Neo Plus

Цитирай
#30

не знам понякога телфоните ги дават направо с накой от най новите ъпдейти инсталиран
Цитирай
#31

                 Днес искам да си покажа точките от бенчмарк теста със стоковия киткат (крафт с037), след това със лолипоп (крафт с058) и накрая пак със стоковия, но с къстъм карнел  Cool
Цитирай
#32

И усещаш ли разлика ? Как се държи батерията, вървят ли игрите понеже аз като бях с лолипопа игрите ми крашваха и затова го махнах 5.02. И с кой кернел си сложил.
Цитирай
#33

Да разлика определено има, нямах крашове в игрите, а и като цяло вървят доста по гладко с къстъм карнела, общо взето мога да кажа, че са оправили бъгавата близалка, вече го няма оня гаден лаг... ,реагира много по адекватно, а дори не съм пробвал всички профили и функции идващи в карнела и да не забравя, има добавена функция за бързо зареждане  Sleepy

П.С. карнела може да бъде изтеглен от xda, за инсталацията, просто инсталирате flashify (задължителен руут), след това теглите карнела и влизате в папка downloads,  на самия телефон и от там кликате върху карнела, то ще ви изпише да ли да го отвори с флашифай  давате ок, след това ще ви излезе прозорец, който ви пита кое рековъри имате, давате съотвеното, след като флашне, ще ви даде да рестартирате или да инсталирате още, давате рестарт и сте готови, след това теглите програмата  karnel adiutor от гугъл плей и си настройвате по ваш избор
http://forum.xda-developers.com/android/...s-t3303455

забравих да напиша задължитено да си изтеглите 32 битория карнел, ако ще го инсталирате на стоковия лолипоп като мен, 64 битовия е за къстъм ромове
Цитирай
#34

Ти с кой ром си с058 ?
Цитирай
#35

Да, директно инсталиран от системните актуализации
Цитирай
#36

А други нови функции има ли в този кернел ? и като цяло батерията как е като китката ли е ?

само да попитам със стоковото рековъри дали ще стане да флашна кернела ?
Цитирай
#37

Вероятно да, но аз пробвах с twrp, иначе си има други функции ето и списъка даден в сайта
  • Linaro 4.8 with cortex a53 optimization

  • Governor: alucard, HYPER, darkness, nightmare, ondemandplus, elementalX, impulse, yankactive, zzmoove

  • I/O Scheduler: Zen, Fiops

  • Enable: TCP Congestion Control Scheduler

  • Disable: MMC CRC

  • Load: WiFi and FM Modules

  • Add: FSync Control

  • Add: frandom

  • Add: Alucard Hotplug + Intelli-plug + Powersuspend Driver

  • UC/OC GPU 100-465 MHz

  • Add: Fast Charge

  • O3 Optimization

  • Some optimization
Цитирай
#38

Ами ще пробвам, щом казваш че си доволен, и няма никакви забележки.
Цитирай
#39

Бързото зареждане при теб работи ли ?

••• HUAWEI P30 LITE •••
Цитирай
#40

Ами не знам, може би, но все пак трябва да му направя някакъв тест, защото като го включа в контакта си кягам да гледам телевизор и не го следя

@Slackwere12 опитай го, мисля че ще останеш доволен, какъвто съм аз в момента Smile
Цитирай
#41

От вчера съм го сложил и мога да кажа , че гадния лаг почти го няма , батерията се държи почти като при КК и бързото зареждане работи ..
Аз лично съм изключително доволен , благодаря братле , че сподели линка с нас имаш бира от мен Smile

••• HUAWEI P30 LITE •••
Цитирай
#42

(2016-02-12, 23:30:09)BackL написа:  Ами не знам, може би, но все пак трябва да му направя някакъв тест, защото като го включа в контакта си кягам да гледам телевизор и не го следя

@Slackwere12 опитай го, мисля че ще останеш доволен, какъвто съм аз в момента Smile

Ще го пробвам, в момента инсталирвам с058, като го направя ще пиша Smile

(2016-02-13, 08:17:01)nasko_1_2_ написа:  От вчера съм го сложил и мога да кажа , че гадния лаг почти го няма , батерията се държи почти като при КК и бързото зареждане работи ..
Аз лично съм изключително доволен , благодаря братле , че сподели линка с нас имаш бира от мен Smile

Само да попитам, бързото зареждане не е ли лошо за батерията, някъде четох че щом батерията започва да се зарежда по-бързо например за час от 20% до 100% значи се прецаква ?
Цитирай
#43

този кернел става ли и за китката? а някоя игра ако ми е изтеглена и инсталирана на SD картата, ако флашна S058 ще ми излезе ли в телефона, че е инсталирана или ще трябва да я инсталирам наново?
Цитирай
#44

(2016-02-13, 18:05:48)Stiliyan03 написа:  този кернел става ли и за китката? а някоя игра ако ми е изтеглена и инсталирана на SD картата, ако флашна S058 ще ми излезе ли в телефона, че е инсталирана или ще трябва да я инсталирам наново?

Този кернел е само за Lollipop 5.02 и 5.1.1 на киткат не работи, но ако искаш мога да ти дам кернел за киткат, някъде бях мернал в xda за стоков киткат. А за игрите, не няма да ги имаш, в телефона може да ти се е запазила само Data-та от играта. Но самата игра не мисля че ще я имаш.
Цитирай
#45

датата, тоест ако инсталирам пак игарата всичко ще се е запазило, нали? но дори и да са инсталирани на SD картата пак ли няма се е запазила?
Цитирай
#46

(2016-02-13, 18:23:35)Stiliyan03 написа:  датата, тоест ако инсталирам пак игарата всичко ще се е запазило, нали? но дори и да са инсталирани на SD картата пак ли няма се е запазила?

Ами мисля че няма да ти се е запазила, преди време бях инсталирал една игра в сд картата, след като смених версията, датата я имаше в сд картата но след като инсталирах отново играта, всичко беше отначало. Така че не ми се струва че ще ти е запазена. Освен ако не се опиташ да инсталираш направо от телефона, през OTA а не през компютъра. Но ако си със едносимовата версия няма как да инсталираш през OTA с058.

(2016-02-13, 08:17:01)nasko_1_2_ написа:  От вчера съм го сложил и мога да кажа , че гадния лаг почти го няма , батерията се държи почти като при КК и бързото зареждане работи ..
Аз лично съм изключително доволен , благодаря братле , че сподели линка с нас имаш бира от мен Smile

Здравей, nasko. Да те питам в Информация относно устройството, показва ли версията на кернела ? Защото на мене изобщо не ми изписва нищо че имам кернел ?
Цитирай
#47

какво всъщност е кернел?
Цитирай
#48

adb shell cat /proc/version  

За показване на версията.



Ето го за Киткат
http://forum.xda-developers.com/android/...1-t3253280
Цитирай
#49

Тази опция къде се пише ?
Цитирай
#50

В команд промт-а на адб.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)