Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кой къстъм ром ползвате.
#51

(2016-02-13, 19:02:07)reoprueB написа:  В команд промт-а на адб.

Мерси, а да те питам, понеже редактирах няколко настройки на кернела с програмата Kernel Adiutor и задължително ли е да се ресртира телефона за да се запазят настройките на кернела, понеже аз това го направих, но след рестарта настройките на кернела се върнаха на същите които си бяха а на на тези на които аз ги направих ?
Цитирай
Аксесоари
#52

(2016-02-13, 18:54:08)reoprueB написа:  Ето го за Киткат
http://forum.xda-developers.com/android/...1-t3253280

но този кернел не е ли стоков? ако го инсталирам по-добре ли ще започне да работи телефона ми?
Цитирай
#53

За Кернел едитора нищо не мога да ти кажа, не съм го ползвал до сега.
--------------------

Кернела е за стоков Киткат, за това пише [STOCK]. На теория по-добре ще работи, на практика не мога да ти кажа все още, тъкмо го флашнах и аз. Big Grin
Цитирай
#54

(2016-02-13, 19:19:06)reoprueB написа:  За Кернел едитора нищо не мога да ти кажа, не съм го ползвал до сега.
--------------------

Кернела е за  стоков Киткат, за това пише [STOCK]. На теория по-добре ще работи, на практика не мога да ти кажа все още, тъкмо го флашнах и аз.  Big Grin

Пиши после как се държи телефона :Smile и какви настройки си му барнал на кернела.
Цитирай
#55

и направи тест на AnTuTu Benchmark и кажи какъв е резултата
Цитирай
#56

(2016-02-13, 21:41:06)Stiliyan03 написа:  и направи тест на AnTuTu Benchmark и кажи какъв е резултата

Аз на лолипопа с058 с къстъм кернела, направих 39268 точки, в момента минах на с040 сложих къстъм кернела и тегля антуту и ще постна една снимка да видим колко ще е.
Цитирай
#57

Тъкмо това ще правя...
Една идея по-плавно работи, НО... няма клок нито на cpu-то нито на gpu-to... Не знам в тоя за Близалката дали е включена функция за овърклок.

ОТ Едитора пуснах единствено бързото зареждане. -.-

П.п  36397.... След повторен тест станаха 37231.
Цитирай
#58

(2016-02-13, 21:56:38)reoprueB написа:  Тъкмо това ще правя...
Една идея по-плавно работи, НО... няма клок нито на cpu-то нито на gpu-to... Не знам в тоя за Близалката дали е включена функция за овърклок.

ОТ Едитора пуснах единствено бързото зареждане. -.-

Не съм много сигурен но мисля че и на близалката нямаше овърклок, да не те излъжа все пак питай nasko или backL, а за бързото зареждане хич не ми хареса, добре зарежда бързо за 10-15 минути дигна 20% но после да не ти описвам зарядното как пареше... По-добре да ти се зареди за 3-4 часа отколкото за 1-2... Щом за 15 минути зарядното ми пареше толкова за 1 час да не говорим...

Ето колко точки ми изксра на с040 с 6-7 инсталирани приложения, с около 300 точки по малко от лолипопа. Но като цяло върви по-гладко от лолипопа, там с къстъм кернела се усещасе все още лаг, почти незабележим но се усещаше. Ако бутна някоя друга опция на кернела може и да докарам повече точки.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#59

Значи да ти отговоря на въпроса за запазване на настройките на карнел едитора, когато си настроиш нещата даваш тикчето apply on boot, след това НЕ трий никакъв кеш и нищо от папка разни, след това рестартираш и не би трябвало да нямаш проблем, поне аз по този начин нямах, има и друг чалъм, като си настроиш нещата влизаш в настройките на едитора и от там намираш тест, активираш го и си готов, сега да отговоря на въпроса за овърклока, има го на GPU-то от стоково 400 mhz е вдигнато на 465 mhz ,а на процесора нищо не му е клоквано, само са добавени най различни профили 
   
Цитирай
#60

(2016-02-13, 22:26:46)BackL написа:  Значи да ти отговоря на въпроса за запазване на настройките на карнел едитора, когато си настроиш нещата даваш тикчето apply on boot, след това НЕ трий никакъв кеш и нищо от папка разни, след това рестартираш и не би трябвало да нямаш проблем, поне аз по този начин нямах, има и друг чалъм, като си настроиш нещата влизаш в настройките на едитора и от там намираш тест, активираш го и си готов, сега да отговоря на въпроса за овърклока, има го на GPU-то от стоково 400 mhz е вдигнато на 465 mhz ,а на процесора нищо не му е клоквано, само са добавени най различни профили 

Ами направих същото, настройвам го, давам тикчето на apply on boot, после не съм трил кеш и т.н. Просто веднага след това излизам от програмата давам рестарт, после влизам и не са се запазели, пробвах и със теста, пише че всичко е ОК, но пак същата работа, затова минах отново на китката, с къстъм кернела който даде колегате @reoprueB, само да споменя, забелязах нещо като бъг можеби при къстъм кернела за стоковия с040, можеби от кернела но рам паммента ми се е увеличила с 20МБ не знайно как, дори не знам дали отчита правилно, но ми показва че се ползват 547 МБ а свободно 478, не знам дали е вярно, най вероятно е бъг. Но като чели китката с къстъм кернел просто върви много плавно. Щом цъкна някъде ведна се отваря, а при лолипопа се замисляше и башесе с около секунда докато отвори настройките или каквото и да е.
Цитирай
#61

(2016-02-12, 08:41:28)BackL написа:  Да разлика определено има, нямах крашове в игрите, а и като цяло вървят доста по гладко с къстъм карнела, общо взето мога да кажа, че са оправили бъгавата близалка, вече го няма оня гаден лаг... ,реагира много по адекватно, а дори не съм пробвал всички профили и функции идващи в карнела и да не забравя, има добавена функция за бързо зареждане  Sleepy

П.С. карнела може да бъде изтеглен от xda, за инсталацията, просто инсталирате flashify (задължителен руут), след това теглите карнела и влизате в папка downloads,  на самия телефон и от там кликате върху карнела, то ще ви изпише да ли да го отвори с флашифай  давате ок, след това ще ви излезе прозорец, който ви пита кое рековъри имате, давате съотвеното, след като флашне, ще ви даде да рестартирате или да инсталирате още, давате рестарт и сте готови, след това теглите програмата  karnel adiutor от гугъл плей и си настройвате по ваш избор
http://forum.xda-developers.com/android/...s-t3303455

забравих да напиша задължитено да си изтеглите 32 битория карнел, ако ще го инсталирате на стоковия лолипоп като мен, 64 битовия е за къстъм ромове

цитирам го за да излиза и на 3-тата страница.
откъде да истегля flashify?
Цитирай
#62

Не знам, на мен ми ги отваря нещата бързо и нямам проблеми с карнела на лолипопа, но все пак аз си играх с настройките и не мисля да пробвам на този етап китката с карнел.

@Stiliyan03 Директен линк към flashify
Цитирай
#63

(2016-02-13, 22:48:00)BackL написа:  Не знам, на мен ми ги отваря нещата бързо и нямам проблеми с карнела на лолипопа, но все пак аз си играх с настройките и не мисля да пробвам на този етап китката с карнел.

@Stiliyan03 Директен линк към flashify

Ами аз да ти кажа винаги съм бил по доволен с китката отколкото лолипопа. Като визия , и някакси ми е по удобно и подредено на китката.
Цитирай
#64

да точно, и аз съм така

добре инсталирах го, засега е добре, ще видим по-нататък
Цитирай
#65

Намерих един ром който е базиран на Vibe UI , ако някой му се занимава нека пробва и да пише как е изглежда читав - http://www.techolite.com/34932/lenovo-a6...m-rom.html
Цитирай
#66

Инсталирал съм подожен, но на vibe ui 2.5 и не беше лош, но по скоро си беше, като старото vibe ui, но с по модернизиран облик, а и нямаше бг език
Цитирай
#67

(2016-02-14, 11:24:56)BackL написа:  Инсталирал съм подожен, но на vibe ui 2.5 и не беше лош, но по скоро си беше, като старото vibe ui, но с по модернизиран облик, а и нямаше бг език

Да този го знам дето е базиран на vibe ui 2.5, този който споделих е по-нова версия на 2.5 този е базиран на vibe ui 2.9 поне така пише, като гледам на снимките не е лош, но аз ще си остана на китката за сега съм си доволен с къстъм кернела.
Цитирай
#68

Някой може ли да ми помогне да сложа и аз този Кернел в китката защото тази инсталация в сайта нищо не ми говори..
Цитирай
#69

След като го изтеглиш го слагаш в папката на АДБ. Аз за по-лесно го преименувах на kkernel.img

После в адб влизаш в буутлоудър-а и си правиш първо проба дали ще ти върви гладко. Т.е.   fastboot boot kkernel.img
Като се рестартира телефона и го видиш как работи и си решил да го флашнеш влизаш пак в буутлоудър-а и тоя път пишеш fastboot flash boot kkernel.img .

Обаче има проблем с радиото, като го пуснеш се ресва телефона. На 5-та или 6-та страница мисля има .zip със фикс и там е обяснено кой модул да смениш, за да работи и радиото.
Цитирай
#70

а нещо трябва ли да роотвам ?
Цитирай
#71

ще стане ли, ако пробвам да буутна къстъм ром, по същия начин с fastboot boot...?

(2016-02-14, 14:36:29)Lolplayer написа:  а нещо трябва ли да роотвам ?

да телефона ти трябва да е руутнат
Цитирай
#72

При мен стана и без руут.
Руутнах го след това, за да мога да сменя модула на радиото.
----

Ром едва ли ще можеш да подкараш.
Цитирай
#73

да и при мен мина без руут Smile antutu benchmark v6.0.1 score 31992
Цитирай
#74

аз го направих с flashify и ми трябваше руут, но не беше проблем, тъй като отдавна си имам руут
Цитирай
#75

само моя телефон ли прави под 32000 точки в AnTuTu Benchmark направих 3 теста
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)