Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кой къстъм ром ползвате.
#76

на мен нещо ми се беше бъгнало, когато пуснах първия тест телефона ми се рестартира, а когато пуснах втория на 3D-то ми се изключи екрана, с третия тест нямах проблем, но направи около 30 000 точки, пуснах четвърти тест и изкарах точките дето съм ги написал в подписа Big Grin Big Grin Big Grin
Цитирай
Аксесоари
#77

Аз само 1 тест съм правил и направи 39000. Със s040 съм, версията съшо има значение. Но да ви кажа за мене този тест нишо не означава. На лолипопа ми изкара над 39000 ама като чели китката ми върви по добре.
Цитирай
#78

ми да то и със стоковия кернел с лолипопа изкара с 2000 точки повече от китката, но китката върви по-добре. но това, че изкарах по-малко точки с къстъм кернела от теб и още един-двама колеги възможно ли е да се дължи на това, че имам 3 тежки игри на телефона? (real racing 3, fifa 15, need for speed most wanted)

имам един въпрос, за да не отварям нова тема пиша тук. в twrp recovery когато правя бекъп, какво да отбележа за да направи бекъп само на приложенията?
Цитирай
#79

Ами да ти кажа не съм много сигурен но може и да е от това че имаш повечко приложения и тежки игри и това също да влияе, а иначе за бекъпа, не мога да ти каза защото до сега не съм правил бекъп с TWRP само с CWM
Цитирай
#80
Thumbs Down 

(2016-02-14, 10:23:11)Slackwere12 написа:  Намерих един ром който е базиран на Vibe UI , ако някой му се занимава нека пробва и да пише как е изглежда читав - http://www.techolite.com/34932/lenovo-a6...m-rom.html

този ром преди малко го пробвах и хич не ми хареса. има само английски и китайски език и въпреки, че съм го направил на английски пак някои неща ми излизат на китайски, а и няма почти никакви приложения, даже и google play няма. сега си ресторнах бекъпа, който направих преди да инсталирам къстъм рома и тва е.
Цитирай
#81

(2016-02-14, 17:31:31)Stiliyan03 написа:  този ром преди малко го пробвах и хич не ми хареса. има само английски и китайски език и въпреки, че съм го направил на английски пак някои неща ми излизат на китайски, а и няма почти никакви приложения, даже и google play няма. сега си ресторнах бекъпа, който направих преди да инсталирам къстъм рома и тва е.

Аха мерси за инфото, а това за google play-a нормално, като не си инсталирал gapps.
Цитирай
#82

а да gapps-са го забравих Big Grin Big Grin

но едва ли защото съм забравил gapps-а

но едва ли защото съм забравил gapps-а
Цитирай
#83

Братлета, не знам при вас ама при мен батерията започна да пада супер бързо...

••• HUAWEI P30 LITE •••
Цитирай
#84

Този процес спрял(замразил) ли си го ? com.qualcomm.location.xt , ако не си, тегли от гоогле плей Link2SD и го замрази и виж как е. Аз да то кажа сложих къстъм кернела, но не усетих почти никаква разлика.. явно защото неможах да настроя кернела. И стоях няколко часа с кернела и лолипопа и минах на с040 с къстъм кернел. За което също не замирам кой знае каква разлика, освен че телефона се зарежда от 10 до 100 % за около 2 часа а преди се зареждаше за 3 часа. Но да ти кажа ей сега поиграх 10 минути на една игра с пуснат wifi и 5 % заминаха.

П.С Явно за този телефон още не е направен един читав ром който да се оправдае на очакванията на повечето хора във форума - без забивания и лаг , без бързо падаща батерия и т.н. Дано скоро Леново се усетят, няма как Леново да притежата Моторола, а моторола да има толкова добра поддръжка... А леново толкова скапана, просто нямам думи. Да се надяваме поне скоро да чуем една добра новина за нашия телефон.
Цитирай
#85

Аз не съм имал проблем с батерията, а не съм правил настройки на къстъм кернела.
Цитирай
#86

а какви са тези настройки на къстъм кернела?
Цитирай
#87

Ами всеки кернел си има разни опции, можеш да си го настроеш като изтеглиш от google play програмата kernel adiutor и от там настройваш
Цитирай
#88

тази програма крие ли рискове да си пре**а телефона ? Big Grin
Цитирай
#89

ами не, освен ако много обичаш да бъркаш из настройките, без да разбираш нищо, между другото излезе нова версия на карнела за лолипоп, пак за 32 бита, добавени са още няколко функции и прави малко повече точки на бенчмарк, а ето и снимка с конфигурацията, която аз използвам 

   
Цитирай
#90

@BackL може ли да ми покажеш твойте настройки в кернела защото почти не разбирам и ме е страх да бръникам
Цитирай
#91

(2016-02-15, 19:07:35)BackL написа:  ами не, освен ако много обичаш да бъркаш из настройките, без да разбираш нищо, между другото излезе нова версия на карнела за лолипоп, пак за 32 бита, добавени са още няколко функции и прави малко повече точки на бенчмарк, а ето и снимка с конфигурацията, която аз използвам 

Мене теста не ме интересува, и 100 000 да ми показва ако телефона не работи както трябва няма как да стане, да ти кажа когато бях с кернел и когато бях без него не намерих кой знае каква разлика.... Някой игри отново ми крашваха, в батерията също не намерих разлика, ако не бях спрял онзи процес за който говорех, можеби нямаше нищо да се промени. Явно ще се чака до новата версия дано да е скоро че ми писна от боклуци само..
Цитирай
#92

Здравейте! Гледам си правите тестове и аз реших да направя. Та ето го и резултатът. Със стоковият ром съм, не знам заслужава ли си да го връщам на киткат или да си остана на близалката? Понякога не се издържа лага и не е много неприятно.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#93

Аз близалката я махнах още около Нова година, че стана много тромава... Върнах се на Киткат, а от вчера съм и с къстъм кернел и е доста по-мазен като цяло. Big Grin
Цитирай
#94

Добре сега ще ви кажа какво да направите, тези които са си с със старата версия на карнела, първо да спрът всякакви настройки от карнела, тоест да деактивирате apply on boot, след това си флашнете карнела, по начина, по който бях описал в по предишна тема, след като се флашне и се рестартира телефона триете далвик кеша и кеша от рековърито, след това вече на чисто си слагате следните настроки, като не слагате нищо от старите, описани в предишния ми пост (освен бързото зареждане на батерията, което е по желание)
Governor: zzmoove
Hotplug: none (zzmoove has in-built hotplug)
GPU: Adreno Idler enable
I/O Sched: fiops read-ahead 1024 kB

и давате apply on boot (задължително след като първо сте въвели настройките, иначе няма да се запазват след рестарт) и сте готови, на теория би трябвало да вадите като моите точки в бенчмарк (това важи за стоковия лолипоп 32 бита, за 64 битовия важът все още настройките от предишния ми пост) ,ако някой реши да слага карнела на къстъм ром трябва да го флашне по малко по различен начин описан тук (важи и за 64 битовия)

П.С. При мен не съм забелязал да има рязко спадане на батерията, нямам никакви крашове на приложенията, държи се доста стабилно телефона, има някой друг лаг, чат пат, но се получава щом го натоваря с много неща, което е разбираемо...

ето и линк за 32 битовия карнел ето и линк за 64 битовия карнел
ето и линк за страницата на самия карнел в XDA и препоръчвам първо да прочетете там какво пише, защото аз съм написал каквото знам от там, но по сбито, в коментарите има много решения на проблеми, които може да откриете, Успех   Smile
Цитирай
#95

Здравей те,
току що си свалих антуту и това ми е резултата Angry 
Въпроса ми е защо 3D е неподдържан и възможноли е рама да дава само толкова точки?
Със стоковия ром съм kitkat 4.4.4 s040


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#96

(2016-02-16, 19:18:32)Koko__2002 написа:  Здравей те,
току що си свалих антуту и това ми е резултата Angry 
Въпроса ми е защо 3D е неподдържан и възможноли е рама да дава само толкова точки?
Със стоковия ром съм kitkat 4.4.4 s040

Направи нов тест ако отново ти изпише че 3D не се поддържа пробвай отново, това е бъг на програмата, и на мене ми е показвало nosupport но като направих отново тест се оправи.

(2016-02-16, 00:34:22)BackL написа:  Добре сега ще ви кажа какво да направите, тези които са си с със старата версия на карнела, първо да спрът всякакви настройки от карнела, тоест да деактивирате apply on boot, след това си флашнете карнела, по начина, по който бях описал в по предишна тема, след като се флашне и се рестартира телефона триете далвик кеша и кеша от рековърито, след това вече на чисто си слагате следните настроки, като не слагате нищо от старите, описани в предишния ми пост (освен бързото зареждане на батерията, което е по желание)

Добре, да те питам след като настроя кернела, и ако изтрия програмата Kernel Adiutor настройките ще си останат ли така както аз съм ги настроил или ще се върнат ?
Цитирай
#97

Направих 4 теста все така и на 5-тия вече се оправи


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#98

(2016-02-16, 19:38:33)Slackwere12 написа:  Направи нов тест ако отново ти изпише че 3D не се поддържа пробвай отново, това е бъг на програмата, и на мене ми е показвало nosupport но като направих отново тест се оправи.


Добре, да те питам след като настроя кернела, и ако изтрия програмата Kernel Adiutor настройките ще си останат ли така както аз съм ги настроил или ще се върнат ?
Няма да се запазят
Цитирай
#99

(2016-02-16, 23:54:34)BackL написа:  Няма да се запазят

Добре, а само с тази програмата Kernel Adiutor ли мога да си настроя кернела ? или има и други, понеже на мене ми иска като инсталирам Kernel Adiutor да инсталирам и някаква друга програма Busybox и ме дразни.
Цитирай

Има и други, но не ги помня, а за едитора, на мен не ми иска бусибокс за инсталация, директно ми се инсталира
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)