Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy S6, LG G4, HTC One M9, Xperia Z5 Compact, Nexus 5X
#1

Както предполагам знаете, Теленор пуснаха добри оферти и затова се пренасочих от средния към високия клас. Т.е. не пускам темата случайно.

Кажете си мнението. И трите модела са на промоция. Аз лично клоня към G4. Самсунгът е 64GB, но нямам много доверие на TouchWiz. M9 ми е непознат. Сега ще му погледна някое друго ревю, сложих го, защото съм много доволен от сегашното ми HTC.

Edit: Добавих и Xperia Z5 Compact, както и Nexus 5X. Big Grin
Цитирай
Аксесоари
#2

Като истински фен на НТС, логично е да избереш М9.
За момента нищо няма да вземеш. Ще пускаш теми до припадък, както миналия път.
Освен това, щом си позволяваш да даваш акъл, би следвало да не пускаш подобни теми

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#3

Като прочетох автора на новата тема и ме изби на смях... Колега, взимай G4 и си отдъхни най-после, че  твойто търсене стана историческо.
Цитирай
#4

G4 не се чупи като G3, нито пък има жълти петна. За сметка на това може да умре ей така от веднъж.
Не си го причинявай.
Взимай Nexus 5x ако ти стигат 16 GB. На мен лично не ми стигат и ако G3 не върви супер гладко с Marshmallow бих отнесъл G4.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#5

Зависи за кво ще се ползва телефона но... ако камерата ти е Основният (!) приоритет - S6/ G4.
За всичко останало - 5х. На него камерата не му е никак лоша, просто на самсунга и лъжито е по-добра.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#6

Клоня най-много към G4 и 5X. Снощи гледах доста ревюта и си направих извод, че камерата на G4 е буквално в топ 3, може би. Но сега пък гледам още ревюта и в някои ситуации 5X го бие - при камерата, имам предвид. Но камерата не ми е много важна.

Процесорите им са абсолютно еднакви, само RAM-паметта е в полза на G4.

Минусът на G4 е, че няма чист Андроид и няма да получава ъдейтите, които ще получава другият. Също така няма fingerprint seonsor.

Минусите на 5X: само 16GB, несменяема батерия, цветът не ми харесва - в Теленор има само черния.

Приоритет са ми:

- Бърза работа
- Батерия
- Звук

Май логичният избор е 5X, но не знам защо G4 ми изглежда, че си заслужава повече парите. Смисъл - единият е някакъв компромисен модел Nexus (на 6P), а пък G4 е флагмън на високо ниво.
Цитирай
#7

И нексуса не е хич лош вариант. Наистина чистият андроид е голямо предимство и ъпдейтите са нещо ценно, но все пак G4 си е флагман - прецени ти на кое повече държиш.
Цитирай
#8

(2016-02-01, 20:39:16)Optimism написа:  Клоня най-много към G4 и 5X. Снощи гледах доста ревюта и си направих извод, че камерата на G4 е буквално в топ 3, може би. Но сега пък гледам още ревюта и в някои ситуации 5X го бие - при камерата, имам предвид. Но камерата не ми е много важна.

Процесорите им са абсолютно еднакви, само RAM-паметта е в полза на G4.

Минусът на G4 е, че няма чист Андроид и няма да получава ъдейтите, които ще получава другият. Също така няма fingerprint seonsor.

Минусите на 5X: само 16GB, несменяема батерия, цветът не ми харесва - в Теленор има само черния.

Приоритет са ми:

- Бърза работа
- Батерия
- Звук

Май логичният избор е 5X, но не знам защо G4 ми изглежда, че си заслужава повече парите. Смисъл - единият е някакъв компромисен модел Nexus (на 6P), а пък G4 е флагмън на високо ниво.

Ако бързата работа ти е топ приоритет нямаш друг вариант освен 5х. Да, телефона определено се чувства като компромис (липса на стерео говорители, 2 гиги рам и т.н.) но това далеч не го прави лошо устройство - напротив, супер добра джаджа е. 
Може би ако сравняваш цена/възможност G4 ти е по-добрия вариант. За по-малко пари получваш няколко добри благинки. 
Отиди в някой магазин и си прецени сам. Тук всеки ще ти даде различно мнение. Въпреки това съм за нексуса с две ръце и два крака.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#9

ЛГ Г4 в никакъв случай не е по-бавен от 5Х, предимствата на нексуса са само чистия андроид и един повече голям ъпдейт на андроида, нищо повече.
Цитирай
#10

Може да намина до Теленор. Но последно като разглеждах, Nexus 5X го нямаха изложен май. А мисля, че и G4 го няма. Ще ги питам дали ги имат като бройки, да извадят по един да ги погледна.

Ако реша, че не си струват, ще си взема One Mini 2 и готово - компактна работа. Доволен съм от HTC.
Цитирай
#11

5х го има по моловете в технотата (без тоя на стамболийски). Там можеш да го разцъкаш.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#12

От Кюстендил съм. Няма нито мол, нито Техномаркет, а Технополис (ако приемем, че там ги има) е на километри и трябва да ида с кола, хах. Big Grin

Чудя се дали си струва да взема, който и да е от двата (G4/5X), след като след 2г. ще са антики, когато съм ги изплатил. А и като гледам колко често сменям телефоните, ще взема да продам и следващия, а още ще го плащам.

Може да поставя въпроса така: Кой телефон да избера, с който е по-вероятно да изкарам 2г. ?
Цитирай
#13

Абстрахирам се от факта, че най-вероятно след 2 дена ще направиш нова тема със запитване за съвсем други модели телефони и безкрайното обмисляне за купуване на нов смартфон ще продължи.
2 години можеш да изкараш с всеки от изброените телефони.
Просто вземи този който ще ти доставя най-голямо удоволствие при ползването и ти харесва най-много като дизайн. Щом си фен на HTC, то логичният избор е M9. Отговоря на всички твои изисквания.
Между G4 и 5X бих избрал G4 въпреки, че UI на LG ме отвращава. Просто за парите си предлага повече което според мен автоматично го превръща в по-уместната покупка. 5X реално ти предлага един чист Андроид и един сензор за пръстов отпечатък и плюсовете май свършиха до тук.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#14

G4 вземай и заключвай темата.
Цитирай
#15

Ако G4 беше с по-изпипан UI, щеше да е по-лесен изборът. Давайте още мнения.
Цитирай
#16

Какво толкова не му харесвате на UI на ЛГ?
Цитирай
#17

Значи в такъв случай препоръчвам нокиа 3315 изкара ме доста години,както и този,на който я продадох....това е твоят телефон.
Цитирай
#18

Най-простото - отиваш в магазина, избираш си 10 телефона, казваш да ти ги извадят от витрината, играеш си с тях, тестваш ги и си избираш перфектния телефон за теб! Wink

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#19

Някой с G4 или 5X да си каже мнението за моделите?
Цитирай
#20

(2016-02-02, 11:08:41)metallica_333 написа:  Какво толкова не му харесвате на UI  на ЛГ?

Е кое да му харесваме? Само като видиш иконката за камерата, която прилича на пералня и ти става ясно с какъв UI си имаш работа...

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#21

Моля те, взимай G4 и живей спокойно.
Цитирай
#22

@smiley, LG UI отдавна поддържа теми и пакети с икони. Избираш си икони или тема от Play Store, инсталираш и сменяш. Освен това може да се замени и всяка една икона по отделно. Най-важното е, че LG UI върви гладко при G4, а вече и при G3, за разлика от TW на Samsung. лично аз друг лаунчер освен LG UI не съм слагал от андроид 4.0 насам.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#23

Знам, казах го като пример, за да не изреждам всичко което не е наред с интерфейса на корейците.
Относно тъчуиза... всичко върви по-мазно от него. Не ме изненадваш особено.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)