Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

User Experience - Как да, замразя, изтрия и др.???
#1

Здравейте, всяка сутрин ми се появява съобщене от SuperSu-то за даване на руут права ( бос съм с руутващите термини и общо взето с всичко останало ) за User Experience. След като се поразрових из нета за него, се оказва че е шпионско приложение, което праща към сървърите на Леново информация за : datatime tag, OS details, screen resolution, IMEI number, your localization (GPS), and more.... And drain batery hard ( and never shown in energy stats). Изброеното съм цетирал от форум на леново, ето и линк към темата : 

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Andr...-p/1779871

Искам да премахна, спра, замарзя или каквото и да е там, да може да го утрепе тоя гад, но незнам как и с какво, телефона ми е едносимов, крафт 25 и е руутнат, само руутнат без повече екстри! Моля, дайте съвет как!
Цитирай
Аксесоари
#2

Опитай с тази програма да замразиш това приложение, модул ли е не знам какво е - https://play.google.com/store/apps/detai...k2SD&hl=en
Или се опитай с тази програма направо да го премахнеш - https://play.google.com/store/apps/detai...mapp&hl=en
Цитирай
#3

Благодаря ти, замразих ги пък да видим!
А да знаеш или някой друг, кои модули, системни приложения или какво се водят, са ненуждни и могат безопасно да се замразят или премахнат.
Цитирай
#4

С киткат или със Лолипоп си ?
Цитирай
#5

С киткат
Цитирай
#6

Ако искаш можеш да спреш com.qualcomm.fastdormancy някой беше казал че този модул точи батерия и аз го бях спирал като бях на китката. иначе други няма на китката,
Цитирай
#7

Ok, много ти благодаря
Цитирай
#8

Може да спреш и Lenovo ID

                    Xiaomi redmi note 10 pro 128gb + 8gb ram



Цитирай
#9

Спирам! Smile
Цитирай
#10

Много могат да се спрат, дай списък на системните приложения.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#11

(2016-02-03, 07:44:13)Ивайло69 написа:  Много могат да се спрат, дай списък на системните приложения.

Ето списъка на системните на близалката
1.Архивиране и възстановяване
2.Балончета
3.Видео
4.Динамични тапети на Андроид
5.Звукозаписвач
6.Излъчване на фази
7.Изтегляния
8.Имейл
9.Календар
10.Калкулатор
11.Камера
12.Карти
13.Клавиатура Google
14.Клетърчни излъчвания
15.Монитор Данни
16.Мрежови Помощник
17.Музика
18.Предупреждение Батерия
19.Приложението Google
20.Програма избор динамичен тапет
21.Системен ПИ
22.Системен ъпгреид
23.Системно от АНдроид
24.Скриинсейвъри със снимки
25.Тапети с музикални визуализации
26.Управление на разрешения
27.Ускоряване
28.Услуги на Exchange
29.Файлове
30.Фенерче
31.Черна Дупка
32.Android System view
33.Ant Hal Service
34.Backup Agent
35.Carrier Configure
36.Content Adaptive Backlight Settings
37.Dolby
38.Download manager
39.Drm
40.Dual Light
41.Engineering mode
42.EngineerTool
43.Fm radio
44.Gmail
45.Google text-to speech engine
46.Lenovo Companion
47.Lenovo ID
48.MusicFX
49.SVI Settings
50.WFD Service
Има и още 40-50 модула които не съм ги писал...
И имам един модул който ми е пуснат казва се com.qualcomm.qcrilmsgtunn. той за какво служи и от кое приложение е пуснато, защото пише че тази услуга е пусната от приложението си.
Цитирай
#12

Мен ме интересуват работещите приложения (киткат):
1. Услуга на устройството - com.lenovo.lsf.device - стартира - push service;

2. com.qualcomm.qcrilmsgtunell - стартира - qcrilmsgtunnellservice - това май отговаря за съобщенията, но не съм сигурен!

3. com.android.smspush - това съм го спрял и тел. няма проблем. спрях го, защото от време на време го засичам като стартиращо, написал съм го за инфо. дали е от по-важните или в случая, щом бачка без него тела , значи няма проблем
Цитирай
#13

1,2,4,6,22,24,25,27,28,31,34,46,47 тези могат спокойно да се замразят, има и други като клавиатурата например ако ползваш друга, файловия менаджер и т.н.
И това е едната папка, в другата също има, които задължително трябва да се замразят.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#14

(2016-02-03, 12:08:15)Ивайло69 написа:  1,2,4,6,22,24,25,27,28,31,34,46,47 тези могат спокойно да се замразят, има и други като клавиатурата например ако ползваш друга, файловия менаджер и т.н.
И това е едната папка, в другата също има, които задължително трябва да се замразят.

В коя друга папка ?
Цитирай
#15

Едната е system/app и system/priv-app

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#16

Хммм... странното е че и на мене ми се появи сега този User experience, какво е по-добре да направя да го замразя или да го изтрия направо. Със С040 съм
Цитирай
#17

При мен, замразен не се появява вече! И на мен ми е интересно, дали е по удачно да се изтрие!
Цитирай
#18

Аз го изтрих, не намирам разлика в телефона.
Цитирай
#19

Някои приложения след като се изтрият телефона ще работи, но ако се наложи ресет след това може да има проблем, ще стига до логото и няма да пали - така, че трябва да има подсигуряване като пълен бекъп например.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#20

Да но това приложение мисля че няма да ми прави проблем. Защото преди това го нямах появи се вчера вечерта.
Цитирай
#21

Просто предупреждавам за системните приложения, нямам в предвид някое конкретно, защото за всеки телефон и ром си е различно.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)