Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei U8950-1 махане на диод
#1

Привет! Имам въпросния телефон и диода за батерията постоянно свети, което не мисля че е нормално и батерията ми пада за под 12 часа. Мисля че трябва да свети докато се зарежда или когато е пред падане. Въпроса ми е дали мога да разпоя евентуално диода без последици за телефона като цяло. Той се намира на една пластинка до сензора. Има и нещо общо с слушалката защото като махна цялата платчица слушалката не работи. Под тази платка има някаква метална пластинка и може би правят контакт и без платката няма слушалка. Ако може да ми кажете дали може и да се отреже часта от платката с диода евентуално. Целата ми е да се отърва от диода. Ако няма друг вариант бих се разделил и с целия сензор, стига да не дефектира прекалено много телефона. Прилагам снимки.
 

снимки - СНИМКИ
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей, сервизните специалисти да кажат. Успех с ремонта. Ако питаш мен, занеси телефона в сервиз, за да му направят пълна диагностика. Може да е друга причината, поради която свети диода. А самия диод си е най-обикновена енергоспестяваща ламба. Тъпа джаджа, която като получи електричество свети. А за да свети когато не трябва, има някаква причина.
Телефонът гаранционен ли е?

Smsung Galaxy S Plus GT-I9001; Xiaomi RedMi Note 2 Prime
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)