Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Четири месеца след появата си, Marshmallow е на 1.2% от всички Android устрой?
#1

[Изображение: p9S3v68.jpg]

Google разкри, че Marshmallow вече e инсталиран над 1% от всички Android устройства по света. По-точно 1.2% от всички Android устройства са с Android 6.0.

Линк към цялата статия -->


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
Аксесоари
#2

Жалка статистика. Това 1.2% е доста нищожно. То е ясно, че има доста бюджетни Андроид устройства с много слаб хардуер, но все пак... 1.2% е много зле.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#3

Ами нормално, те винаги се бавят с ъпдейти, но е важен крайния резултат, ще видим в края на годината колко ще са процентите. Защото като гледам доста се оплакват от това че изобщо няма да получат тази версия, а телефоните им са достатъчно силни за този андроид. Моя телефон Lenovo a6000 е на 1 година и 1 месец и няма информация дали ще получи android marshmallow, не знам дали е достатъчно силен, но не ми и пука толкова дали ще го получа. Както казах важното е на края да видим колко ще са процентите.
Цитирай
#4

Накрая на годината трябва да има Андроид 7. Така че дали са 5% или 50 е все тая. Ъпдейтите съкс яко при Андроид. Има много телефони които са достатъчно мощни за да го подкарат безпроблемно. Като G2 или S4 да кажем. Но тe ще си останат с 5.0.*. А за това кой телефон може да го подкара - че то HTC HD2 има порт на Андроид 6. Вече как движи е друго нещо. Важното е че има Smile Оправдания като на Samsung че юзер експириънса нямало да бъде добър сме ги слушали достатъчно.....
Цитирай
#5

Какво да му гледаме на крайният резултат. Ако процентите се увеличат по 1 на всеки месец,резултата ще е 10-11% в края на годинита. А то в края на 2016 трябва да се рязпространява Андроид N. Процента на устройствата е твърде малък. Трябва по широкообхаватно да се разпространяват ъпдейтите. Тук и производителите имат важна роля за ъпдетите.
Все си мисля, че има начин флагманите да се поддържат дори повече от 24 месеца. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#6

Идеята е Гугъл да затегнат контрола стабилно. 
На производителите им е по-изгодно да не ъпдейтват дълго устройствата си и да продават новите. Нищо няма да се промени ако Гугъл не ги принуди.

Може би виждат, че няма да успеят с контрола в/у другите компании и се приготвят за това: 
Цитат:Google планира да превърне марката Nexus във флагманска серия, подобна на iPhone, и поради това компанията търси максимален контрол върху продукцията, ограничавайки доколкото е възможно ролята на хардуерните партньори.

Това твърди The Information, позовавайки се на свой източник, според който изпълнителният директор на Google Сундар Пичай планира да упражни повече контрол върху серията смартфони, докато партньорите-производители бъдат сведени само до ролята на доставчици на компоненти. Съгласно новите планове, целият дизайн на бъдещите телефони ще бъде извършван изцяло от Google.

В резултат, всички нови Nexus устройства ще бъдат брандирани и рекламирани само като продукти на Google и ще се стремят да вземат максимално висок дял от Android пазара. За да бъде постигнато това, интернет гигантът ще задели по-голям бюджет. 

Към момента компанията се отнася към Nexus моделите, изработени от партньори като HTC, Motorola, LG, Samsung и Huawei, като прототипи за възможностите на най-новите версии на Android.

Причината зад тази промяна е желанието на Google да се пребори за по-голям дял от пазара на високобюджетни телефони, където по принцип доминира Apple.

kaldata.com

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#7

(2016-02-03, 17:24:10)tda написа:  Какво да му гледаме на крайният резултат. Ако процентите се увеличат по 1 на всеки месец,резултата ще е 10-11% в края на годинита. А то в края на 2016 трябва да се рязпространява Андроид N. Процента на устройствата е твърде малък. Трябва по широкообхаватно да се разпространяват ъпдейтите.  Тук и производителите имат важна роля за ъпдетите.
Все си мисля, че има начин флагманите да се поддържат дори повече от 24 месеца. Smile

Да прав си, но до някъде, никъде не е казано че процентите ще се увеличат по 1 на месец, ако повечето производители са предназначили за техните телефони да им пратят новият ъпдейт през месеците Април/Май , това може да увеличи процентите много повече от 1. Както каза производителя играе голяма и важна роля, всичко зависи от тях кога ще пуснат на телефоните им ъпдейтите, може рязко да се увеличат ъпдейтите през следващите 2-3 месеца и това да увеличи с доста процентите.
Цитирай
#8

какво означава, че ще превърнат Nexus във ''флагманска'' серия?
Цитирай
#9

Тази статистика показва 2 неща. Първо пренасищането, за което говорим. Не гледайте Андроид 6. Вижте кой е най-разпространен. Това е Кит-Кат. Защото масата потребители си ползват още телефоните от преди 3 години, които им вършат работа.
Освен това, тук сме Андроид форум. Масовият потребител изобщо не му пука за ъпдейти ако всичко му работи. А и никой не задължава производителя да ти ъпдейтва телефона n на брой пъти.
Цитирай
#10

Според мен ъпдейт към най-новата операционна система, била тя каквато и дае, се пуска на по-перспективните телефони. Незнам дали бях разбран правилно. Т.е ти ако си производител, би ли си губил времето и средствата оптимизирайки операционна система за някакъв  вече посредствен телефон. Поне така разсъждавам аз
Цитирай
#11

Цялата работа си е,защото всеки иска "по-новото".Производителите го знаят това,и естествено всичко е умишлено.Не е кой знае каква философия да пуснеш ъпдейт за посредствени телефони,прави се със цел.Е погледни Моторола Мото Г2 от 2014-та,как ще получи ъпдейта до 6.0,а той струва само 250 лв. вече чисто нов.Верно,че Андроид не е силно модифициран при него,но все пак си е работа да се пусне за модела.Така че,всичко е заради пазара,а той наистина е пренаситен от Андроид устройства.Моторола е един от брандовете,където последните 3 години държат на ъпдейтите за техните модели.Да речем Самсунг,никога няма да си направят труда да ъпдейтнат една A3-ка,че и А5-ца да речем до 6.0,разбира се това е съпроводено със пускането на новата А3-ка и А5-ца от 2016.Голяма простотия..Още по-хубаво беше,когато Моторола беше към Google,но уви,стават такива работи.След Нексус,това са телефоните,които се ъпдейтват почти веднага от новата ОС на Google,благодарение на ръководителя им David Schuster,който очевадно се старае да даде на хората закупили си Моторола,това,което най-много искат-а именно ъпдейтите и по-добрата сигурност.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#12

За мен, Моторола имат най - добрата политика. Почти немодифициран Андроид = бърз и оптимизиран . И някои полезни допълнителни функции. Това трябва да е политиката на всеки производител, а не да се чудят как да оцапат нещата, уж за да се отличат Samsung, LG и компания. Финалния резултат е, че се отличават с TW, който хем е по - грозен от чистия Андроид, хем вече 5 месеца след излизането на 6.0 няма ъпдейти за флагманите.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#13

Подкрепям колегата над мен!
Като добавка, политиката трябва да е примерно с най-много 3-4 модела на година (нисък, среден, висок, премиум) , които да са изпипани от към качество на материали и сглобка, и да се поддържат поне 2 години като операционна система.
Цитирай
#14

@vesoisthebest, за съжаление си прав и не си прав едновременно. Наистина пускат ъпдейтите за някои телефони много бързо (като за твоя Мото Х 2014), но Moto X Play, за който гледам си се замислил, все още не е получил официално 6.0 в Европа. Откакто ги придобиха Леново, не са така бързи, както когато бяха A Google company. Но в сравнение с другите производители са по-добре, не отричам. Затова и съм с техен телефон, всъщност.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#15

Явно е така наистина,нямах представа,че точно X play,няма официално в Европа 6-цата.Имам добри спомени със първия Moto X от 2013-та.Леко ме е яд,че точно Леново се докопаха до Моторола..Явно както казваш,са почнали да им бавят ъпдейтите,а те наистина държаха да ги пуснат възможно най-бързо.Очаквам да видя новите телефони Lenovo Moto,като искам да кажа,че само от името ми се повдига като го видя или чуя.Дано телефоните да са добри,защото до колкото разбрах,ще бъдат под цялото мобилно ръководство на Моторола.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#16

Идиотското поведение на компании като Samsung вероятно ще доведе до следното:

   

Това ще случи според Richard Windsor, анализатор в Edison Investment Research.
Не,че е лошо... Напротив, прекалено хубаво е за да истина.... Smile
Цитирай
#17

Време е, нека производителите да останат в играта на ниво хардуер и дизайн, а Google да си поемат контрола върху софтуера. Така ще бъде по-добре за всички може би.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#18

Не виждам как ще стане. Тогава всички устройства ще се обезличат. Нещо, което едва ли ще допуснат производителите. А те не са по-малко важни за Гугъл, отколкото той за тях.
Цитирай
#19

Има някаква логика ако Google искат да постигнат успех като Apple. Масовите клиенти на бягат от Android точно заради бавните актуализации, които не са по вина на Google, а на техните партньори. Това, което на мен ми прави впечатление е, че производители като Samsung и Motorola започнаха постепенно да си пренасят приложенията в Google Play, което донякъде довежда на мисълта, че е възможно Google да вземата в свои ръце актуализациите на firmware и сигурност.

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=81580
Цитирай
#20

Гугъл си имат Нексус. Няма как според мен да поддържат по този начин още 900 модела телефони, а и безмислено.
Цитирай
#21

То и от 900 модела няма полза, но ги има.... :Smile
Гугъл правят това и заради ъпдейтите касаещи  сигурността.... Сега, заради хардуерни ограничение, огромен брой устройства не могат да бъдат ъпдейтнати. В тази връзка, са променили и условията при сертифициране на самите устройства.....Вече те ще трябва да отговарят на определени изисквания от към хардуер. 
Аз съм "ЗА" подобно нещо и съм сигурен, че никой няма да бъде ощетен по никакъв начин..... А и Пичай ще трябва по някакъв начин да оправдае възнаграждението от $190млн на година, което прибира от Google...... Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)