Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

20% повече батерия за потребителите на Android OS, чрез премахване на ед
#1

 [Изображение: XZ32cTf.png]

Ако притежавате Android устройство може да подобрите живота на батерията до 20%, чрез деинсталиране на приложението Facebook.

Линк към цялата статия -->


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
Аксесоари
#2

Big Grin Хм, де да беше само той, който го е забелязал...

Помниш ли диалога ни в темата за колко е студен 810 процесора? Малко Офф излезе, но за мен резултата беше видим!
Аз лично не ползвам Фейсбук, и не знам как се отразява смяната на програмата върху целия юзър експириънс, но ако не се губи нищо, не пречи колеги да пробвате.

(2016-01-31, 22:07:09)tda написа:  @MUFC много се радвам за теб, че семейството ти е щастливо с ФБ лайт (за мен това е за тези, които нямат достатъчно трафик или са с много стари модели телефони), но аз не искам да ползвам това приложение на телефон за 1000+ лева. Въпрос на гледна точка е Smile .

(2016-01-31, 22:31:31)MUFC написа:  Прав си! Жената го ползва на S3 Neo, сина на ASUS Memooad 7. Аз в къщи, за 1000 лв оборудвам всички. Въпрос на гледна точка е. :-)
Но наистина, двете приложения са еднакви. А аз сложих малкия не заради тежестта и обема, а заради нехабенето на батерия...(скоростта дойде бонус)
Спирам с off-а!
Цитирай
#3

Аз пак си ползвам приложението, защото ми трябва. Статията съм я написал за тези, които искат повече батерия, както и за тези с по-старите устройства.
Сигурен съм, че ще има потребители, които ще се възползват от написаното, докато разработчиците на приложението не го направят добре оптимизирано. Smile
На мен ми е малко неудобно да го ползвам през браузър, но имам колеги които само така го ползват. Зависи на кой какво му е приотетно Smile
Лошото е че пак стигаме до момента на софтуерна оптимизация. Тази статия говори за лошото оптимизиране на приложението.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#4

Днес щерката ми показа как забива G2-ката на Фейсбук и се оправя само с излизане и изчистване от рама това с последната версия от Плей, върнах по стара версия и за сега е ок.
Извод с всяка версия по нова стават по зле.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#5

Колега dp4u4umi6ev може ли да кажеш коя версия сложи,че след последното обновяване фейса стана просто отврат?Ако е по-лесно направо APK-то може да метнеш.
Цитирай
#6

За съжаление не само с фейсбук. Снощи ъпдейтнах Hangouts и днес за 6-7 часа ми изяде 7% батерия без да съм го отварял изобщо.
Отделно, че ползвам по-стара версия на месинджър, че най-новата ядеше по 2% на час.

Тези ползвам аз и нямам проблеми.

Facebook 61.0.0.15.69

Messenger 54.0.0.11.74


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#7

И аз ползвам 11.74 на messenger и уж не точи, като новата версия, ама са си бози тези приложения. Говори се , Гугъл искат да ги махнат от гугъл плей защото не отговарят на изискванията.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#8

Именно. Да ги махнат та да може разработчиците да ги направят читави. Май няма друг начин.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#9

Добре де, защо не ползвате лайт версията? Тя работи добре. Само не ми скачайте с лафа, че на телефон за 1000 лв. не се слага лайт. Тая суета ще ви погуби - смешен е довода.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#10

@emski_vas защото не ме кефи интерфейса. Това май е достатъчно. За тези, които не ползват често ФБ, може и да върши работа.
Освен това за какво са ни ядрата, за да може едно приложение да ти смачка батерията, понеже Гугъл не искат да им дадат зор!?
Оптимизацията ще го излекува, а не да търсим алтернативи на едно от най-популярните приложения в смартфон. Ето това е смешно. Smile
Приложението ФБ е масово ползвано и то трябва да върви добре на смартфоните.
И точно така за тези които пестят трафик или им лагва приложението на стария телефон може да ползват лайт версията...даже може и мега лайт версията да ползват.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#11

Аз, докато го нямаше лайта просто не го ползвах, понеже за мен не работи. Обаче аз не съм фен на фейса и рядко влизам. Сега с лайта е ОК понеже работи, не тормози телефона и има вграден месинджър. Ама щом не ви кефи си е ваша работа.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#12

(2016-02-04, 20:01:16)tda написа:  @emski_vas защото не ме кефи интерфейса. Това май е достатъчно. За тези, които не ползват често ФБ, може и да върши работа.
Освен това за какво са ни ядрата, за да може едно приложение да ти смачка батерията, понеже Гугъл не искат да им дадат зор!?
Оптимизацията ще го излекува, а не да търсим алтернативи на едно от най-популярните приложения в смартфон. Ето това е смешно. Smile
Приложението ФБ е масово ползвано и то трябва да върви добре на смартфоните.
И точно така за тези които пестят трафик или им лагва приложението на стария телефон може да ползват лайт версията...даже може и мега лайт версията да ползват.

Точно така. Не може едно от най - ползваните приложения да е боклук. Ама Гугъл отдавна трябваше да станат доста по - строги в контрола на приложенията. Самата ОС вече е на много високо ниво, обаче какво от това, като някое калпаво приложение или ти смазва батерията, или не върви както трябва.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#13

Така от няколко дена съм с Лайт на С2-ката (доста преди да излезе тази статия), на това телефонче е немислимо да слагам нормалния фейс. Освен, че лайт работи по леко други разлики не виждам, нито като по дълъг живот на батерията, нито като повече свободна рам.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#14

Само при мен ли няма проблем със messenger-a? Big Grin Ползвам си Lite версията на facebook + Messenger-a и досега не съм имал проблеми на нито един телефон Smile Колкото до интерфейса....бе в някои отношения Lite ми е по-"симпатичен"...
@vargala81, при тези версии които ползваш в момента, ядене от страна на facebook има ли или просто не е толкова много?

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#15

От последното зареждане, което беше преди 11 часа и 30 мин когато проверих, бяха изяли по 2% и фейсбук и месинджър. А с най-новата версия на месинджър ми излизаше съобщение в Smart Notice, че месинджър лапа по 2% на час
[Изображение: Screenshot_2016-01-28-12-21-01dvNcIxJ_thumb.png]
По-рано ми излизаше и фейсбук (не помня коя версия беше), че лапа по 3% на час
[Изображение: Screenshot_2016-01-19-11-10-45pnkMxGy_thumb.png]


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#16

Само аз ли нямам проблем с въпросните приложения? Вярно е, че не съм от най-активните потребители на фейса, но до сега не съм имал "батери дрейн" нито от него нито от месинджъра.
Цитирай
#17

Не си само ти. И аз нямам проблеми с фейса.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#18

Аз също нямам проблеми с нито едно от приложенията, а те са главните приложения който ползвам.

Samsung Galaxy S7
Цитирай
#19

Има скин за фейсбук-метал който е много добър. Аз отдавна не ползвам официалния ап на фейсбук. Който иска да пробва метал.
Цитирай
#20

По принцип на флагмани и по нови телефони не трябва да правят проблеми въпросните приложения. Просто в настройките, батерия, след екран като консумация се нарежда фейсбук. Това е
Цитирай
#21

Е то няма крашове и дертове със самите приложения. Проблема е че са доста неенергоефективни. Трябва да се доизпипат- оптимизират.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#22

^ Точно това е главния проблем. Приложенията на Фейсбук са с много малко бъгове, които не пречат на работата с тях. Просто точат твърде много ресурс от батерията за това, което вършат. Непрестанна синхронизация, ала-бала... Дори с изключени известия и т.н., пак Фейсбук апликациите черпят ненужно много от батерията, която е един от основните проблеми в днешните смартфони и всеки един час повече екран си е кирия. Почти непрестанни ъпдейти (скоро, общо приложенията на Фейсбук ще заемат повече място от GTA), десетки версии и в общи линии промяна никаква.
Цитирай
#23

Явно работите във фейсбук.

Жената го използва през браузъра, приложения за щяло и нещяло не теглим в нашето семейство. Щом може през браузъра - през браузъра, по-бързо, по-ефективно, винаги работещо. : )

Аз не използвам посочените месинджъри. Като имам свободно време отварям да прочета някоя книга и батерията на телефона се пести доста по този начин. : )
Цитирай
#24

И аз забелязвам постоянно обновяване и никакъв смисъл-нито разхода на енергия да е станал по-нисък, нито приложенията да са станали по-бързи. Аз отдавна ползвам само стар messenger 2012 ако не се лъжа (или 2013, от първите които имат гласов разговор, но не видео, каквото и не ползвам) и фейса през браузъра. Сайта с нищо не е по-зле от приложението. И тъкмо няма да се тормози със смотаните известия-стигат ми известията на msgr , че ми пише някой.
Цитирай
#25

Никакъв проблем не ми прави. Не съм забелязал да харчи голямо количество от батерията докато не се използва приложението. Използвам Samsung Galaxy S5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)