Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Ascend Y300 - Firmware не се инсталира?!
#1
Question 

Здравейте, имам следния проблем и се нуждая от вашата помощ. Та намерих си  Firmware B209 /Y300-0100 V100R001C00B209_Firmware_West European_Channel-Others_Android 4.1_EMUI 1.0_05011KYP/. Пробвах десетки пъти да го инсталирам през SD картата, но не става и това си е. Само да добавя, че както на повечето телефони bootloader е фабрично заключен, но дори и в този форум има много мнения, как са си инсталирали  Firmware при заключен bootloader. Това ли е проблема в заключен bootloader или е някакъв друг. Прилагам и снимка след провала на инсталацията:[img][Изображение: 8617227.jpg][/img]

  Моля, дайте съвет какво да правя, да се мъча да отключвам  bootloader или във  Firmware проблема?
Цитирай
Аксесоари
#2

Ехо, никой ли няма отговор или предположение на моето питане?
Цитирай
#3

В момента с каква версия на софтуера си: Настройки>Всичко за телефона>Номер на версията?

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#4

(2016-02-08, 21:17:20)georgyan написа:  В момента с каква версия на софтуера си: Настройки>Всичко за телефона>Номер на версията?

Съжалявам за късния отговор, но бях изгубил надежда, че някой ще ми помогне в тоя форум.

Отключих bootloader с помощта на хората от страницата на HUAWEI във фацебук, за което съм им много благодарен, че ми дадоха 16 цифрения код. След това пък се опитах със всевъзможни Firmware, но не ставаше и не ставаше. И при отключен  bootloader не ми остана нищо друго освен да флашна CyanogenMod 12.1 Въпреки че не е стабилно версията у300 се държи много добре със android 5.1, но двата генерални проблема си останаха: Когато буутва се появява надписа със логото на GLOBUL и звука при звънене си остана същия, един тих, едвам го чувам. Някакви предложения, как да оправя тези две дразнещи неща, който мислех че със нов ром ще се оправят?
Цитирай
#5

Трябва да попиташ разработчиците на CyanogenMod. Вкрайна сметка те най-добре знаят какви са бъговете на софтуера им. Щом имаш лого на Globul при стартиране на смарта, означава че си имал операторски кастъм ром, на базата на официалния от Huawei. В този случай за да получаваш официални актуализации от Huawei, ти трябва рут и смяна на региона на софтуера. Но предполагам, че Huawei едва ли предлагат Android 5 за твоя телефон. Остава варианта за подобрение на Cyanogen.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)