Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Разяснение на резултати от Бенчмарк тест
#1
Question 

Здравейте,
молбата ми е да се обясни ред по ред от скрийншота, кой показател какво означава и по важното - как влияе върху представянето на телефона.Мисля, ще е интересно и полезно за много хора това.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
Аксесоари
#2

Съвет: Не вярвайте на подобни програми. Има телефони, които са направени, така че когато бъде засечен подобен тест, телефона да извади фалшив резултат.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#3

Тия бенчове освен за мерене на п... за друго не стават. Има телефони, които вадят ненормално много точки и лагят на елементарни анимации, има и такива с малко точки и под-среден клас процесори дето забиване няма да видиш (Lenovo A536 за пример-по-уникално оптимизиран софтуер за хардуера си, лети).
Щом телефона не лагва и не забива дето му падне и ти върши работата, за която си го взел, покривайки очакванията ти спрямо марка-модел/серия и цена, значи е перфектен!
Такива точки освен да мерят сантиметри друго не правят.

Това дето си го дал на картинката е екран от телефон с Windows, по всяка вероятност Nokia/Microsoft Lumia (съдейки по надписa RM).
Цитирай
#4

Лумиа 950.Озадачиха ме последните редове.Там в сравнение с Г4 лумиата показва в пъти по слаби резултати.Пък са с идентичен хардуер..И от там се замислих.А то е ясно че точките от бенчовете са като конските сили на колите. Един Лотус с 200 коня убива един Мерц с 500 защото има мнооого други фактори.Точно както Мото Х върви много по добре от Галакси Ес6 дори и при 3D игри.А Галаксито показва 3 пъти по силен резултат.Обаче нали мъжете все трябва да си мерим нещо?

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)