Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Xiaomi mi4 - "just a sec.. " проблем
#1

Колеги нещо му стана постоянно му излиза въртящо кръгче и пише just a sec И няма оправия.Правих ресет и не помогна.ВерсияТа е някаква китайска 66.44 нещо подобно няма как да видя.ИнаЧе си звъни само това на дисплея излиза.Какво да правя?

XIAOMI MI5S..
Цитирай
Аксесоари
#2

Ами като цяло махни китайската версия. Има чудесен глобал стейбъл барабар с инструкция как да си го сложиш:

http://en.miui.com/a-234.html
Цитирай
#3

А освен такива гимнастига има ли начин?Ако взема да се пробвам мога ли да го бригкна и коя точно версия ми трябва?

XIAOMI MI5S..
Цитирай
#4

1. Прочети малко за твоята текуща тук:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=78342

2. За теб трябва да е Xiaomi Mi 4 CDMA/WCDMA/LTE Latest Global Stable Version Fastboot File Download
Цитирай
#5

Има ли колега, който би ми оправил телефона да го пратя по Еконт, че може би ще го брикна.Някой би ли ми съдействал?Ще почерпя

XIAOMI MI5S..
Цитирай
#6

Зависи от кой град си
Цитирай
#7

От Благоевград бих го пратил навсякъде

XIAOMI MI5S..
Цитирай
#8

@vladislavpasha, виж, аз точно от твое оплакване разбрах, че и моят MI4 беше с тоя "едитнат" китайски ром 66.44.00. Наистина ми правеше проблеми - камерата ми се изключваше, без никаква нормална причина, лаг имаше, абе бях много притеснен, наистина мислих, че съм се минал. След това имах един чат с Be6i4, който ме успокои и ми помогна. Значи има 3 начина за ром, но аз намерих Fastboot метода за най-правилен, защото имам повее контрол върху всяка стъпка, въпреки, че тази процедура се води и май наистина е най-трудната от трите. От официалния сайт на en.miui.com намираш за твоята версия рома, теглиш го - много важно е след това да сравниш размера на това, което си изтеглил с това, което е дадено, за да разбереш дали всичко се изтеглило и няма пречки. Докато го правих сърцето ми прескачаше (даже и по време на сесия не е било така), но всичко мина много добре - получих си истински ром и всъщност разбрах, че той е 2 пъти по-добър и бърз от 66.44, просто и получаваш много неща, които в тази е*авка няма.От тогава минаха 4 месеца вече и това MI4 ми се справя по-добре и от айфоните. Аз следвах тази тема и нямах проблем http://en.miui.com/thread-81315-1-1.html
Ако имаш въпроси все пак, питай, ние за това сме тук. Smile
Цитирай
#9

Можеш и по лесният начин да го флашнеш. Ако имаш важни неща си ги копирай на компютъра, ако имаш програми за бекъпване можеш и с вградената програма да си ги бекъпнеш и прехвърлиш на компютъра. После си теглипш рекавъри рома http://en.miui.com/download-240.html стабилния (или направо на телефона или на компютър и после копираш на телефона) после от ъпдейтър приложението го инсталираш (има опция да избереш ъпдейта и избираш това което си изтеглил) като се инсталира, след ъпдейта, пак от ъпдейт менюто влизаш в рекавъри и даваш wipe all. После си връщаш нещата.
Цитирай
#10

Не смятам че рековъри ром би изчистил нещата добре. Особено ако се слага глобална върху китайска версия. Също съм за фастбуут. Няма какво да се омаже. Правил съм го многократно и през team viewer

За запазване на информацията съм 100% за. Защото при чиста инсталация всичко ще си замине но поне ще има чисто нов телефон
Цитирай
#11

Не е толкова черен дявола, през рекавъри също става, ще ти го сложи във втория систем и след някой друг ъпдейт стария ром ще изчезне, а при уайп, ще изтрие /дата и сд стора, които ще се възтановят от новия ром в систем.
Цитирай
#12

Да... Предимството на двата дяла. Бях забравил че ги има Wink
Значи вече подкрепям и този вариант
Цитирай
#13

И моя дойде с тази бъгава версия и флашнах глобалната точно с помощта на рекавъри, след което изобщо не съм имал проблеми.

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай
#14

Сега ще пробвам така направо на телефона тегля стабилния после от ъпдейтър приложението го инсталирам дори не искам нищо да му запазвам защото вече му изтрих всичко. Ако не стане пак някой ще му отдели ли малко време да му го пратя по еконт.

XIAOMI MI5S..
Цитирай
#15

Аз смятам че и c team viewer ще стане.

Не е нужно да го изпращаш чак до друг град
Цитирай
#16

Така колеги стана, както казахте направо свалих глобален стабилен на телефона и от ъпдейтъра го активирах. Миуи 7.1. е. Вече го няма онова телефона се оправи, а къде дялове остатъци от онзи китайски ром дали има не знам важното е че е ток телефона. Иначе Мини 5 по ми харесваше визуално.

XIAOMI MI5S..
Цитирай
#17

Браво, колега. Смятам проблема за разрешен.
Цитирай
#18

Сега какви предимства ще имам с този ром, мога ли успешно да имам Ми акаунт, седмични ъпдейт или? Видях, че нямам БГ език, но не е болка за умиране.Въобще какво включва Глобалния стабилен, като цяло?

XIAOMI MI5S..
Цитирай
#19

Ами значи, първо вече си с официален ром от Xiaomi, не е "third party" ром, така че, да, ще имаш ъпдейти, но ти си с глобал стейбъл версията, което значи, че тези ъпдейти ще ги получаваш през 2-3 месеца - седмичните са само за Developer версията. Можеш да си правиш MI Acoount - да, лично аз не го намирам за важно и не го ползвам, но ако ти имаш други планове- давай. Освен това сега имаш и приложението Remote Control, с помощта на което с бластера на телефона можеш да замениш дистанционното за телевизора, климатика, DVD-то и така. Абе разцъкай го и сам ще видиш. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)