Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Прецаках си телефона !
#1

Направих една беля с телефона... Прииска ми се да инсталирам киткат къстъм ром, докато съм на лолипоп къстъм ром +  twrp recovery. Така погледнах един киткат къстъм ром от XDA и в него пишеше, че за тези които са със лолипоп, могат да флашнат някакъв firmware и аз го изтеглих, той беше + recovery в архива, качих архива на СД картата и влязох в twrp recovery-то което си го имах вече на телефона и след това от "инстал" менюто го намерих и инсталирах, изписа ми, че е готово, рестартирах си телефона и ми замръзна на логото, опитах да вляза в рековърито, чрез бутонната комбинация, но директно ми изгася логото и стои на тъмен екран, задържам power бутона, рестартира се и пак седи на логото, чрез ADB-то опитах да флашна отново twrp recovey-то, защото си помислих, че нещо recovery-то не е станало както трябва, изписа ми, че се е получило и пак се опитах да вляза в него след това, но пак ми изгася екрата и си казах, че няма да се занимавам с това и ми хрумна глупавата идея, чрез lenovo downloader да инсталирам стоковия киткат, влязох в темата "мнения" и намерих поста за това как ставаха нещата с lenovo downloader, пуснах програмата, която си я имах от преди там със стоковия киткат и както си пишеше в поста избрах първо папката "firmware" и след това зададох старт на програмата и тя започна да работи, да спомена, че телефона беше включен към компютъра, но през това време го бях изключил, но се усетих твърде късно и така де.. програмата зацепи, даже компютъра ми зацепи изцяло, изчаках малко, рестартирах компютъра, защото просто си беше зацепил изцяло и след това опитах да включа телефона, но той не иска да се включва извадих го от USB-то пак пробвах не стана, вадих батерията и пак я слагах и пак не ще да включва слагам го на зарядно и пак не ще, няма никакъв признак, че работи... и сега ми трябва помощ  Grater
Цитирай
Аксесоари
#2

като го включиш към компютъра открива ли го?
Цитирай
#3

Не, но ми излезе това от долу


Прикачени файлове
.png br.png Размер: 15.7 KB  Сваляния: 78
Цитирай
#4

при изключен телефон......натискаш V+ и държейки го натиснато го включваш към компа.......тогава виж дали компа открива някакво устройство
би трябвало ако драйверите ти са инсталирани правилно да открие в раздела на COM портовете ето това:
Qualcomm Lenovo HS-USB QDLoader 9008

ето ти линк за драйверите http://4pda.ru/forum/dl/post/6348284/Qua...indows.rar

това е програмата за флашване http://4pda.ru/forum/dl/post/6348472/qpst_2.7.422.7z

един клип https://www.youtube.com/watch?v=Sc7oyXv_...e=youtu.be

и последния rom
https://cloclo128.datacloudmail.ru/webli...e6ca5edefd
Цитирай
#5

Задържам power бутона както ми каза, включвам го и нищо не става след 1 минута някъде пак ми изписва, че устройството не е разпознато...
Цитирай
#6

еми не си си инсталирал драйвера........за това ти казва че не е познато

пп......не съм споменавал никъде power бутон!!!!!!!! казах volume +

чети внимателно........

какво стана?
Цитирай
#7

Извинявай, помислил съм, че V+ значи power бутон, така де опитах с volume up бутона и пак нищо не стана, даже не ми изписа, че е открило неизвестно устройство, само се чува сигнала, ще съм вкарал някакво устройство, а линковете, като ги отворя ми изписва, че няма файлът не е намерен, само този за клипа и лолипоп рома работят
Цитирай
#8

)))) е провери в дивайс менажера какво устройство е открило.....
Цитирай
#9

С колегата @svetlio10 започнахме да правим нещата описани в този клип ,но когато трябваше да ми се инсталира софтуерният драйвер ми изписва ето
.png mr.png Размер: 7.99 KB  Сваляния: 45
на снимката и сме до там, ако може някой с повече опит в тези неща да ми помогне защото просто не знам как ще оправя нещата...  svetlio10svetlio[b]svetlio1010[/b]
Цитирай
#10

Мм ясно, проблема ти е точно като моя, Hard brick, единствения начин с който можеш да оправиш телефона е с програмата QFIL, така правиш всичко описано от втория метов в тази тема http://boycracked.com/2015/06/03/unbrick-lenovo-a6000/
1. Теглиш тези неща
- QPST_2.7.422.7z
- LenovoA6000_USB_driver.7z
- Qualcomm_Usb_Driver.7z
- Frimeware Lenovo A6000_S035_150507_8G_ROW.7z
2. След това инсталирваш драйвърите и програмата QPST_2.7.422.7z
3. След като инсталираш драйвърите, правиш рестарт на компа, и след това както ти е изключен телефона задържаш Volume UP и свързваш телефона с компютъра(като през това време докато свързваш телефона с компютъра през USB не пускаш Volume UP). След това във диспечър на устройствата трябва да ти излезе този порт Qualcomm Lenovo HS-USB QDLoader 9008
4. След това стартирваш програмата QFIL(на декстопа няма да имаш изкарана екона, намери къде си я инсталирал и от там тя е една зелена икона)
5. След като стартираш програмата QFIL, трябва да видиш да ти изписва порта Qualcomm Lenovo HS-USB QDLoader 9008(ако не ти изписва начи не си инсталирал драйвърите както трябва)
6. След като видиш че ти е изписало Qualcomm Lenovo HS-USB QDLoader 9008 , цъкаш първото Browse и трябва да намериш този файл prog_emmc_firehose_8916.mbn(той се намира във рома S035, като преди това забравих да смена трябва да резархивираш рома, ако нямаш програмата теглиш 7-Zip.exe и с нея резархивираш рома)
7. Като заредиш prog_emmc_firehose_8916.mbn, цъкаш Load XML … , първо цъкни rawprogram0.xml даваш OPEN , след това ще ти отвори наново и ще заредиш patch0.xml даваш му OPEN
8. Накрая , бъди сигурен че ти изписва Qualcomm Lenovo HS-USB QDLoader 9008, ако ти изписва цъкаш Download чакаш 5-10 минути да ти зареди, след това ще ти пусне телефона ще стои пак 5-10 минути на логото Lenovo, като през това време докато се флашва рома, нищо не правиш, оставяш телефона, и не го буташ докато не се пусне.

Ако нещо не стане явно ще трябва за пореден път да се допитаме за помощ до колегата @nasich73 , но ако направиш всичко както трябва би трябвало да тръгне. Ако не можеш да го направиш, пиши на @nasich73 кажи му че проблема ти е точно като моя, и той ще ти помогне(наистина златен човек, ако не беше той най-вероятно нямаше да мога да си го оправя, беше ми точно като тебе никакъв признак на живот). Надявам се да съм помогнал, ако нещо не си разбрал гледай от темата която ти дадох.
Цитирай
#11

метода е ясен......проблема на колегата BackL е че не може да инсталира драйвера Qualcomm Lenovo HS-USB QDLoader 9008
....проблема може да е от самия win, от usb порта, от кабел......много са вариантите......
.....та сега BackL трябва да се сбори с тази задача да си инсталира драйверите правилно.......
Цитирай
#12

Значи колегата BackL е със 64 битова система, там вече не знам, питайте колегата Nasich73 той ми прати 1 файл, не помня как беше защото когато го прецаках не бях удома и не беше на моя компютър, пишете му той би трябвало да ви помогне.
Цитирай
#13

Не точно обратното е с 32 битова система съм, но когато се опитам да инсталирам драйвера ми изписва, че в папката няма софтуерен драйвер или системата ми не го поддържа, все пак ще опитам отново да инсталирам драйвера, но ако не стане ще трябва да пиша на колегата @nasich73
Цитирай
#14

Ами значи си се опитал да инсталираш драйвъра който е само за 64 битова система, пробвай да инсталираш този който е за 32 битове система.
Цитирай
#15

Не, вчера опитах и двата тип(32 бита & 64 бита) ,но нямах успех.... Така де ето и добрата новина днес последвах съвета ти описан по горе, да инсталирам първо програмите и драйвера както ми каза и като включих телефона в компютъра започна само да търси драйвер и се инсталира и сега остана да направя останалата част Smile
Цитирай
#16

Ще се радвам много ако ти свърши работа, защото знам колко е кофти, и аз бях във същата ситуация, и добре че беше колегата Nasich73 да ми помогне, единствения начин е с тази програма QFIL , с Lenovo downloader не става, пробвах многократно но не става, единствения начин е със тази програма и този метод който ти описах. Пиши по-късно какво е станало.
Цитирай
#17

Готово всичко мина, като по учебник и съм Ви много благодарен на всички, които ми помогнаха Smile
Цитирай
#18

Включи ли се? Браво Smile радвам се, и нека това да ти е за урок, защото на мене ми беше. И следващия път чети ВНИМАТЕЛНО, какво изисква.

П.С - И друго което забравих да ти кажа е, винаги преди инсталиране на нов ром, винаги преди това правиш Full wipe, защото ако не правиш wipe, ще ти забие пак телефона на логото, явно ти си пропуснал това и за това ти е забил телефона.
Цитирай
#19

Да и аз имах такъв проблем @nasich73, който е страхотен човек, ми помогна имаше една комбинация, единствената, която работеше Volum up+Volum down+power @nasich73 се сети за тази комбинация, след като нищо друго не ставаше, като я направих просто ми отвори recovery и си инсталирах къстъм рома. Обаче не знам защо, ама като не ми е брикнат телефона тази комбинация не работи, просто ми се включва телефона.
Цитирай
#20

Ами то комбинацията, която ми описа си е стандартната за отваряне на рековърито, аз лично я ползвам всеки път щом реша да вляза в рековъри и освен това няма как да то работи при брикнат телефон, просто защото самия телефон не може да стартира...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)