Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Програма за бекъп и начин на ползването и
#1
Question 

Здравейте, след като маршмелоу вече не поддържа хтц бекъп, търся програма, която да ми възтановява телефона след ресет, в състоянието, в което е бил преди това. Настроил съм си рома  viper one в цветове, икони, бутони такка, както на мен ми харесва, инсталирал съм вси всички програми, които ми трябват, за което убивам по 3 часа ( ако ресетна ). Четох, четох, пробвах с titanium, но грам не успях да се оправя. След това опитах с helium, но безплатната версия разрешава само бекъп на компютър. На мен ми трябва да е прави системно ( ръчно, или автоматично ) бекъп, но в облак някъде, за да мога да възтановявам телефона, не само от вкъщи. 
Ако някой предложи програма и обясни как се ползва, ще съм много благодарен. 
П.П. Все повече и повече ми харесва този ром.

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
Аксесоари
#2

Защо не ползваш twrp back up? Тоест от recovery то. Иначе аз ползвам кракнатата версия на titanium и пак не ми се получава cloud back up..
Цитирай
#3

Защото не знаех, че въобще има такъв. Може ли да ми обясниш как точно да го ползвам и дали е облачен?

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#4

От recovery то можеш да си направиш back up, и като го върнеш връща програми, игри настройки както са си били, но не е облачен.
Цитирай
#5

А къде пази архива и пази ли освен приложенията и, настройките на телефона - хон, тема, изглед на иконите, и така нататък?

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#6

И най важното - да запазва телефнните номера след бекъп! Майната им на програмите,настройки и т.н. Телефонните номера да възстановява Big Grin

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай
#7

За телефоните ми дреме на ....... шапката. Имам си ги в onedrive, всъщност те и там ми се записват. Най - ми дбеме за настройките на облика и програмите

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#8

twrp прави пълен бекъп на всичко едно към едно.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#9

Иво, би ли ме научил как става, в облак ли го прави и, ако не, колко лясто заема на телефона?

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#10

Бекъпа се запазва на вътрешната памет на телефона или SD карта, ако има такава, може да се прехвърли и на флашка, ако телефона поддържа OTG. Обема зависи от големината на рома и колко програми са инсталирани допълнително. Можеш спокойно да го държиш в телефона, защото когато си с TWRP и правиш ресет не се трие вътрешната памет на телефона.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#11

Процедурата е същата.И да телефона подрдържа OTG.
https://youtu.be/j-i59R51Cys?t=78
Цитирай
#12

Много полезен клип, мерси.

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#13

Забравих да спомена, ако си форматирал картата с памет като вътрешно устройство няма да ти я разпознае twrp-то.Иначе вече има нова версия 3.0.0 при която пише ,че този проблем е оправен.Ако те интересува още нещо пиши.
Цитирай
#14

Не съм я форматирал като вътрешна памет. Малка ми у картата, а и не виждам защо трябва да го правя. Аз съм на припцира, че на картата, трябва да стоят само снимки, видео и музика. А в общи линии, да инсталирам ли новото тврп, иле няма смисъл?

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)