Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S019 или S040?
#1

Кой от двата стокови рома е по-добре да си направя? Нещо не ми харесва много бъгнат един такъв въпреки, че замразих един куп процеса, не знам как ги тестват тези ъпдейти, ама е доста гадно, asphalt 8 цепи мноо яко... Ще го флашна с QFIL, че не искам после да хабя нерви с брикнати телефони. Е, някакви мнения по въпроса? S019 или S040? И ако може линк за S019, ако е по-добрият избор?
Цитирай
Аксесоари
#2

Който си прецениш, според мене слагай направо с040, по лесен за инсталация, а и не намирам никакви разлики.

П.С Не мога да те разбера защо ги сменяш през 2 дни и накрая нещо прецакваш и после да се чудим как да ти помогнем(дано вече да не го прецакваш де Big Grin). Не знам защо не ти харесва s058 , при мене лично тази версия работи по-добре и от Китката, батерията ми държи по 4 дена като използвам Wi-Fi , влизам във Facebook, messenger, Viber по няколко пъти на ден. И ползвам също често и браузъра. Единсвените бъгчета които съм забелязал и за които не съм намерил решение са, че при китката се местеше цялата пемет в SD картата а на лолипопа НЕ. И когато някой ми звънне трябват 1-2 секунди да светне екрана, при което този бъг го има и на китката.
Цитирай
#3

На въпроса s019 или s040 отговаря с друг отговор и той е s042

-= REDMAGIC 9 Pro 16/512 =-


Цитирай
#4

https://cloud.mail.ru/public/5WMH/ajdAa9zKD

Намерих въпросният ром, но не пишеше информация за него...
Цитирай
#5

Вижте във Lenovo форум.ru там има спецялна тема точно за тази версия с042
Цитирай
#6

с QFIL ли се инсталира?

(2016-02-07, 22:34:07)Slackwere12 написа:  П.С Не мога да те разбера защо ги сменяш през 2 дни и накрая нещо прецакваш и после да се чудим как да ти помогнем(дано вече да не го прецакваш де Big Grin). Не знам защо не ти харесва s058 , при мене лично тази версия работи по-добре и от Китката, батерията ми държи по 4 дена като използвам Wi-Fi , влизам във Facebook, messenger, Viber по няколко пъти на ден. И ползвам също често и браузъра. Единсвените бъгчета които съм забелязал и за които не съм намерил решение са, че при китката се местеше цялата пемет в SD картата а на лолипопа НЕ. И когато някой ми звънне трябват 1-2 секунди да светне екрана, при което този бъг го има и на китката.

Ми той се бриква заради CWM рекавърито, излиза ми instalation aborted

Добре, напраих го S042, ама на някои приложения ми излиза ''Устройството ви не е съвместимо с тази версия''. Защо?
Цитирай
#7

(2016-02-08, 16:51:26)Stiliyan03 написа:  
Добре, напраих го S042, ама на някои приложения ми излиза ''Устройството ви не е съвместимо с тази версия''. Защо?

Кажи по точно на кое ти показва това, на приложенията от google play ? И ако е това, мисля че е просто бъг, и на мене ми е показвало така, ако не се оправи ги инсталирай ръчно приложенията които ти трябват, теглиш от интернет .apk и слагаш на сд картата и инсталираш .apk файла. И пак казвам, не мога да те разбера защо през 2 дни сменяш версиите, няма как при твоето ползване телефона ти да държи 6 дена. Която версия и да инзтеглиш все ще ти е едно и също... но ти си знаеш. Ако искаш телефон който да ти държи 3-4 дена при постоянно играене на игри си вземи телефон с повече капацитет на батерията най малко 4000mAh(шегувам се Big Grin ).
Цитирай
#8

Ами досега забелязах, че ми излиза на AnTuTu 3D Bench, Clash of Clans, Boom Beach и Subway Surfers. Знам, че мога да ги търся в google като напиша имато и след това apk обаче е по-удобно през google play.

(2016-02-08, 19:01:37)Slackwere12 написа:  И ако е това, мисля че е просто бъг, и на мене ми е показвало така, ако не се оправи ги инсталирай ръчно приложенията които ти трябват, теглиш от интернет .apk и слагаш на сд картата и инсталираш

А как може да се оправи?

Да пробвам ли с google gapps?
Цитирай
#9

(2016-02-08, 19:09:55)Stiliyan03 написа:  Ами досега забелязах, че ми излиза на AnTuTu 3D Bench, Clash of Clans, Boom Beach и Subway Surfers. Знам, че мога да ги търся в google като напиша имато и след това apk обаче е по-удобно през google play.


А как може да се оправи?

Ами и на мене ми беше показвало на Antutu 3d bench че не е съвместимо, и на един лаунчер, но след време като опитах да ги изтегля наново ми показа че са съвместими, знам ли, щом от самосебеси се е оправило значи е трябва да е бъг.
Цитирай
#10

абе не ми се занимава вече с тва по-добре ще направя един рестор на S019 за едносимов, и ще си остана с него ти го беше пуснал в една друга тема, обаче може ли малко да ми помогнеш?
https://forum.androidbg.com/showthread.p...968&page=3
направих в SD картата тези папки Clockworkmod/Backup/1970-02-20.20.12.19 и после какво да правя? архива от линка да го слагам направо, да го разархивирам или какво?
Цитирай
#11

От архива вадиш папката 1970 и т.н и я слагаш в папката Backup. След това влизаш във Clockworkmod recovery правиш wipe (задължително)даваш restore from sd card то ще те навигира веднага фо тази папка 1970 след това натискаш power бутона чакаш да завърши после reboot system now даваш му no root чакаш 5-10 минути да се стартира и готово.
Цитирай
#12

добре мерси! ще пиша по-късно какво е станало. Smile

готово! всичко мина без проблем, само когато приключи се върнах в стоковото рекавъри и направих хард ресет. хубаво е да се върна на стоковия ром за едносимов, доколкото виждам без да спирам процеси сякаш е по-добре от S058. мерси за помощта имаш 1+ от мен! Smile
Цитирай
#13

(2016-02-08, 21:53:41)Stiliyan03 написа:  добре мерси! ще пиша по-късно какво е станало. Smile

готово! всичко мина без проблем, само когато приключи се върнах в стоковото рекавъри и направих хард ресет. хубаво е да се върна на стоковия ром за едносимов, доколкото виждам без да спирам процеси сякаш е по-добре от S058. мерси за помощта имаш 1+ от мен! Smile

Благодаря, за нищо, ако има нещо друго пак съм насреща. Само да спомена, в момента си с рековърито на предишната версия с която си бил, ако си бил със S058 рековърито ти е на S058. При връщане на бекъп не ти се връща и рековърито. Ако си с къстъм няма проблем. Ако искаш можеш да намериш рековърито на с019 пак в архива, и по точно в папката 1970.... Ако искаш вземи го и си го флашни ако не караш със къстъм. И друго, и никакъв случен недей да инсталираш s022, че иначе оставаш без камера. На с022 камерата е ужас.
Цитирай
#14

ами преди да го инсталирам бях с S042 и това вече го знам, че се сменя рекавърито. мерси за съвета за S022! но сега забелязах, че в OTA пише, че тази версия е S025.

не знам къде съм спал, ама май съм инсталирал бекъпа от тази тема и за това е S025: Big Grin    ама и този е добре
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=80411
Цитирай
#15

(2016-02-09, 18:51:51)Stiliyan03 написа:  ами преди да го инсталирам бях с S042 и това вече го знам, че се сменя рекавърито. мерси за съвета за S022! но сега забелязах, че в OTA пише, че тази версия е S025.

не знам къде съм спал, ама май съм инсталирал бекъпа от тази тема и за това е S025: Big Grin    ама и този е добре
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=80411

Този бекъп съм го правил, лично аз защото знаех че никои нямаше такъв бекъп и така, ползвай го.
Цитирай
#16

добре мерси!

може ли да ми обясниш когато направя бекъп, после какво трябва да направя за да го инсталирам, да не ми излиза в recovery, че няма намерени файлове?

сега пък като пробвах да вляза в рекавърито от лаптопа ми излиза waiting fo devise и на CWM и на TWRP рекавъри за киткат. идеи?

няма значение, бях преместил adb and fastboot на работния плот, но когато го върнах в програмни файлове (където го инсталирах) се оправи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)