Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на фаблет над 5.5 инча
#26

(2016-02-10, 14:40:21)bobyn написа:  Ако го пипнеш ще изхвърлиш твоя в най-близкото кошче на секундата. Гаранция.

Яко! Smile
Цитирай
Аксесоари
#27

Ники - не гледай само характеристиките на телефоните. Може и да е с най-яките характеристики ма да лагва на не знам какво (преди S6 това беше случая при всеки телефон на самсунг).
Гаранция ти давам че мотото ще се държи значително по-добре от всяко леново на пазара. Най-малкото щото е с почти чист андроид.... пък и екрана му казват че е супер як, което до колкото разбирам на теб ти е важно.

btw... ако характеристиките на екрана са ти топ приоритет, нямаш друга опция освен Note 5 ако трябва да съм честен. Екрана му е.... не феноменален ми не знам. Ярък, опции за регулиране на цветовете, контрастен, хубав черен цвят, хубав бял цвят.... реално този екран лоша черта няма!

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#28

(2016-02-10, 17:56:58)smiley написа:  Ники - не гледай само характеристиките на телефоните. Може и да е с най-яките характеристики ма да лагва на не знам какво (преди S6 това беше случая при всеки телефон на самсунг).
Гаранция ти давам че мотото ще се държи значително по-добре от всяко леново на пазара. Най-малкото щото е с почти чист андроид.... пък и екрана му казват че е супер як, което до колкото разбирам на теб ти е важно.

btw... ако характеристиките на екрана са ти топ приоритет, нямаш друга опция освен Note 5 ако трябва да съм честен. Екрана му е.... не феноменален ми не знам. Ярък, опции за регулиране на цветовете, контрастен, хубав черен цвят, хубав бял цвят.... реално този екран лоша черта няма!

smiley - много точен съвет! Благодаря от сърце :Smile

Motorola ще е защото Note 5 има много ШИМ - лично го тествах. 

Доколкото разбирам от съветите тук: Китайските колкото и да са с добри характеристики не работят толкова добре на практика колкото по-фирмените като Motorola, Samsung, iPhone и може би още някой които аз не знам? 

Много ми помагате приятели и ви благодаря на всички :Smile
Ник

Motorola Moto X Style - го няма по магазините във Варна. 
Някой може ли да ми препоръча добър магазин он лайн за покупката му?
Цитирай
#29

От скайфон съм купувал и са коректни
Цитирай
#30

Ако няма да е Note 5,то обърни внимание на това : http://www.androidauthority.com/letv-le-...ok-666454/ ,освен всичко друго има и най високия Screen to body ratio от над 78%
Цитирай
#31

Какво ще кажеш за Mate 8? Мисля че е страхотен смартфон със страхотни характеристики. Smile

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай
#32

Аз бих рискувал с Letv има добри отзиви.
Цитирай
#33

(2016-02-10, 22:20:29)SOLO_7777777 написа:  Аз бих рискувал с Letv има добри отзиви.

Например LeTV Le Max (X900) ми допада. 
Но до колкото разбирам андройда му е променен и не е така чист както този на Motorola. 
Освен това как са приложенията за него? 
Същите ли са или някакви китайски?
Цитирай
#34

А колко хора от форума имат телефон от тази марка
Цитирай
#35

(2016-02-10, 20:05:24)atheros написа:  Какво ще кажеш за Mate 8? Мисля че е страхотен смартфон със страхотни характеристики. Smile

От китайските предпочитам:
- Huawei P9max 6.2 inches 1440 x 2560 pixels (~474 ppi pixel density)
- LETV LE MAX X900 6.33 inches 1440 x 2560 pixels (~464 ppi pixel density)

Но понеже нямам опит с тях и чета мнения че андройда е друг - променен от китайците и приложенията са малко по-особени и не толкова добри... не съм сигурен но.... това ме спира. Цената е същата като Motorola Moto X Style - около 800 - 900 лв. 
За сега клоня към по-малкия дисплей на Motorola Moto X Style (5.7 inches) .... Но съм готов да прегледам и други предложения от специалистите и приятели тук Smile 

Благодаря за предложението Smile 
Цитирай
#36

От 6 месеца ползвам Xiaomi mi note pro. Софтуера е супер. MIUI.  Страшно бърз телефон.За качеството на изработка и за звука от слушалките да не говорим.По-добър е от letv max.
http://www.honorbuy.com/213-xiaomi-mi-no...phone.html

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай
#37

И аз мисля, че Xiaomi-то е най-добрият вариант от изброените.
Цитирай
#38

(2016-02-11, 08:52:54)nickfoto написа:  От китайските предпочитам:
- Huawei P9max 6.2 inches 1440 x 2560 pixels (~474 ppi pixel density)
- LETV LE MAX X900 6.33 inches 1440 x 2560 pixels (~464 ppi pixel density)

Но понеже нямам опит с тях и чета мнения че андройда е друг - променен от китайците и приложенията са малко по-особени и не толкова добри... не съм сигурен но.... това ме спира. Цената е същата като Motorola Moto X Style - около 800 - 900 лв. 
За сега клоня към по-малкия дисплей на Motorola Moto X Style (5.7 inches) .... Но съм готов да прегледам и други предложения от специалистите и приятели тук Smile 

Благодаря за предложението Smile 

Заблуждаваш се нещо относно Андроида на HUAWEI специално. Под променен се има предвид скина върху него, или по-точно външния му вид. Това се променя с простото инсталиране на Google Now (или друг лаунчер по избор). Приложенията в Play Store са си същите.
Все пак ако големината на екрана не ти е най-важния критерий, Moto X Style е най-добрия телефон от тези без грам съмнение.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#39

Iphone 6s plus ?
Цитирай
#40

Погледнете това сравнение между Motorola moto x style vs Lenovo vibe x3 и който разбира моля да направи коментари на графиките долу? 
http://www.ubergizmo.com/products/lang/e...o-x-style/

(2016-02-11, 20:02:30)falio написа:  Iphone 6s plus ?

Да това е сериозно предложение.... но каква е разликата с Андройд? Ще проуча! 

Благодаря Smile
Цитирай
#41

Това са някакви тъпи бенч тестове.В реална обстановка нещата могат да бъдат коренно различни.
П.С-И аз да намеся един звяр,съвсем различен от предлаганото до момента.Погледни Lumia 1520.Верно,че е със Win Phone,но пък едва ли те бърка,щом замисляш и Айфона като вариант?
Също така и 950 XL Lumia.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#42

@nickfoto ще спестиш нерви от бъгове Smile няма да видиш лаг, ще имаш перфектна камера и доста дълъг живот на батерията.
Цитирай
#43

(2016-02-12, 12:21:57)vesoisthebest написа:  Погледни Lumia 1520.Верно,че е със Win Phone,но пък едва ли те бърка,щом замисляш и Айфона като вариант?

Lumia 1520 - много добро впечатление ми прави телефона - възможността за работа с текст в Word много ми харесва защото пиша... Добра идея даде.... ще проуча още Smile Благодаря ! Какво му е лошото на Windows не мога да разбера и защо няма нови подобни телефони Nokia?
Цитирай
#44

Няма нищо лошо в Windows Phone.Работата с текстови файлове и документи е на ниво там.Камерата и самото качество на самия апарат са достатъчно добри.Нови телефони Nokia няма,защото Microsoft купиха мобилното подразпределение на Nokia и в момента телефоните от серия Lumia са с логото на Microsoft.Телефона е трепач,имал съм досег до него за около месец.Всичко лети,камерата е много добра.Аз по принцип не съм фен на никоя ОС,ако ми хареса,хареса-това е.Верно,че не може да се персонализира като Андроид,но пък аз лично съм се "скъсал" да персонализирам.Хардуера му е предостатъчен.Дисплея е страхотен,имаш място за microSD.Като минус мога да отбележа,че ми беше тежичък в ръката за ползване.Все пак минава 200 грама,а за телефон не е никак малко.Но телефона си заслужава вниманието,особено като чета и твоите изисквания!
П.С-Ако искаш по-нов модел фаблет със Windows,пак споменавам Lumia 950 XL.Там всичко е напомпано доста-хардуер,QHD Дисплей и то OLED,по-лек е от Лумиа 1520,Сканиране на ириса и още куп глезотий човече,стига да имаш парите. Smile

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#45

(2016-02-13, 11:04:16)vesoisthebest написа:  П.С-Ако искаш по-нов модел фаблет със Windows,пак споменавам Lumia 950 XL.Там всичко е напомпано доста-хардуер,QHD Дисплей и то OLED,по-лек е от Лумиа 1520,Сканиране на ириса и още куп глезотий човече,стига да имаш парите. Smile

Lumia 950 XL - не се чете добре на слънце...297 (nits) така го дават тук: http://www.phonearena.com/reviews/Micros...iew_id4149

1520 е по-добре!

Днес попаднах на този 6 инчов фаблет - Sony Xperia C5 Ultra 
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_c5_ultra-7463.php 
Някои има ли личен опит с него?

За сега избора ми е между:
Nokia Lumia 1520 - 6 инча
Sony Xperia C5 Ultra - 6 инча
Motorola Moto X Style - 5.7 инча
Lenovo Vibe X3 - 5.5 инча

Размера има значение Smile
Цитирай
#46

Всъщност какво ще правиш с него? Питам, защото големият проблем на Windows Phone е доста ограничения брой приложения. Да не се окаже, че няма да ти върши работа.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#47

(2016-02-14, 13:01:06)bobyn написа:  Всъщност какво ще правиш с него? Питам,  защото големият проблем на Windows Phone е доста ограничения брой приложения. Да не се окаже,  че няма да ти върши работа.

Благодаря за въпроса. 

- Много чета и разглеждам снимки (Търся максимално качество за да не ми се изморяват очите - Motorola Moto X Style - има най-високата резолюция от четирите телефона)
- Пиша текстове който пращам на редактора и той ми ги връща по е-мел ( Тук Word на Nokia Lumia 1520 ми помага много но резолюцията на екрана е по-малка, затова пък екрана е по голям с 0.3 инча)
- Публикувам текстовете през социалните мрежи
- Пиша с много хора служебно (Телефона трябва да работи много стабилно - сякаш и двата са стабилни Motorola Moto X Style и Nokia Lumia 1520 )
- Изпращам е-мели с атачмани - снимки и текст.
- Провеждам много разговори на ден

- Използвам навигационни програми за ориентиране в планините където снимам !

- Не играя на игри!
- Не снимам с телефона!
- Не гледам филми!
- Няма време за лични забавления - работата ми е хоби Smile

Всеки съвет е ценен - утре ще купя нещо Smile

БлагодаряSmile
Цитирай
#48

X Style има по-новичък  и напомпан хардуер, което ще ти позволи да ползваш телефона по-дълго време. Но ако можеш да намериш C5 Ultra на по-ниска цена и не ти е важен супер напомпания хардуер - вземи сонито.
Цитирай
#49

Едно предимство на 1520 срещу Мотото е възможността за регулиране на цветовете на дисплея - цветна температура и наситеност.
Цитирай
#50

(2016-02-14, 19:19:52)newb написа:  Едно предимство на 1520 срещу Мотото е възможността за регулиране на цветовете на дисплея - цветна температура и наситеност.

Това предимство на  X Stule в резолюцията мисля че ще наклони везните към него защото за мен е много важно качеството на изображението за дългото четене което ми се налага да правя... но все още обмислям... за сега другите два модела отпаднаха.
Motorola Moto X Stule 1440 x 2560 pixels (~520 ppi pixel density)
Nokia 1520 1080 x 1920 pixels (~367 ppi pixel density)

или Android или Windows – кое да избера?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 18 гост(и)