Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на фаблет над 5.5 инча
#51

Избери Android. Но на мен ми се струва, че и Windows ще свърши работа.
Цитирай
Аксесоари
#52

Интересно сравнение... 
Lenovo Vibe X3 vs Motorola Moto X Style (32GB) vs Nokia Lumia 1520 vs Sony Xperia C5 Ultra Dual

Lenovo Vibe X3 не е за подценяване... 
Цитирай
#53

Не знам дали Уиндоус ще ти свърши работа, но със сигурност Андроид ще я свърши много, много по-добре. И по-бързо.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#54

(2016-02-14, 23:55:53)bobyn написа:  Не знам дали Уиндоус ще ти свърши работа, но със сигурност Андроид ще я свърши много,  много по-добре. И по-бързо.

Поразгледах разни сравнения в нета и вече съм на подобно мнение... 

За сега отивам към Motorola Moto X Style...  

Lenovo Vibe X3 е интересно има и fingerprint и Accelerometer, Gyroscope, Compass които Moto няма 
но гъстотата на пикселите на Moto e 520 ppi и е повече от тази на Vibe X3 - 401 PPI ... а това за четенето е важно....

Благодаря на всички който се включиха в темата...

Ник Smile
Цитирай
#55

Не се набутвай с тези прозорци,изобщо не е за теб
Цитирай
#56

(2016-02-15, 00:14:01)nickfoto написа:  Поразгледах разни сравнения в нета и вече съм на подобно мнение... 

За сега отивам към Motorola Moto X Style...  

Lenovo Vibe X3 е интересно има и fingerprint и Accelerometer, Gyroscope, Compass които Moto няма 
но гъстотата на пикселите на Moto e 520 ppi и е повече от тази на Vibe X3 - 401 PPI ... а това за четенето е важно....

Благодаря на всички който се включиха в темата...

Ник Smile

Всичките тия сензори ги има и мотото. Аз незнам да има смартфон без жироскоп и акселометър... (наистина обаче няма сензор за пръстови отпечатъци - ако това е много голям минус за теб) 
Между двата единствения плюс на лумията е по-добрата камера. Ако тя не ти е приоритет, не се набутвай с уиндоуса... много хляб има още да изяде докато стане за пред хора тази ос (:
Мотото е чудесен вариант. За цената си аз не мисля, че има по-добра опция. Ако камерата на тъмни условия беше малко по-добра, този телефон нямаше да има по-добра алтернатива във всички ценови сегменти...

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#57

Да Motorola Moto X Style ! В момента търся добър магазин да го купя с гаранция Smile
Цитирай
#58

За известно време минах на WP, като основен телефон (ползвам два). Та от кратката ми близост с тази ОС мог ада кажа, че дава усещането на недовършена. Не е лоша, като замисъл и бързодействие, но след определен период ти става ясно, че има какво да се направи още. Не е ясно дали е така поради това, че я правят Майкрософт или просто е млада, но така или иначе няма да те удовлетвори. Има толкова беузмни недомислици, че е странно да си обясниш как е възможно да ги направят професионални програмисти. На пръв поглед е много бърза ОС, но това е измама с адски лекия лаунчър и до там. Бъгва си и при проблем се стига до ресет. Както ми обясниха по-напреднали с тази ОС "Уиндоус, нали знаеш как е? Трябва да се преинсталва често.". Та, ако ще работиш с телефона си купи нещо с Андроид (може и иОС), а остави Уин за по-нататък. Само влез в темата за 950 в техния форум и обърни внимание колко хора се оплакват от бъгове и ще ме разбереш.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#59

Намерих добър вариант за покупка на Motorola Moto X Stule.

Но преди това отново се замислям за изкушаващия вариант Letv Le Max X900 с 6.3 инча ?!?

- Motorola Moto X Stule - 5.7 инча 1440 x 2560 pixels - 520 ppi pixel density
- Letv Le Max X900 - 6.3 инча 1440 x 2560 pixels - 464 ppi pixel density

Предполагам че картинката ще е много близко по качество до Moto X Stule... Но издържливостта дали...?

(2016-02-15, 19:53:15)emski_vas написа:  За известно време минах на WP, като основен телефон (ползвам два). Та от кратката ми близост с тази ОС мог ада кажа, че дава усещането на недовършена. Не е лоша, като замисъл и бързодействие, но след определен период ти става ясно, че има какво да се направи още. Не е ясно дали е така поради това, че я правят Майкрософт или просто е млада, но така или иначе няма да те удовлетвори. Има толкова беузмни недомислици, че е странно да си обясниш как е възможно да ги направят професионални програмисти. На пръв поглед е много бърза ОС, но това е измама с адски лекия лаунчър и до там. Бъгва си и при проблем се стига до ресет. Както ми обясниха по-напреднали с тази ОС "Уиндоус, нали знаеш как е? Трябва да се преинсталва често.". Та, ако ще работиш с телефона си купи нещо с Андроид (може и иОС), а остави Уин за по-нататък. Само влез в темата за 950 в техния форум и обърни внимание колко хора се оплакват от бъгове и ще ме разбереш.

Съгласен.... В техния форум запитах: http://forum.winphonebg.com/viewtopic.php?f=75&t=4520 
Но нещо не харесаха въпроса ми и нямам коструктивен отговор. Те са като системата си - малко по-стегнати Smile
Android е за по-творческите натури!
Цитирай
#60

LeTV???? Какво животно е това изобщо???

Да си земеш телефон от някаква незнайна китайска марка е чиста доза лудост. Забравяш за ъпдейти, гаранцията ще е крайно съмнителна, никаква third-party софтуерна поддръжка....
Какво изобщо те притесява в мотото та още се колебаеш?

Прекалено много се вживяваш в купуването на телефон (: Взимаш един, ако не ти харесва - продаваш го, взимаш друг и така. Просто вещ е в края на краищата.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#61

(2016-02-15, 21:44:37)smiley написа:  LeTV???? Какво животно е това изобщо???

Да си земеш телефон от някаква незнайна китайска марка е чиста доза лудост. Забравяш за ъпдейти, гаранцията ще е крайно съмнителна, никаква third-party софтуерна поддръжка....
Какво изобщо те притесява в мотото та още се коле*аеш?

Прекалено много се вживяваш в купуването на телефон (: Взимаш един, ако не ти харесва - продаваш го, взимаш друг и така. Просто вещ е в края на краищата.

Напълно си прав. Проверих някой неща за марката. Не става. 

Нищо не ме притеснява в Мотото Smile Търся малко по голям екран. Но с подобно качество - няма. Очаквам Мотото скоро и ще пиша впечатления. 

Обичам да тествам. Аз съм Ники Теста. Имам блог за тестове на фото апарати и планинска екипировка Smile

Поздрави!
Цитирай
#62

Според замерванията, дисплеите в телефоните на Sony нямат трептене. Ето някакви диаграми, които изобщо не разбирам (а и не искам да ги разбирам), но вероятно за теб е важно и ще ти говорят нещо.  Unknw_mini

[Изображение: PWM-Sony-Xperia-Z5-Compact.jpg?resize=940%2C361]

[Изображение: PWM._Sony-Xperia-Z4JPG-940x290.jpg?resize=940%2C290]

[Изображение: PWM-Sony-Xperia-M4-Aqua-940x296.jpg?resize=940%2C296]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#63

(2016-02-15, 23:01:23)xn3k написа:  Според замерванията, дисплеите в телефоните на Sony нямат трептене. Ето някакви диаграми, които изобщо не разбирам (а и не искам да ги разбирам), но вероятно за теб е важно и ще ти говорят нещо.  Unknw_mini

Диаграмите са отлични! Те говорят че телефоните са без ШИМ. Тоест могат да се гледат спокойно и не дразнят очите. От кой сайт ги свали? Има ли там тест на Motorola Moto X Stule?
Цитирай
#64

Това е сайта:
http://news.smartphone.bg/category/review/

Точно за X Style не виждам, но има за G и няма трептене. Ако дисплея на X е същия, не би трябвало и при него да има проблем.
http://news.smartphone.bg/kratki-reviuta...sravnenie/

Nexus 6 обаче има ШИМ.
http://news.smartphone.bg/review/revyu-n...ley-i-zvuk

[Изображение: PWM-Motorola-Google-Nexus-6.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#65

Сравнение: Lenovo Vibe X3 - Motorola Moto X Syle - екрани

Samsung Galaxy s4 Active (настоящия ми телефон - доста добър скрин без ШИМ)
- 5 inches
- 1080 x 1920 
- 441 ppi
- яркост 100 % –  594 cd/m2)
- контраст 1041:1

Lenovo Vibe X3
- 5.5 inches
- 1080 x 1920 
- 401 ppi
- яркост 100 % –  457 cd/m2 (повишена яркост - 557 cd/m2)
- контраст 1500:1

 Motorola Moto X Syle
- 5.7 inches
- 1440 x 2560 
- 520 ppi
- яркост 100 % –  548 cd/m2
- контраст 815:1

Това ревю съобщава за тези данни: 
http://www.notebookcheck.net/Motorola-Mo...849.0.html "The comparatively high black level has a negative effect on the contrast ratio, as well. 815:1 is not bad, but it is far from a top rate. When using the ascertained APL rates for calculation, the Moto X Style only manages 668:1. A weak rate for a high-end product."

Ако цифрите са верни - на открито Motorola Moto X Syle ще се вижда по-лошо от Lenovo Vibe X3 но ще има повече яснота на изображението на закрито поради повечето пиксели на инч (ppi).

Интересно сравнение.... Някой има ли опит с модела на силна слънчева светлина?


Освен малкия контраст на дневна светлина Motorola Moto X Syle има още един недостатък за целта на моето използване - четене на текст и писане - голямата резолюция - 1440 x 2560 и многото пиксели на инч - 520. 

Има много статии (една на която попаднах:http://www.mobilejury.com/featured/scree...ence/8812/) който обясняват това в Интернет и моя опит с резолюции - Full HD и по-голяма - 1440 x 2560 резолюция го потвърди. Окото не възприема разлика над 400 ppi от нормална дистанция за четене, което прави излишни - 520 ppi на Moto X Style. По-голямата резолюция принуждава по-често зумване в нета т.к. не всички страници са направени да се гледат на 2К... В крайна сметка по-добре се чете на Full HD.

И така въпреки големите ми симпатии към Moto ще се наложи да търся друг вариант като: Motorola Moto X Play, iPhone 6 Plus или Lenovo Vibe X3 който са много по-приятни за окото и безопасни за четене.

Всяко мнение по темата е добре дошло Smile
Цитирай
#66

Днес разгледах и сравних доста телефони. В момента имам 5 инча. Стигнах до извода че трябва да купя поне 6 инча за да има осезаема разлика в размера.... Така предните варианти отпаднаха. 

Новите трябва да са 
- Full HD (не повече!) 
- 6 до 6.3 инча

За сега се сещам за:
Huawei Mate 8
Nokia Lumia 1520 

Ако някой има идея за друг вариант ще бъда благодарен да сподели Smile
Цитирай
#67

Аз съм за Huawei Mate 8 с двете ръце.

П.С. Дано да си женен, защото и жената ако я избираш толкова накрая ще се объркаш.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#68

(2016-02-18, 21:07:48)dgrozev1 написа:  Аз съм за Huawei Mate 8 с двете ръце.

П.С. Дано да си женен, защото и жената ако я избираш толкова накрая ще се объркаш.

Имам страхотно красива, умна и добра жена :Smile О пробвах много преди това - голям кеф е Smile
Цитирай
#69

Бих взел mate 8. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#70

(2016-02-18, 21:25:47)nickfoto написа:  Имам страхотно красива, умна и добра жена :Smile О пробвах много преди това - голям кеф е Smile

Жив и здрав да си приятел, нищо лично!
Вземи Huawei Mate 8 и аз го искам, но не знам дали ще го взема заради парични причини.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#71

И аз съм за Mate 8.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#72

Прегледах разни ревюта по мережата за Huawei Mate 8 - всичко изглежда много добре за моята цел на четене но пишат за разни страни неща със софтуера например тук: http://www.androidauthority.com/huawei-m...ew-669000/ който не мога да разбера... Ако някой може да ми поясни - дали тези недостатъци са съществени или са козметични?
Цитирай
#73

И да има софтуерни проблеми с ъпдейтите ще се изчистят, ако вече не са го направили.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#74

(2016-02-19, 01:04:13)Rad0slaw написа:  И да има софтуерни проблеми с ъпдейтите ще се изчистят, ако вече не са го направили.

Интересувам се дали работи добре с приложенията за facebook и facebook messenger - т.к работата ми е свързана с тях. 

- Huawei Mate 8 
- Huawei Max P8 
- Samsung Galaxy A9 (2016)
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idP...hone3=7641

Много точно ревю на Huawei Mate 8 (Тест на ШИМ)
http://www.notebookcheck.net/Huawei-Mate...337.0.html
Цитирай
#75

1. Новият Samsung Galaxy A9 (2016) има ШИМ - изцяло отпада като вариант.... 
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a...1380p3.php

2. Големия Huawei Max P8 http://www.gsmarena.com/huawei_p8max-7200.php отпада....

3. Прегледах и LG V10 http://www.gsmarena.com/lg_v10-7606.php - много добър телефон но с дисплей с прекалено голяма резолюция - не подходящ за четене и цвета на дисплея е една идея по-плитък от този на Mate 8. 

Моя избор се спира на Huawei Mate 8 Smile 

Благодаря на всички който писаха в тази тема и ми помогнаха да се ориентирам в океана от смартфони Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)