Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да снимам с по малка резолюция
#1

Здравейте! Изключително съм доволен от камерата на телефона, но немога да открия едно  нещо. До колкото знам камерата е 16МП по подразбиране. И тук идва проблема с публикуването на обяви от мобилните приложения. Повечето сайтове за обяви позволяват максимална големина на файла до 3МБ докато снимките направени с телефона ми излизат над 6МБ и така се губи целия смисъл от мобилните приложения... Трябва да ги кача на комяютъра, след това да ги обработя за да намаля големината и чак тогава да мога да ги кача. С една дума, мъка. Някой може ли да ми каже как да снимам с по малка резолюция?
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз използвам един много лесен начин за намаляване размера на снимките- изпращам ги по месинджър на приятел и после си ги тегля пак на телефона. Самия месинджър намалява много размера на снимките и съответно сваля качеството.

Иначе отвори камерата> настройки> от там променяш на 4:3 или 1:1 .

You can only choose the aspect ratio and not the MP size. 16 x 9 is a full 16mp picture at 5312x2988. The 4 x 3 option is 12mp at 3984x2988 and the 1 x 1 option is 8.5mp at 2976x2976.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#3

Ако използваш QuickPic, даваш Edit на снимката и после можеш да си я рисайзнеш по твой избор.
[Изображение: 093b2543565ce61c2bb3da9c74878fc8.jpg]
Цитирай
#4

Можеш да снимаш с по-ниска резолюция с външна програма. В случая аз съм си купил Camera FV-5, но предпочитам фабричната.
Цитирай
#5

Благодаря ви много на всички!!
Цитирай
#6

Точно се чудих къде да се жалвам и видях тази тема.Точно през Куйк Пик ми отказва да ми запази редактираният файл. С Андроид 6 съм, стоков. Пробвах разрешенията на приложението - дадени са му, ама пак не ще.Вбесявам се вече от такива елементарни недоглеждания и усложнения. На всяка стъпка - разрешение...Кво се правят не Ябълки!!!

   

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#7

Аз си ги запазвам без проблем. Ако преинсталираш програмата?
Цитирай
#8

Не иска да запаметява ако снимките са запаметени във външната памет. И мен ме дразни.
Цитирай
#9

Благодаря eksoldier
Допусках го това. Мнооого тъпа работа. А нали това беше проблем на Андроид 5, тая шестица за кво я пуснаха, заради дозето ли само.
Потвърждавам, снимките трябва да са в паметта на телефона за да се обработят.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#10

Иска, иска



Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#11

Ако ви интересува как става и с друг файл мениджър (без стоковия) е г.д по същия начин.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#12

Брех,браво бе Vargala!
На теб Браво, ама на кауните от Гугъл - НЕ! Пак ни карат да правим гимнастики за едно елементарно запаметяване на снимка!

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#13

Да, обаче това в Андроид 4.4-5.0 беше невъзможно без рут, а сега поне не се изисква нито рут, нито KitKat SD Fix.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)