Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отвратителен микрофон
#1

Добър ден на всички, както става ясно от заглавието имам проблем с микрофона, а той е следният - когато говоря с някого по телефона ме чуват неясно, тихо и бръждящо; когато говоря с някого по скайп например дори не ме разбират(не, не е от слаба връзка или пинг).Може ли да попитам някой дали се е сблъсквал с този проблем при този телефон и дали е намирал решение ? Също така, ако някой знае може ли да ми каже къде точно се намирам микрофона - да не би нещо да го "закривам" по време на разговор .. Благодаря на всички отзовали се Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Долния микрофон е основния , а горния е допълнителен.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#3

Добър ден на всички,аз имам същия проблем. Чуват ме все едно говоря от другата стая.

 
Цитирай
#4

Дупките се запушват с времето. Почистват се с мека четка за зъби и прахосмукачка.

Lenovo P70
Цитирай
#5

Здравейте, аз имам същия проблем след като ъпгрейднах до Лолипоп, да не би и при вас да е същия проблем, сега аз се чудя как да го даунгрейдна, без да влиза по некви измислени сайтове и без да го давам на сервиз, защото даването на сервиз означава 1 месец без телефон....
Цитирай
#6

Има много добро обяснение как да върнеш КитКат в съответната тема Smile

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#7

(2016-03-22, 14:04:31)gipso написа:  Има много добро обяснение как да върнеш КитКат в съответната тема Smile

 Знам, на както обясних не ми се влиза по измислени сайтове, а и просто давам съвет на "колегите" от къде може да е и какво да е решението Smile благодаря все пак за насоката Smile
Цитирай
#8

Е какви измислени сайтове?!Теглиш си нещата и си флашваш.Няма нищо "измислено" Wink

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#9

Такаааа, бих хард рест на телефона и ми се оправи ето ви линк https://www.youtube.com/watch?v=7gB2XtlGcyg
Цитирай
#10

За елементарна операция "Хард Ресет" са нужни "картинки" и "видео", толкова ниско ли е паднало нивото на потребителите?

Добре, че не пуснах моя къстъм РОМ за публична употреба, щеше да има "ама това как се прави, дай картинки видео...", пфу!

Big Grin

(2016-03-23, 17:59:39)tony2xd написа:   Знам, на както обясних не ми се влиза по измислени сайтове, а и просто давам съвет на "колегите" от къде може да е и какво да е решението Smile благодаря все пак за насоката Smile


Ти сериозно ли? Знаеш ли въобще какво е ROM, как се "яде" и с какво се "сервира", че си тръгнал да даваш и "съвет" на "колегите"... Bu
Цитирай
#11

При мен е същия проблем. Дали е софтуерно да връщам кит ката или да чистя микрофони нещо?
Цитирай
#12

Май се оказа, че проблема е при снимане или гледане на клип след това се оплакват,че ме чуват лошо.Опитай с рестартиране на телефона.
Цитирай
#13

Имам въпрос. За високоговорител, запис на глас и разговори един и същ микрофон ли се ползва?
Цитирай
#14

Високоговорителят няма нищо общо,за всяка друга функция на записване на звук,устройството е едно-микрофон.Говорителя е малка тон-колонка.
Цитирай
#15

Моят проблем е следният. Върху телефона ми беше излято олио и микрофона явно беше запушен. При разговорите се чуваше все едно говоря от Луната, но пък когато използвах високоговорител нещата бяха ок. Четох доста, тъй като олиото направи петно между дисплея и тъча и попаднах на един съфорумник тук, отнесох го на човека, всичко ок, петното не се оправи, а нещата с микрофона се влошиха. Човека ми обесни, че дисплея и тъча са фабрично капсуловани и разлепянето им е доста рискована операция, а за останалото вътре в телефона олио каза, че го е почистил с чист бензин и спирт.За микрофона обесни, че го е тествал на звукозапис и всичко е ок. Тъй като не бях в София се наложи един приятел да вземе телефона и когато ми се обади за да пробва микрофона не се чуваше абсолютно нищо. Направихме хард ресет-безрезултатно. Техника казва, че е софтуерен проблем и има нужда от връщане към киткат 4.4.4. Как мислите, щом хард ресет не помогна има ли смисъл от даунгрейд на андроид? Чудя се дали пък не е хардуерен проблема, защото преди все пак се чуваше, а сега-изобщо, върви на високоговорител и звукозапис, но дотам. Та според вас какъв е проблема и какво ще ми препоръчате?
Цитирай
#16

Не се знае какъв е проблема, но няма да е зле да кажеш за съфорумника, че да знаем и ние.

Pocophone f1
Цитирай
#17

Най-вероятно проблема ти е хардуерен.
Цитирай
#18

Проблема беше хардуерен
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)