Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон
#1

Телефона ще се ползва за игрички, фейсбук и т.н нормалните щуротии. Нов или втора ръка с гаранция в бг. Изискванията са малко по-специални обаче:

1. Root без загуба на гаранцията
2. Сменяема батерия или поне лесно сменяема ( като на iphone 5 да речем ) 2800mha +
3. 5+ инча дисплей 
4. 2gb+ рам памет
 Цената не е много от значение. Възможно по-нов модел телефон.
 Предпочитания за марка няма.
Цитирай
Аксесоари
#2

Лично аз не съм им голям фен, но в главата ми веднага изникнаха LG G4 и за мен по-симпатичния G Flex 2. Иначе също бих заложил на HTC One (M9).
Цитирай
#3

Самсунг Галакси Ноут 3/4/5..няма да згрешиш..
Цитирай
#4

За тия изисквания освен ЛГ Г3/Г4/V10 и Г флекс 2 не се сещам за друг избор. Иначе от изброените Г4 или V10, щом парите не са проблем и искаш по-нов модел. Другият вариант е да изчакаш една седмица, докато излезе Г5.
Цитирай
#5

и кой от тия модели мога да рутна без да губя гаранцията освен ноте3?
Цитирай
#6

при лг г3 не губиш гаранцията каквото и да правиш,предполагам и при по новите модели ще е така
Цитирай
#7

При G Flex 2 също не губиш, доколкото знам.
Цитирай
#8

(2016-02-13, 16:26:23)falio написа:  и кой от тия модели мога да рутна без да губя гаранцията освен ноте3?
Ноут 4 също..вече има рутнат офиален ром, който не удря кнох защитата..и си пей сърце..
Цитирай
#9

Готин телефон е тоя флекс 2 ама грееели много. Пък аз както обичам по 2-3 часа да държа телефона без да изгасва на 3г незнам колко ще изкара Big Grin а и ако е включен да се зарежда през това време.. ;[

(2016-02-13, 17:35:00)ChaoSKiLLeR написа:  Ноут 4 също..вече има рутнат офиален ром, който не удря кнох защитата..и си пей сърце..


Това е добра новина :Smile сега ще потърся тоя роот Tongue
Цитирай
#10

Не мисля, че трябва да се притесняваш за това. Това лято като се върнах в България поцъках на Flex-a на брат ми и за 2 часа в едно кафене, без климатик, само малко ми се запотиха ръцете, не е нищо дисконфортно и страшно.
Цитирай
#11

Лг4 и Ноут 4 ми допадат като варианти ама няма начин да се роот-нат без да загубиш гаранцията..
Цитирай
#12

Какво толкова печелиш от рут че да си кикнеш гаранцията? Повечето неща които можеш да направиш с рут можеш и с adb shell

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#13

Трябва ми за някой няколко приложения които ползвам, а не вървят без роот (:
Цитирай
#14

Ако държиш да си намериш телефон чието рутване няма да доведе до падането на гаранцията, ще има да си търсиииш.

Но.... рута е възвръщаем процес. Т.е. винаги можеш да си скриеш следите след като си рутвал и да не ти направят проблем в сервиза (изключение са самсунзите и новите два нексуса, при които след рутване "изгаря" една фюза и процеса не е възвратим). НО... старата S4-ка я съм я давал на сервиз с изгоряла фюза (трипнат кнокс) и в сервиза изобщо не ми направиха проблем. Други хора са се отървавали леко също. Имал съм и една S2-ка, която веднъж я бях омазал до такова положение, че нямаше нищо стоково по нея (кернел, ром кво ли не...) и в сервиза пак нищо не ми казаха. Аз лично винаги съм си рутвал телефоните и не мисля, че това скоро ще се промени. Ако ми притрябва гаранцията - прикривам си следите до колкото е възможно и си свиркам.

Иначе на другите ти критерии.... май само лъжитата се класифицират. Ако можеш да им преглътнеш бруталния интерфейс, правен от далтонисти азиатци в час по трудово, са много добри телефони.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#15

Моделите на Хиаоми И мейзу имаха лесен руут , ако склонен на компромис че гаранцията ще екъм магазин в чужбина
Цитирай
#16

(2016-02-15, 01:28:09)smiley написа:  Иначе на другите ти критерии.... май само лъжитата се класифицират. Ако можеш да им преглътнеш бруталния интерфейс, правен от далтонисти азиатци в час по трудово, са много добри телефони.

Made my day!

Nokia 1200 --> Nokia X2 --> Samsung Galaxy Young --> Samsung Galaxy S II Plus --> SONY Xperia Z --> ASUS Zenfone Selfie --> Xiaomi Mi A2 4/64 --> Xiaomi POCO F3 8/256
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)