Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръчайте ми телефон до 300 лв
#1

Здравейте, дойде време да сменя стария Samsung Galaxy Core Duos с нов, препоръчайте ми някакво телефонче до 300 лв, толкова мога да отделя. Основно ще го използвам за facebook, messenger, youtube, snapchat и тук-там някоя игра. Искам да не се затруднява с няколко приложения които ще се използват накуп. За сега съм се спрял на LG Magna, но исках да чуя и вашите мнения. Благодаря предварително !
Цитирай
Аксесоари
#2

Xiaomi Redmi 3 или Meizu M2
Цитирай
#3

(2016-02-15, 20:58:32)XeLiX написа:  Xiaomi Redmi 3 или Meizu M2

Колко са качествени и надеждни тези марки ?
Цитирай
#4

Като цяло в добро съотношение : цена - характеристики - качество.

 
Цитирай
#5

(2016-02-15, 21:33:43)NoMaD написа:  Като цяло в добро съотношение : цена - характеристики - качество.

Не искам да залагам на тези марки, а пък и не ме кефат. Давайте други  Big Grin
Цитирай
#6

Allview P6 Life или ако ти се късат още 50-60 лв. от сърцето Asus Zenfone 2 Laser ZE550KL. Като вторият за цената си е просто уникален. Слот за карта памет, прилична резолюция, уникална камера за тия пари, сменяема батерия...графичен ускорител адрено 306, с които ще подкараш повечето игри на високи графики без лаг, добра поддържка(очаква се да получи ММ, ако вече не е получил, освен това най-вероятно ще получи и андроид 7.0 в края на годината).
Цитирай
#7

Ако можеш да събереш още 10-20 лв., разгледай и Moto G (3-то поколение). Може да се намери за около 310 - 320 лв. За парите си е с добра камера, добър процесор, издръжлива батерия, има слот за карта памет, водоустойчив при потапяне във вода до 1.5 метра, със здрава и стабилна конструкция. Освен това, като всички Мотороли е с чист Андроид, което означава плавна работа, по-малко забивания и по-бързи обновления.

Като минуси бих посочил наличието само на 1GB RAM в този модел, както и 8GB вътрешна памет, от която едва ли ще са налични повече от 4.5 - 5GB. Малкото вътрешна памет, обаче, може да се компенсира донякъде от наличието на слот за карта. Голяма част от приложенията и игрите поддържат преместване на SD картата.

Предвид цената на модела, мисля, че предимствата изтъкнати по-горе натежават и телефонът определено си заслужава да се обмисли като добър вариант в този бюджет.
Цитирай
#8

За 320 лв, телефон с 1 ГБ рам и 8 памет си заслужава? Я си сверете часовниците, 2016 година сме Big Grin
Цитирай
#9

За един телефон не бива да се съди само по числа и характеристики - RAM, процесор и т.н. Факт е, че чистият Андроид работи добре и с по-малко памет и често се оказва, че телефон с чист Андроид и 1GB RAM се справя по-добре от такъв с 1.5GB или 2GB RAM, но натъпкан с различни добавки върху Андроид като например TouchWiz.

Иначе, действително 1GB RAM за 2016 не звучи добре и както писах и по-горе, това е един от минусите на телефона, макар че човек, ако работи с малко приложения едновременно, не би трябвало да е проблем. Жалко, че вариантът на Moto G (3-то поколение) с 2GB RAM и 16GB вътрешна памет все още не се предлага в България. Може да се поръча от Amazon, но тогава излиза над 400 лв., а и не съм убеден как стои въпросът с гаранцията в този случай.

В този бюджет все още не е много лесно да се намери нов телефон с 2GB RAM. Ако човек държи на това, може би ще трябва да разгледа китайските предложения или някой по-стар модел от популярните марки.
Цитирай
#10

Забрави за LG Magna.Пълен боклук,изключителна забивка.Не може да се справи нормално дори със вградените системни приложения.Набиране,контакти,браузър и т.н.Телефона след 2-3-тия ден започва да лагва жестоко.Не го поглеждай,ако не искаш да си си дал парите на вятъра!Погледни Lenovo P1m,макар че изобщо,да не казвам НИКАК не съм фен на марката,но се вмества в бюджетата и е 15 пъти по-добре от LG Magna.Другия вариянт ти е Moto G 2015,който си работи перфектно със 1ГБ рам,макар че и на мене ми се струват доста парички за телефон с 1ГБ рам.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#11

Аз съм с Леново vibep1m,като за цена от 280лв е доста добра опция.От нексус скочих на леновото и като цяло оправда очакванията ми,двусимов,слот за карта 4000 батерия 2 гъбки рам.Ако има нещо,от което не съм доволен това,е че не спи много добре ама пак изкарва 2-3 дена нормална работа.За деня специално всеки ден си правя между 7-9 часа дисплей с игри,като clash of clans,csr rasing,angry shark evolution.И ако случиш на читава бройка си номер уно Big Grin
Цитирай
#12

Дай по обективно мнение,как се справя със ежедневните задачи,например разговорите как се чуват-слабо,силно,кухо?Друго,което може да споделиш е замисля ли се при отваря на приложения?

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#13

Много добре се чуват от другата страна както и мен,за приложения до сега нямам такива,които да ми крашват или да не зареждат,отварянето си е нормално според мен,както на бившия ми нексус,някъде се усеща лек лаг при скролване не знам на кое се дължи,може би на браузъра...но все пак за тези пари трябва и да се направи компромис с някои неща Big Grin
Цитирай
#14

LG-то е със същите параметри както на предложените от вас телефони, дизайнът много ми харесва и има интересни опции. Не знам защо смятате, че е боклук ?  Huh
Цитирай
#15

Е добре,ти не прочете ли какво ти написах?Пиша ти от лични наблюдения,а не от зяпане по форумите.Ползвал съм го,казвам ти,че телефона не си струва.Ако искаш купувай си го,твое решение е все пак.Процесора на LG-то няма нищо общо с този на Моторолата,изобщо не гледай работната честота..То иначе външния вид ли ти е най-важен?Ако е така-вземай LG-то.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#16

Благодаря на всички. Спрях се на LG-то, само ми кажете кой от двата модела ще е по-удачен: LG Magna H500F, LG Magna H502 като се има в предвид, че H502 е с две сим карти и процесорът му е 1.3 GHz Cortex-A7, Chipset Mediatek MT6582 и GPU Mali-400MP2, а H500F е една сим карта и процесорът му е 1.2 GHz. Ето за сравнение: http://www.gsmarena.com/lg_magna-7051.php
Цитирай
#17

Ще си скубиш косите след месец два ама щом си го решил,ако имаш две сим карти вземай двусимовия,ако мислиш,че ще усетиш някаква разлика...
Цитирай
#18

Ще ви послушам, разгледах още доста. Какво ще кажете за Lenovo A7000 ? 8 ядрен 1.5 GHz; 2GB RAM , но само едно нещо не ми харесва, екранът е 5,5'' и е с много ниска гъстота на пикселите.
Цитирай
#19

+1 за LG Magna (H500) Преди месец мой познат си закупи същия телефон и засега е много доволен."Разцъках" го  и останах приятно изненадан за цената си (235лв) е перфектен телефон с страхотен дизайн. Камерата снима доста прилично, батерията е доста добра. Общо взето за приложенията който си изброил по-горе ще ти върши работа.

Samsung Galaxy S6 SM-G920F
Цитирай
#20

Позната си взе наскоро vibe p1m и е доволна. Рам, вътрешна памет, батерия - доволно. Процесорът е слабичък, но ако не играеш някакви кой знае колко тежки игри, ще ти върши работа. А, и екранът е без горила глас, но лепиш едно стъкло и си готов.
Цитирай
#21

(2016-02-17, 19:33:03)VoLMaX написа:  +1 за LG Magna (H500) Преди месец мой познат си закупи същия телефон и засега е много доволен."Разцъках" го  и останах приятно изненадан за цената си (235лв) е перфектен телефон с страхотен дизайн. Камерата снима доста прилично, батерията е доста добра. Общо взето за приложенията който си изброил по-горе ще ти върши работа.

Спрях се на него окончателно, само ме притеснява малкото RAM за този андроид Лолипоп. Иначе от кой сайт да си го поръчам ? Някакви мнения за smartfonbg.com ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)