Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бавен Z5 Compact
#1

Здравейте,  наскоро се сдобих с бял Z5C. 
Предния ми телефон беше Z3.  Разликата в скоростта е осезаема в полза на Z3.  Как е при вас?  Усещате ли телефона по-бавен?  С последния ром съм 32.0.А.6.200.
И още 1 проблем.  Сложих телефона в едно кожено калъфче(черно)  и започна да се боядисва пластмасата по ръбовете.  Пробвах с какво ли не да изчистя, ама не!
Цитирай
Аксесоари
#2

Реших пак да пиша.  Явно не са много собствениците на Z5c.  На място съм където връзката ту се губи ту идва.  Батероата я зареждам за 24 часа 2 пъти,  като ползвам телефона за браузване в нета watsapp и не играя игри.  Също така имам чувството,  че мога да си изпържа яйца на телефона.  Става доооста топъл.  Пробвах да видя как работят ядрата.  Ами винаги работят бавните.  Бързите ядра не съм ги виждал включени.  Сложих Gservicefix за 1 ден се оправиха нещата с батерията ама саюо толкова.  Кал е при вас.  Как да пооправя нещата?  Почнах да се замислям за нов телефон даже.  Как ще е лятото незнам!
Цитирай
#3

С това греене.. не е много нормално при положение че не го натоварваш като те слушам с нищо особено. При това потребление трябва спокойно да изкарваш 2 дни. Има нещо софтуерно при теб. Нещо работи на заден план което ти тощи батерията и ти товари процесора, за да грее така. Прегледай си приложенията, възстанови фабрични, некачвай никакви приложения първоначално и виж кал ще се държи телефона. Ако пак е същото - сервиз.
Цитирай
#4

Приложенията ги гледах,  няма нещо съмнително.  Проблема е че не съм в България и интернета ми е ограничен.  Пиша за справка дали само моя телефон е така или и други има.  Като се прибера  към края на Юни се надявам да е излязъл вече 6цата че да ъпдейтвам.  И тогава ако е така сервиз или ще се ориентирам към друг телефон.  Бях страшно доволен от Z3, но му се отлепи стъклото отпред и понеже е купуван от Австралия сервиза в България не призна гаранцията.  Та затова реших,  че z5 като по-нов ще е по-добър,  но за момента много греша!
Цитирай
#5

Телефоните със Snapdragon загряват лесно, но едно е загряване, друго е прегряване. Изтегли някое приложение, което да ти даде информация до каква температура достигат процесора и батерията. До 60 градуса процесор е приемливо. Моят М4 аква като достигне 60 градуса, започва постепенно да намалява честотите на процесора. Предполагам, че и твоят има подобна защита. Не, че действа кой знае колко но пак... Искам да кажа, че до 60 градуса е ок според мен.

Sony Xperia M4 Aqua [Android 5.0] 
Цитирай
#6

ехеее 60 градуса.  Явно в мен е проблема стигам до около 50. Като средната температура е около 46. Но и с такава температура си е бавен.  Чакам докато се зареди дадено приложение.  На Z3 нямаше чакане.  Дано със следващия  андроид да оправят нещата.
Цитирай
#7

Пробва ли да преинсталриаш софтуера през PC Companion/Xperia (или Flashtool).
Или по-добре направо новия Marshmallow да сложиш.
Цитирай
#8

Сега няма как нямаю достатъчно интернет.  Не съм в България и ползвам само мобилен.  Докато се прибера ще е излязъл вече Marshmallou и мисля него да сложа.  Дано да се оправят нещата..
Цитирай
#9

Да се похваля., вече съм с андроид 6 с 32.1.А.1.185. От ден и половина. До сега телефона се държи добре. Като че ли незагрява толкова много. Като бързина немога да кажа че е по бърз но има забързване определено. До сега не се е рестартирал сам, както правеше преди. Ще наблюдавам и ако има нещо ще пиша.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)