Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нова версия с059.

Може и да идва от намесата на Леново... И това ме кара да се чудя - такава голяма марка да забърква такива бакии, но както и да е.

На баща ми купих един китайски телефон, ребрандиран в Румъния - Allview, който дойде с Близалка 5.0.1 -  и естествено румънците бяха бъзикали софтуера, обаче вече 3-ти месец телефона си работи така мазничко, както когато го купих.
Цитирай
Аксесоари

Аз ти казвам всички мизерии ще идват от VIBE UI , някъде бях чел из форума във раздела на Samsung и хората казват че ако Samsung беше чист андроид щеше да е по лесен за поддръжка и нямаше да имат проблеми, но те са по-голяма и развита компания и се справят с проблемите с TouchWiza , докато леново която е също голяма, но немогат да се справят с ъпдейтите, затова казвам ако беше чист андроид щеше да е по-добре, но пък на мене чистия андроид не ми допада, но пък няма как.
Цитирай

Дето има един израз - хем на боли хем на сърби. Big Grin
Цитирай

В къщи леновото има рут с greenify съм хибренирал всичко което съм сметнал за необходимо. Тъй като съм инсталирал и xposed това позволява да хибренирам вайбър, фейс, уатс ап и месинджър без да се губи възможността да бъдат получавани съобщения. Изтрил или замразил съм всичкия шит с който е пълен рома. Телефонът работи прилично според нуждите на съпругата ми. Лично аз обаче, не бих го изтърпял и ден...нямам нерви за хабене. Big Grin

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай

Да не говорим че на лолипопа полувината функции и опции ги няма.. Като почнем от камерата, полувината функции ги няма, няма профили за звука и още колко други функции които не че ги ползвам всичките, но с тях пък ти е по-удобно и лесно и бързо. А най големия минус за мене на лолипопа е Батерията, колко ъпдейта и правиха на този лолипоп и така не можаха да оптимизират батерията.
Цитирай

(2016-02-26, 17:54:23)Slackwere12 написа:  Аз ти казвам всички мизерии ще идват от VIBE UI , някъде бях чел из форума във раздела на Samsung и хората казват че ако Samsung беше чист андроид щеше да е по лесен за поддръжка и нямаше да имат проблеми, но те са по-голяма и развита компания и се справят с проблемите с TouchWiza , докато леново която е също голяма, но немогат да се справят с ъпдейтите, затова казвам ако беше чист андроид щеше да е по-добре, но пък на мене чистия андроид не ми допада, но пък няма как.

На кит кат батерията държи.Доста по-добре е от 10 минути игра 15%.Някъде 10 минути игра на кит кат пада батерията с 5% на максимална яркост.Между другото това обяснява и защо тези с леново П-70 се оплакват въпреки 5.1 че имат.А това че такава марка кат Олвю работи добре с ЛОлипопа направо закопа съпорта на леново.
Цитирай

Не само, че Allview работи добре, ами фирмата си поддържа нещата. За P6 Life има и голяма 4000 мач батерия вече, имат ъпдейт и на фирмуера и на ОС...изобщо си се държат като скъп бранд.

Lenovo A6000, Prestigio Multiphone 4300 DUO, Samsung Galaxy Grand Neo Plus

Цитирай

и аз май ще връщам китката нямам проблем с батерията или с бавно отваряне на приложенията, обаче има лагове, които понякога са доста досадни, head soccer ми върви на снимки, а на real racing 3 какъв бъг ми се появи...изведнъж някои неща станаха черни излязох от играта и ми стои известно време на тапета докато излезе lenovo launcher не отговаря, след това системен пи не отговаря и ме върна пак в играта излязох пак, но не ми зарежда ланчера и ме връща в играта, рестартирах го и се оправи, но ако започне с тия бъгове дет ги раправяте, че батерията пада бързо, бавното зареждане на приложенията и това с балончето на месенджъра ще се върна на китката тва напрао няма да се търпи... обаче имам бекъп на S025 (киткат) мога ли да го върна направо докато съм на лолипоп?
Цитирай

ок върнах се и аз на киткат
Цитирай

и аз ще се върна на киткат но се чудя на коя версия ... предложенияяя Smile
Цитирай

S040 е добре..
Цитирай

Ако си с една сим S025, а ако си с две симм карти S040 или S042 после като се прибера мога да ти дам линковете, че сега съм от телефона и съм в час. Big Grin Big Grin
Цитирай

Аз така като чета коментарите за Лолипопа разбирам че само 5.1 чист андроид може да ни оправи.просто от леново да си качат там share it и другите си приложения и направо да пуснат чист андроид 5.1,както са направили от Олвю и някои други.
Цитирай

Не мисля че ще направят чист андроид, въпреки че по новите модели имат опция която можеш да си смениш VIBE UI с чист андроид, ето за какво говоря https://www.youtube.com/watch?v=z_DyUXk1kJI
Цитирай

Ми те щом на скъп телефон са сложили опция за чист андроид значи явно си знаят че си имат проблеми.
Цитирай

Те си знаят, но въпроса е дали искат да ги оправят....
Цитирай

е това вече е много тъпо: http://www.xda-developers.com/old-but-go...w-support/
как може sony ericsson от 2011 да получат marshmallow
Цитирай

И при мен е същото. Излиза С059 давам всичко по реда си го правя, инсталира донякъде, рестартира се и пак на С058 ...
Мислих, че проблема е при мен само, но явно не съм единствен. Разбрах от вас какъв е проблема и решението на това, но мисля да минавам на стоковия ...
Цитирай

(2016-03-02, 21:11:18)Arnold867 написа:  И при мен е същото. Излиза С059 давам всичко по реда си го правя, инсталира донякъде, рестартира се и пак на С058 ...
Мислих, че проблема е при мен само, но явно не съм единствен. Разбрах от вас какъв е проблема и решението на това, но мисля да минавам на стоковия ...

Ако разглежаш първите страници на темата ще вивидш че съм писал защо се получава така, получавасе така защото когато си инсталирал с058, не си инсталирал bulgaria.ota и за това така става.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)