Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смартфон Правец идва на цена от 169 лв.
#1

Българският смартфон разчита на 4-ядрен процесор Qualcomm Snapdragon с тактова честота 1,2GHz. Моделът има IPS екран с диагонал 4,7 инча и резолюция HD (гъстота на пикселите 312 ppi). За повече инфо :  http://technews.bg/article-88856.html#.VsYN6eYcn5e

 
Аксесоари
#2

Ще вървят колкото лаптопите им(никак)! И то не за друго, ами разчитат на цена, а не на оборот(както навсякъде в БГ).

времето е като парите - никога не стига
#3

Какво точно му е българското?
#4

Марката правец! Също като на айфона и самсунга, вс е китай, разликата е в качеството.

времето е като парите - никога не стига
#5

Нито ОС е нова, нито рам паметта достатъчна, нито батерията като батерия. Все едно гледам китайски смартфон нисък клас с българско име...
Ама за 170 лева толкова...
Ако пуснат висок клас по-може да се впишат.

Sony Xperia 1 II, black
#6

Виждам каква силна подкрепа ще получи един български проект. Честито! Българи сте! Smile
#7

Колкото и да съм българин, няма как на л...о със захар да го нарека десерт! Защото съм практичен.

времето е като парите - никога не стига
#8

Некъф пич, нямащ нищо общо с Правец, е купил правата над марката, поръчва евтини китайски или тайвански боклуци, които да продава с надписа Правец на тях. Баси българското, баси марката. По тая логика аз може да си поръчам 10 китайски гаражни ментета, брандирам ги с надписа Пешо Фон и айде, нова марка...
#9

(2016-02-18, 22:00:19)sapiora написа:  Виждам каква силна подкрепа ще получи един български проект. Честито! Българи сте! Smile

Какъв "български проект" бе пич? Това е най-обикновен noname OEM китаец със съмнително качество, гаражен произход, нулева поддръжка + лепната емблема "Правец". По подобие на другите "български" марки Revo и Turbo-X.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
#10

XOLO Win Q900s  година и половина по-късно става Правец 4+.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
#11

Собственика на марката "Правец", ако смята че разпали спомена по "Татово време", жестоко се лъже. Играчките му няма да се купуват, дори от най върлите комунисти.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

#12

(2016-02-18, 22:00:19)sapiora написа:  Виждам каква силна подкрепа ще получи един български проект. Честито! Българи сте! Smile

Кое е българското в това? Поръчали един ултра евтин китаец да бъде брандиран като Правец и ще го продават... Не мерси.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
#13

Поне да беше със създаден в България ROM, но изглежда не е така. Иначе,  типичен опит за експлоатция на марките от соц-а.
#14

Няма лошо но поне да се сглобяваше в България та да сме родолюбци и да си го купим.А ако и компонентите се произвеждаха в БГ тогава ще се копува.
#15

Нищо с марката Правец няма да намери място в дома ми! Боклуци с префарцунени соц- идиотски имена не ми трябват!
#16

А вие, колеги, какво очаквате да продава? Български процесори? Български дисплеи? Български ... какво? Те Apple ги правят ви Китай, че и телефоните, които ползвате също ... мартеничките също в Китай ги произвеждат и продават (не всички), за мен е важно, че някой се е сетил да сложи някаква българска марка (пък ако ще и "Пешо фон" да е). Може би този, който е купил правата види, че има някакъв ентусиазъм у нас, с идеи и предложения, може да инвестира някой лев отгоре и да заложи на качеството, ама той като вижда какви сте черногледи - как да заложи на някаква такава идея. То ние с всичко сме така. Радвахме се на Кубрат Пулев, че се изправя срещу Кличко, набиха го и всички почнаха да плюят по Кубрат. Вижте също така и цената на телфона! За тези пари какво очаквате да има? Intel i7?

П.с. Критиката трябва да е градивна!
#17

Критиката е градивна и колегите са прави. Името може да въздейства на баща ми, на мен малко, но на децата ми няма начин.
Едно е да проектираш устройство (в това число и процесор), друго е да идеш в някой шоуруум в Шензен, да си избереш 3 модела и да кажеш как да ги кръстят.
Не е въпрос на патриотизъм.
Щеше да има смисъл ако беше произведен в България, дори с китайски компоненти и се обещае софтуерна поддръжка за поне 2 години, серия аксесоари и така нататък.
В момента имаме безименна китайска тояга със смотани характеристики и тъпа цена (подобен телефон може да се вземе от Китай за $60 с доставката).
Кое му е българското, какъв е приносът за Българската икономика?

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
#18

Колега.....С какъв акъл пускат подобен телефон ??? Погледни характвристиките и помисли,кой би си купил телефон,който ще изпитва сериозни затруднения да се справя дори и с елемемтарни задачи....Няма лошо в намерението им,просто проблема е от съвсем друго естество !!! 
Какво да очаквам от подобно устройство ? Че ще върви гладко и безпроблемно ли ? Ами съмнявам се....Smile
#19

Принципно сте прави. Иска ми се обаче повече да се покрепяме, отколкото да си вредим. Не казвам, че с това устройство нещата ще се променят коренно ... Принципно сте прави.
#20

Че те доста по-скъпи телефони от реномираните марки са за боклука, ама хората си ги купуват. Иначе е обречена кауза според мен.
#21

Съгласен съм , че това си е чист китаец с надпис , ама за 170 лв. какъв хардуер очаквате не знам?
SD820?
Като за тази цена си е ОК.

Иначе и аз мисля,че освен марката може да се заложи на някакви аксесоари, поддържка, на нещо различно, някакъв интерфейс, то това си е лепенка "Правец" в/у OEM китайче, както са Revo, Privileg и някои други. Но пък не съм и черноглед-надявам се марката да бъде използвана правилно, а не да се разчита, че ще се купува само заради името-отдавна една ябълка е по-ценна дори от родните такива, ако собственика разчита на думата "Правец" да продаде телефона...не може. С име продават Apple.

Да развие серия аксесорари (както се спомена в темата), да има поддържка, някакви приложения и интерфейс за тия смартфони, да си личи марката, да има нещо различно, както HTC-Sense, Samsung-TW и т.н.
#22

Цитат:Съгласен съм , че това си е чист китаец с надпис , ама за 170 лв. какъв хардуер очаквате не знам?
А кой ги кара да избират подобен хардуер ? 
Никой не говори за цена,но да сложиш 1 GB Ram и 1700 mAh батерия на android e....Глупаво,най-меко казано....Аз не вярвам,че примерно още 1GB и още 800 mAh батерия(поне) ще оскъпи телефона много....Нека да е 269лв,но поне да върши някаква работа.... Smile
Знам,че в Индия примерно пускат мобилен телефон за $4(четири),но това е друг въпрос.... Smile

http://www.engadget.com/2016/02/19/the-4...-in-india/

Цитат:The website's details also say that the phone is powered by an unknown 1.3 GHz quad-core processor and a 1,450mAh battery. It runs Android Lollipop and will come preloaded with a handful of apps, such as Women Safety, Whatsapp, Facebook and YouTube, when it ships on June 30th.

А как ще тръгне този телефон изобщо с всички тези приложения ? Smile

Ей.....Да не е същия и нашия ? Къде са $4,къде са 169лв ? Smile
#23

А разликата м/у 170 и 270 лв. виждаш ли я? Как може да го напишеш това?
За 170 лв. хардуера е абсолютно ОК, на тия пари подобен хардуер предлагат и Lumia-та. Вече за 270 лв. там вече положението е друго, но да сравниш 170 с 270 е абсурдно.
А това с RAM и батерия...хм, имал съм Alatel Idol Mini с 1700 mAh и 512MB RAM и Android 4.2.2 (MTK 6572 Dual 1.2Ghz). Това ми беше най-издръжливия смартфон, лагеше наистина, обаче батерията беше уникат-не знам какво е правено и как, но съм си го мислил за втори телефон, че IPS-а му е на много добро ниво, аз друг телефон дето на 25% яркост се вижда перфектно екрана му под 40 градуса слъне не бях виждал-това доп. подсилва живота на батерията. А телефона е около тази цена.
Така,че как ще работи телефона зависи изцяло от софтуера-Lenovo A536 с 1GB RAM и 2000 mAh точи батерия доста бързо, но пък софтуера няма грам лаг и забиване.
Така,че хардуерно телефона си е ОК. Въпроса е софтуерно да е оптимизиран, 1700 mAh не са малко. Сега съм с 2300, е няма такова разхищение...
#24

Хм, явно още ентусиасти се появяват, провъзгласявайки пред глуповатия БГ народ, че пускат на народна цена "български телефони". О колко шокиращо и иновативно зввучи понятието " БГ смартфон".. за турците и циганите от селата. Разчитайки на глупотията на народа няма как да си на плюс в печалбата. Ще си на плюс за малко, после идва момента, в който всички разбират, че купуваш кутиики от Китай и си ги надписваш сам. А това се разпространява мега бързо сред хората, защото българина обожава да плюе по нещо и да прави антиреклама пред другиго, дори и бегло да е подучул слуха. Българина не е тъп обаче. Ако един бизнесмен реши да разчита само на глупавите, горко му. А пък и всеки има интернет, всеки пазарува от чужди сайтове, където постоянно летят банери с осемядрени китайчета за по 120$. Идеята ми беше, че нов бизнес в БГ се стартира или със супер много пари и директно с голямата лопата, чакайки после да си на плюс чак след години,или не се стартира. За да се хареса стоката и от по-интелигентното съсловие, не само от селяните от Шпръчарево и за да изкараш на пазара нещо наистина революционно, което да има с какво да хване потребителя. Другото е фалит и за кратко смех.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
#25

Ако действително това е брандиран XOLO Win Q900s, към днешна дата цената му варира ~5000 Индийски рупии, което е 65-66 Евро. Естествено, това са цени на дребно, така че принципно цената си е ОК но всичко приключва до там...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)