Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с бързото падне на батерията
#1

Здравейте от скоро имам таблет Asus zenpad 8 и забелязах следния проблем, както батерията си пада с по 1 процент на 3 часа,когато не се ползва изведнъж може и на няколко дена се получи започва да пада с по 2 процента на час пак без да се ползва.Това обаче става след като съм правил нещо с него игра,интернет или фейсбук,забелязвам че след това остава буден това го виждам в настройките на батерията че таблета не заспива а когато е добре има някакво събуждане но много на рядко спрял съм доста програми да не работят когато таблета е загасен има такава опция но ефект никакъв трябва да се рестартира за да си влезе в режим заспиване.Ползвал съм програмата deep sleep battery но няма ефект и от нея.Някой срещал ли е този проблем и има ли решение освен рестарт.Таблета е с лолипоп 5.0.2.

samsung galaxy tab 2 7.0 P3100
Цитирай
Аксесоари
#2

Някакви оптимизиращи или антивирусни приложения да има?

 
Цитирай
#3

Имам clean master с него го купих от магазина но не го ползвам спрял съм го от диспечера и изобщо го няма като процес също така аз си инсталирах dr.web но не вярвам да е от антивирусната защото я имам и на телефона си и нямам проблем.

samsung galaxy tab 2 7.0 P3100
Цитирай
#4

Напълно вероятно е да е от антивирусната. Такава не ти е необходима и по-добре я махни.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#5

Сега я спрях ще видя дали ще има ефект защото в момента пак не заспива при поолжение че е не правя нищо с него.

samsung galaxy tab 2 7.0 P3100
Цитирай
#6

Не я спирай, а я деинсталирай. Това не е Windows.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#7

При нормално използване на устройството (социални приложения, медийни и браузване в достоверни сайтове) не мисля, че има опасност от вируси. Това което правят антивирусните, клийн мастърите, кеш клийнърите, батери сейвърите и т.н е само да ти точат батерията, да ти бавят устройството и да ти изскачат разни реклами. Можеш да провериш в настройките кои приложения ти точат батерията и бас ловя, че антивирусната ще фигурира там.

Sony Xperia M4 Aqua [Android 5.0] 
Цитирай
#8

При мен имаше такъв проблем 2014 с Мемопад 7.Не заспивсше, и сваляше по 1% батерия за 2-3 часа. Имаше тема 170 страници в XDA. Дойде ъпдейт след месец, и фиксна проблема. Поразтърси се и ти там.
Цитирай
#9

Колеги това нормално ли е?
Цитирай
#10

Колко време ти е бил включен екранът? Ако през цялото време е бил включен, в зависимост от телефонът и използваните приложения, би било що годе нормално, но като гледам, режим на готовност ти е изхабил повече от екранът, демек не си го ползвал много и не е нормално.

Sony Xperia M4 Aqua [Android 5.0] 
Цитирай
#11

Дисплея не бил включен дълго време,влизам от време на време да си проверявам игричките които са долу
Цитирай
#12

Може да пробваш това https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=425 , но то просто нормализира отчитането на батерията от системата. Ако не помогне, батерията е за смяна.

Sony Xperia M4 Aqua [Android 5.0] 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)