Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Идва ли края на рекламите в Интернет?
#1

Here's what you need to know about Europe's first mobile carrier ad blocking deal

http://flip.it/h.OEj

Вчера стана ясно, че британския мобилен оператор Three е сключил сделка за блокиране на рекламите в интернет с компанията Shine.
Three е собственост на Hutchinson Whampoa, която пък е собственост на милиардера Li Ka-shing. Li Ka-shing е акционер и в Shine, ако това има значение... Smile
Опцията за блокиране на рекламите ще бъде на разположение на клиентите на Three по избор и ще може да бъде включвана само, ако клиента желае това. Приложението ще може да бъде сваляно както всеки друг ad blocker и ще е безплатно.То обаче няма да работи, ако устройството е свързано към WiFi.
Според шефа на отдел Маркетинг на Shine, Roi Cathy, целта на компанията не е да печели от софтуера(поне на този етап), а само да даде възможност на своите клиенти да се защитят от досадните реклами.
От компанията обещават, че около 95% от рекламите ще бъдат блокирани както на ниво browser, така и в приложенията, които сте инсталирали на устройствата си.
Все още не е ясно кога услугата е бъде стартирана, но от Three съобщиха, че това ще стане по късно през годината в Англия и Италия.
Това обаче не се харесва на чиновниците в Европа и източник от Европейския парламент е заявил пред Форбс, че тази сделка може да се превърне за незаконна според новите закони, които Европа подготвя в тази посока......Smile
Всичко това на фона на изявлението и на друг британски оператор O2,че те също тестват подобен софтуер.... Smile

Ами време е някой да помисли и за нас...Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

То си има ad-blocker приложения за Android, един root иска само.

Иначе и аз съм против рекламите (наглите). Разбирам, че от тях се издържат тези сайтове, разбирам, че това си е хостинг, персонал, труд и т.н. , обаче рекламите на моменти са отвратителни. Аз нямам нищо против нормалните реклами, каквито има в този форум, например, но мразя изкачащи прозорци, реклами, заемащи половин страници (или целите), някакви дето и звук имат, видео и не знам си какво още, това си е разхищение на трафик и ресурс. Не съм против самата реклама, против съм, когато е толкова гадно натрапена, че чак пречи на основната дейност на някои сайтове през определени браузъри.
Цитирай
#3

Имам предвид,че до сега всеки се спасяваше поединично с различните ad blocker-и.....Сега обаче това е на път да се промени с това,че един мобилен оператор ще предоставя подобен софтуер,а това е много важно !!!!! Smile
Three има в Англия малко под 9 млн(дано не съм объркал цифрите) клиенти,но какво да кажем примерно за Vodafone,които имат над 360 млн клиенти в общо 40 държави ?Smile Става въпрос за различни неща според мен.... Smile
Цитирай
#4

Щом се спират реклами съответно ще се плаща за приложения. Безплатен обяд Няма.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#5

Ще увеличат с 1 пени таксата, което е нищо, но от всички абонати сумата е повече от прилична за разработка и поддръжка на софтуера. Даже има и условие - да сърфираш в тяхна мрежа, за уай фай не работи! Така. Че на практика е безплатен, или да речем символично платен.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#6

Да ги махат. Такива долни сайтове има, че понякога ми идва да счупя телефона.
Снощи влизам в арената, и като ме зачаткаха попъпс няма спиране. Накрая един попъп ми блокира браузера, и ми дава някъв номер да звънна (windows) отдел, да ми отблокират щото съм хванал...
Цитирай
#7

От преди 5 минути.. Smile . И сега какво правим? Smile


.jpg uploadfromtaptalk1456106518252.jpg Размер: 52.72 KB  Сваляния: 133
Цитирай
#8

Вече има доста подобни сайтове, които като те усетят, че имаш Ад-блокер не искат да зареждат.
Аз реших проблема по следния начин - когато попадна на подобен сайт го блокирам гугъла изобщо да не ми го показва (приставка Personal Blocklist). Така или иначе нещата, които се въртят по сайтовете са едни и същи и все от някъде другаде излиза това, дето ми трябва.  Smile
Цитирай
#9

Те тея сайтове няма много да изкарат, ако я карат така.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#10

Те ще "изкарат", ако битката се води самосиндикално..... :Smile Мен лично повече ме интересува какво ще се случи, когато милиони клиенти на един или повече мобилни оператори започнат да използват подобен софтуер.... Smile
Цитирай
#11

(2016-02-20, 22:12:53)tonkata07 написа:  Имам предвид,че до сега всеки се спасяваше поединично с различните ad blocker-и.....Сега обаче това е на път да се промени с това,че един мобилен оператор ще предоставя подобен софтуер,а това е много важно !!!!! Smile

Въобще не е софтуер, а просто блокиране на даден адрес. Ти можеш да си напрваиш същия "софтуер" като напишеш Windows/system/drivers/etc/hosts    127.0.0.1 ads.domain.com......   така спирах тъпите реклами на скайпа (windows-ската версия), хубавото че на лунукския скайп няма реклами. 

По темата: края на рекламите няма да дойде по простата причина, че са наясно и те как се блокират рекламите (в адблокер примерно)
Цитирай
#12

И какво като са наясно, нищо не могат да направят, ако не мога да вляза в даден сайт заради това съм го забравил на момента, ако всички са така няма къде да ходят и ще клекнат.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#13

Не знам... Ще видим какво ще се случи...Smile

   
   

От първа снимка съм изрязал последния ред от, който става ясно, че от този софтуер ще могат да се възползват 30млн абонати на Three.... Smile
Цитирай
#14

Колкото спама е изчезнал толкова и рекламите ще изчезнат.
Цитирай
#15

Те няма да изчезнат и без тях не може, но да не е прекалено, колкото до спама той не е проблем вече!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)